Вів стрій на параді в москві: ЗСУ ліквідували найкращого російського пілота

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Вів стрій на параді в москві: ЗСУ ліквідували найкращого російського пілота
image
Оля Коновалова / 10.08.2022 / 0 Коментарів

Українські військові ліквідували одного з найкращих і найвідоміших російських пілотів вертольота Ка-52 – полковника Василя Клещенка. Торік він очолював групу “Алігаторів” на параді в Москві.

Про це інформує журналіст Юрій Бутусов на своєму ютуб-каналі.

Пілотований Клещенком гвинтокрил українські воїни збили над позиціями окупантів ще 15 квітня. Останки рашиста передали росіянам аж через два місяці.

Клещенко ударами з Ка-52 вночі намагався зупинити наступ українських військ в районі села Гусарівка Харківської області.

Гвинтокрил збили із переносного зенітного ракетного комплексу на надмалій висоті під час атаки. Російський пілот не зміг катапультуватися і загинув просто в кріслі, стропи його парашута були пошкоджені.

Довгий час вертоліт і тіло пілота залишалися лежати на місці аварії, росіяни не забирали останки свого товариша по службі. Українські військові змогли наблизитися до місця падіння Ка-52 в червні – після звільнення Гусарівки.

Під ворожим вогнем вони збирали фрагменти згорілого вертольота і тіла окупанта і передали їх росії.

Полковник Клещенко був заступником начальника 344-го Центру бойового застосування та перенавчання льотного складу армійської авіації.

У 2021 році брав участь у параді на 9 травня в москві – летів за штурвалом бойового вертольота Ка-52 “Алігатор”. Окупант того дня контролював парадний лад вертольотів — 23 борти та резерв. Військовий мав загальний наліт понад 2 000 годин.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *