Від вчительки до бізнесвумен: як волинянка відкрила «Академію успіху»

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Від вчительки до бізнесвумен: як волинянка відкрила «Академію успіху»
image
Назар Тарадюк / 24.12.2024 / 0 Коментарів

У Луцьку переможниця освітньо-грантових програм «Початок» та «Траєкторія», дружина військовослужбовця, підприємиця-початківець Юлія Шамрило відкрити центр раннього розвитку Дитяча «Академія успіху».

Волинянка поділилася, як навчання в межах програм та грантове фінансування допомогли їй реалізувати свою мрію. Всього через місяць після відкриття центру, завітали до Юлії, щоб разом відзначити успішний старт її бізнесу, - повідомляють у «Дія.Бізнес І Луцьк».

Від вчительки історії до підприємниці

Юлія здобула освіту історика в Волинському національному університеті імені Лесі Українки і продовжувала працювати за фахом. Викладала історію в Луцькому ліцеї №24 для учнів середніх класів. Материнство стало своєрідним поштовхом для Юлії до нового етапу в професійній діяльності.

«Коли народила дитину, зрозуміла, що з маленькими дітками дуже цікаво працювати, й хотіла, щоб і моя дитина мала можливість навчатися та розвиватися з малих років», — зазначає Юлія. 

Як виникла ідея створення центру раннього розвитку

Ідея відкрити центр раннього розвитку для дітей виникла приблизно рік тому. Молода мама, намагаючись знайти для малечі заняття та розвиток поза домом, стикнулася з проблемою відсутності таких закладів у її мікрорайоні. За словами Юлії, в інших віддалених частинах Луцька є подібні заклади, але добиратися до них з маленькою дитиною без власного транспортного засобу дуже складно.

«За місяць як моїй донечці Владі мало виповнитися рік, я почала шукати місце для розвитку та цікавих розваг. Для дітей такого віку в нашому мікрорайоні я нічого не знайшла, тому й вирішила відкрити центр раннього розвитку сама».

Шукаючи рішення, звернула увагу на таргетовану рекламу в інтернеті різних закладів і натрапила на франшизи. Поставила за мету знайти франшизу, яка буде не настільки розкрученою та популярною, а яка має перспективу, в якої є вже відкриті заклади, але не наскільки багато. «Для мене важливо контактувати безпосередньо з власницею вже відкритих закладів. Зрозуміло, що коли 70 закладів відкрито, отримати допомогу і контактувати з головною людиною цієї франшизи не реально», — говорить Юлія. 

Підприємиця розповідає, що обирала франшизу в інтернеті за курсами для різного віку, франчайзинговим пакетом та ціновою політикою. 

«Я розглядала кілька франшиз, але найбільше мені сподобалася “Академія успіху”», — ділиться спогадами Юлія.

Спостерігала за соціальними мережами цієї мережі закладів, а згодом відвідала одну з фізичних точок Мукачева, щоб побачити процес зсередини, як проводяться заняття та налагодженні внутрішні процеси. «Досвіду в бізнесі в мене не було. Як вчитель з дітьми вмію працювати, а як підприємиця ще не знала всіх бізнес-процесів», — з посмішкою говорить підприємиця-початківець. 

Пошук приміщення та грантового фінансування на відкриття справи

Пошук приміщення для нового центру став важким і довготривалим процесом. Юлія шукала відповідне місце півроку, адже бажала відкрити заклад раннього розвитку саме в своєму мікрорайоні, щоб було зручно добиратися з маленькою дитиною. 

«Я шукала приміщення і паралельно займалась пошуком фінансування, тому що коштів в мене на відкриття справи не було. Частина була своїх коштів, але потрібно було ще частину десь знайти», — зазначає Юлія.

Про центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку дізналася, коли вже загорілася цією ідеєю та почала шукати можливості, щоб залучити грантове фінансування для запуску справи.

Одночасно з пошуком приміщення, Юлія подалась на освітньо-грантову програму «Початок», яка пропонувала не тільки фінансування, а й навчання для підприємців-початківців.

У межах програми «Початок» вона отримала допомогу у створенні бізнес-плану та бюджету до нього, пройшла онлайн та офлайн лекції на базі центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку з побудови бізнес-моделі, маркетингу, продажів, фінансового планування, цифрової трансформації, сервісу та стратегії ціноутворення.

Довідково: Освітньо-грантову програму Початок втілювала мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту за підтримки ООН Жінки в Україні та Уряду Японії.

«Я собі дала слово, якщо в цій програмі виграю, то вже не зупинюся. Буду далі і далі шукати шляхи, як реалізувати свою ідею», — відзначає підприємиця.

Юлія стала однією з переможниць програми і залучила 100 000 гривень, а найголовніше — їй допомогли розрахувати реальні цифри для запуску бізнесу з франшизи. Бізнес-план, сформований під час навчання, допоміг їй у подачі заявки на Грант для ветеранів та членів їхніх сімей. 

«Коли брала консультацію щодо бізнес-плану в одного з партнерів грантової програми — KSE Graduate Business School and KSE Foundation, почула приємні слова, що мій бізнес-план буде ставитися в приклад», — зазначає Юлія. Перші два рази отримала відмову через відсутність зареєстрованого УБД (учасник бойових дій) у чоловіка та довідки про відсутність заборгованості. За третім разом Юлії вдалося отримати грант у розмірі 500 000 гривень, за кошти якого, придбала франшизу, меблі, обладнання (ноутбуки), іграшки, канцтовари та оплатила оренду приміщення. 

«Я підписалася на всі Telegram–канали з грантовими пропозиціями, у тому числі й центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку і натрапила на освітньо-грантову програму «Траєкторія» для ветеранів, військових та другого з подружжя. Я подалася на цю програму тому, що думала вже про те, як працюватиму взимку у сучасних реаліях», — додає Юлія. 

Вже під час участі в другій програмі майбутня підприємиця зареєструвала ФОП. Юлія стала фіналісткою та другою у рейтингу за набраною кількістю балів. За отримані грантові кошти у розмірі 100 000 гривень вдалося придбати EcoFlow, щоб забезпечити безперебійну роботу центру взимку. 

Підприємиця зазначає, що регулярно старається брати й безоплатні консультації у центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку. 

Юлія радить іншим підприємцям, які планують почати власну справу, звертатися до програм підтримки бізнесу. «Я вважаю, що участь у таких програмах — це чудова можливість для підприємців-початківців. Вони надають корисні знання, а також можуть допомогти отримати фінансування для запуску власної справи», — зазначає вона.

Довідково: Освітньо-грантову програму «Траєкторія» ініціювали мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та мережа мультимаркетів «Аврора». Національний проект втілюється за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства у справах ветеранів України і Офісу з розвитку підприємництва та експорту, за сприяння UNDP в Україні у межах «Проекту підтримки Дія», що фінансується Урядом Швеції, та Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

Які послуги пропонує Дитяча «Академія успіху» та підхід до дітей?

Завдяки перемозі в освітньо-грантових програмах та отриманому гранту Юлія змогла відкрити центр раннього розвитку Дитяча «Академія успіху», який працює з дітьми від 1 до 12 років. У центрі пропонуються різноманітні заняття від раннього розвитку для малюків до інтенсивних курсів для дітей старшого віку. 

Для малечі від 1 до 2 років проводяться заняття з моторики, де малюки працюють у супроводі дорослих. Від 2 до 3 років для дітей проходяться адаптаційні курси підготовки до дитячого садочка, а старші діти можуть вивчати англійську мову різного рівня складності, письмо, арифметику, читання та інші дисципліни. Для діток від 3 до 4 років доступний курс «Малечі про цікаві речі» з елементами хімії та фізики в межах якого, наприклад, діти проводять досліди та вирощують кристали. А в продовження цього курсу «Я пізнаю світ» для дітей від 4 до 5 років. Дітям 5-6 років доступний курс «Крок до школи», а для дітей шкільного віку, починаючи із 6 до 10 років — шкільний інтенсив (заняття з математики, читання, малювання і інших предметів шкільної програми).

Щосуботи влаштовуються тематичні майстер-класи для діток від 3 років та проводяться піжамні вечірки, відвідати які можуть усі охочі. У центрі працює й садочок неповного дня з 9:00 до 13:00 без сну і з 9:00 до 16:00 зі сном. 

Юлія не зупиняється на досягнутому і планує розвивати свій бізнес далі. У її планах — розширення кількості груп, запуск нових курсів, яким ще не має аналогів в Україні і програм для дітей. 

«Надихає мене в першу чергу моя дитина та інші дітки, з якими ми працюємо, для яких ми працюємо і розвиваємося насправді», — ділиться Юлія.

Підприємиця мріє вийти на той рівень заробітку, який дозволятиме займатися благодійністю та підтримувати благодійні ініціативи.  

Як вдається поєднувати особисте життя з власною справою

Чоловік Юлії вже більше двох років на війні, і це дуже болюча тема для неї. 

«Він мене сильно підтримує, хоча, звісно, не може бути тут поруч. Я ним дуже захоплююсь — він неймовірно сильний і мужній, витримує все це. Його фізична відсутність змусила посунути особисте життя повністю на задній план. Я зосередилася на роботі, адже для мене це єдиний спосіб справлятися. Зараз моя дитина завжди зі мною, адже садочок — це чудове місце, де я можу поєднувати роботу з материнством. Це складно, але водночас це дає мені можливість працювати і бути з нею», — ділиться Юлія. 

Юлія впевнена, що дітям комфортно у її закладі, адже ретельно підбирає вихователів, професіоналів своєї справи і, найголовніше, хороших людей, які люблять свою роботу і дітей. 

На даному етапі роботи, Юлія не делегує функції, а займається усім сама. «Я і адміністратор, і маркетолог, можна сказати, що я виконую відразу кілька ролей. Знімаю відео для соціальних мереж, займаюсь контентом, а також виконую обов'язки прибиральниці, якщо це потрібно. Це важко, але я відчуваю, що це мій шлях і це дає мені сили рухатися далі».

Поради підприємицям-початківцям, які хочуть почати власний бізнес

По-перше, потрібно мати досвід в тій справі, яку хочете відкрити. Навіть якщо у Вас є гарна ідея, і ви хочете її реалізувати, але не працювали у тій сфері, потрібно кілька місяців, щоб уникнути зсередини, побачити «підводні камені» майбутньої справи та обдумати над перспективами розвитку для себе. 

Не потрібно розчаровуватися, якщо не маєте коштів — шукайте. Зараз є дуже багато різних можливостей для підприємців, які потрібно використовувати. Не боятися подаватися на різні програми та пробувати себе.

Не боятися шукати підтримки в інших, навіть у підприємців з тої самої сфери. Напевно, зараз немає такої конкуренції, більше є підтримка, партнерство і є та людина, яка точно Вас зрозуміє, бо вона через це проходила і може щось підказати.

«Я абсолютно щиро можу сказати, що участь у освітньо-грантовій програмі «Початок» — символічно стала для мене початком цієї справи, допомогла мені повірити в себе. Після завершення проєкту, коли вже стало відомо, що я є однією з переможниць, подумала, якщо люди в мене вірять, то я теж маю в себе вірити і йти до кінця. Маю далі шукати шляхи, щоб розвивати свою справу. Насправді я повірила в себе завдяки цій програмі і почала рухатись далі». 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *