В українських річках зафіксували залишки "ковідних" препаратів

  • Головна
  • НОВИНИ
  • В українських річках зафіксували залишки "ковідних" препаратів
image
Оля Коновалова / 01.08.2021 / 0 Коментарів

У головних водних басейнах України - Дніпрі, Дністрі та Сіверському Дінці - виявлено наявність у воді залишків медичних препаратів, які застосовуються в лікуванні COVID-19.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" заявив заступник міністра екології та природних ресурсів Михайло Хорєв.

Він повідомив, що недавно провели первинний аналіз (скринінг) трьох головних річок, води яких використовуються для водопостачання населення.

"Перевіряли воду на 3200 речовин — це цільовий скринінг, тобто коли у вас є конкретний перелік і ви шукаєте. А також вода досліджувалася на 64 000 речовин — це просто припущення, що вони можуть бути чи ні. Згідно з результатами, дійсно, якісь забруднювальні речовини є", — сказав Хорєв.

За його словами, у воді є сліди фармпрепаратів.

"Звідки беруться? Ми з вами вживаємо якісь таблетки, якісь уколи тощо, це все виводитися з організму й рано чи пізно потрапляє у водний об'єкт", — пояснив Хорєв.

Останні тенденції стану води пов'язані з пандемією коронавірусу, стверджують в Мінекології.

"Ковідних" препаратів дуже багато. Те, що входить саме до "ковідного" протоколу, саме ці речовини зараз у нас у воді. Ми це фіксуємо. Ми ж з вами вживаємо таблетки. Велика кількість людей лікується, і це все потрапляє туди", — акцентував Хорєв.

Екологи також з'ясували, що в українських водах відзначається дуже велика кількість цинку, пестицидів, металів, фосфатів, при цьому у воді фактично немає ртуті.

Водночас Хорєв зауважив, що така тенденція — це не особливість України, у водах Європи та ж проблема.

"У Європі відбувається те саме... Європейці чітко оцінюють: якщо фармпрепарати трапляються у воді — це значить, що погано, недостатньо працюють очисні споруди... У Європі є й хороші модернізовані очисні споруди, але є й старі", — додав заступник міністра.

За його словами, скринінг трьох головних водних басейнів показав, що в порівнянні з країнами Європи "у нас не найгірша ситуація".

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *