Верховна Рада проголосувала за перейменування волинського міста

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Верховна Рада проголосувала за перейменування волинського міста
image
Оля Коновалова / 15.12.2021 / 0 Коментарів

Верховна Рада підтримала перейменування міста Володимир-Волинський. Таким чином місту повернуть історичну назву без приставки "Волинський".

За це проголосували 348 депутатів.

Нагадаємо, що питання про перейменування міста місцеві мешканці та депутати піднімали вже давно. Нещодавно його підтримали депутати Володимир-Волинської та Волинської обласної рад.

 

Це місто на Волині відоме ще з часів Русі у "Повісті минулих літ".

"Вперше Володимир-Волинський згадується в лiтописах пiд 988 роком, коли київський князь Володимир Святославич, прозваний за свої діла "Великим", здійснив похід на Захід. Тут на землях волинян та бужан, на правому березі річки Луги, підпорядкував язичне місто під назвою Ладомир. І у 988 році нарік його своїм іменем - Володимир", - йдеться на сайті Володимира-Волинського.

У 1795 році відбувся третій поділ Речі Посполитої й Холмщина та Волинь опинилися у Російській імперії.

"Після захоплення Росією останніх вільних територій Речі Посполитої, 5 липня 1795 року підписано імператорський указ "Про різні розпорядження щодо облаштування Волинської та Подільської губерній", у якому місто назване "Владимиржъ", - йдеться в істричній довідці.

Пізніше в різних документах назва міста зустрічається у формі "Владиміръ".

Василівська ротонда в Володимирі-Волинському близько 1917 року

За даними істориків, після приєднання до Російської імперії Володимир часто почали називати "Волинський" (у формі "Владимірволынскъ"), щоб відрізнити його від однойменного російського міста "Владимир", відомого також як "Владимир-на-Клязьмі" та "Владимир-Залесский".

Але вперше офіційно назва "Володимир-Волинський" зустрічається лише у повному зібранні законів Російської імперії від 1911 року, де таким чином підкреслювали, що це місто тоді було у Волинській губернії.

Така ж назва згодом закріпилася і у СРСР й дійшла до сьогоднішнього дня.

Спроби перейменувати місто робилися ще з 1990-х років, але тоді таке рішення не підтримала місцева влада.

Автори ініціативи виходили з того, що приставка "Волинський" більше не потрібна, адже в Україні немає інших міст з назвою Володимир.

Так само були пропозиції перейменувати Володимир на "Ладомир".

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *