Волинським зубрам повернуть 336 га лісів, які були у приватних руках

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Волинським зубрам повернуть 336 га лісів, які були у приватних руках
image
/ 26.05.2021 / 0 Коментарів

Понад 336 гектарів лісу на території Цуманської пущі, що належать СГПП «Довіра», згідно із законом, поділять на категорії та виокремлять серед них особливі захисні лісові ділянки.

Про це стало відомо під час засідання комісії Волинської облради з питань екології та раціонального використання природних ресурсів 25 травня, - повідомляють Волинські Новини.

Як проінформував голова постійної комісії депутат Юрій Ройко, згідно із указом президента України у 2010 році на території тодішнього Ківерцівського району на площі понад 33 тисячі гектарів створили національний природний парк «Цуманська пуща».

Зокрема, до парку увійшли 336,5 гектарів лісу СГПП «Довіра» у селі Суськ тепер вже Луцького району. Ці ліси віднесені до господарської частини національних природних парків.

«За матеріалами минулого лісовпорядкування всі ліси підприємства віднесли до категорії експлуатаційних лісів. Розрахункова лісосіка, як така, у них була відсутня через незначні обсяги експлуатаційного фонду. І на найближчий період рубки головного користування не проектуються взагалі», – зазначив обранець громади.

Саме тому до обласної ради надійшло клопотання від Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об’єднання «Комплексна лісовпорядна експедиція» щодо приведення чинного поділу лісів у відповідність до порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок.

Це клопотання уже погодили у Волинському обласному лісомисливському господарстві та Волинській ОДА.

«Лишилось погодити клопотання тільки профільній комісії, а після цього – депутатам на сесії. Це потрібно було зробити давно, і, якщо сесія ухвалить відповідне рішення, ці ліси будуть належати до Національних парків України. За 11 років ми все-таки домоглися привести до порядку поділ лісів згідно із законом», – наголосив Ройко.

Так, члени профільної комісії погодили клопотання, схвалили проект рішення і рекомендували депутатам обласної ради його підтримати під час сесії, яка відбудеться 27 травня.

Вікторія СЕМЕНЮК

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *