Волинському місту повернули історичну назву

image
/ 01.10.2021 / 0 Коментарів

Найбільш резонансне питання десятої чергової сесії восьмого скликання, яка нині відбувається у залі засідань Володимир-Волинської міської ради, депутати розглянули першим. Після понад годинного обговорення, в якому брали участь, як депутати, так і присутні на засіданні представники громадськості, більшістю голосів було підтримано ініціативу щодо повернення місту Володимиру-Волинському історичної назви «Володимир». Про це повідомляє прес-служба міської ради.

Оскільки дане питання набуло значного резонансу, депутат Микола Савельєв запропонував внести зміни у порядок денний, розглянувши його одразу після депутатських запитів, а не восьмим, як попередньо передбачалось.

Після проголосованого проєкту рішення за основу приступили до заслуховування виступів і запитань депутатів та представників громадськості. На підтримку повернення місту Володимиру-Волинському історичної назви «Володимир» виступили депутат Андрій Гнатюк, котрий був автором проєкту початку процедури перейменування, а також Олег Новосад, який наголосив на важливості даного питання.

Депутат Олег Тимосевич порушив питання правомірності громадських слухань, адже якщо більше половини учасників були працівниками бюджетних установ, то на їх результати спиратись не можна. Як зазначила начальник юридичного відділу Людмила Павленко, жодної скарги на громадські слухання не надійшло. А начальник відділу організаційно-виконавчої роботи Наталія Лазар озвучила наступні цифри: із 246-ти зареєстрованих учасників громадських слухань 221 особа отримала мандати для голосування, з них лише  93 особи є посадовими чи службовими особами органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів, комунальних підприємств, установ, організацій або юридичних осіб, діяльність яких є предметом громадських слухань. Це складає 43 відсотки від загальної кількості.

Депутат Андрій Веремеєнко у своєму виступі зазначив, що подібні рішення потрібно приймати після проведеного місцевого референдуму, на що йому відповіли, що зараз в Україні немає відповідного закону. Депутатка Наталія Василець зазначила, що прийняття цього рішення є важливим кроком до відновлення історичної справедливості. На підтримку повернення місту історичної назви «Володимир» виступили також депутати Микола Савельєв, Сергій Коба, Тетяна Дьоміна, Сергій Коба, Костянтин Зінкевич та Павло Горошкевич.

Процедура підготовки процесу перейменування, на думку депутата Миколи Юнака, була порушеною. Такої ж думки дотримувались і представники громадськості, яким надали слово під час обговорення. Зокрема, Максим Клим’юк, який назвав себе ініціатором мирного зібрання під стінами міської ради, зазначив, що люди, які прийшли на мітинг,  виступають і не проти, і не за перейменування, а лише за те, щоб їм дали можливість висловитись.

Член громадської ради та підприємець Андрій Кандиба зауважив, що ніхто не розповів представникам місцевого бізнесу, що їм коштуватиме зміна назви міста. На економічній частині процесу перейменування наголосила і представниця громадськості Ірина Ліщук. Колишній депутат міської ради Ярослав Жук висловив думку, що місту потрібно повернути назву «Ладомир» і зробити це в законний спосіб.

За повернення Володимиру-Волинському історичної назви виступив колишній міський голова Павло Мамєдов, який порушував цю тему іще в 90-х роках, але тоді, з його слів, не вистачило аргументів та політичної волі. Свої аргументи на підтримку проєкту рішення висловив  і Ігор Мацюк.

Насамкінець обговорення слово узяв міський голова Ігор Пальонка, котрий зазначив, що це питання, яке набуло великого розголосу, має історичне значення для нашого міста.

«На минулих вихідних проводив зустрічі з мешканцями у дворах багатоповерхівок, котрі абсолютно нормально ставляться до повернення історичної назви, особливо, враховуючи те, що це не принесе їм жодних юридичних клопотів», – зазначив міський голова.

У підсумку, за проєкт рішення про підтримку ініціативи щодо повернення місту Володимиру-Волинському історичної назви «Володимир» проголосували усі, окрім одного з присутніх у залі депутатів.   

Відповідно до проєкту рішення невдовзі буде порушене клопотання перед Волинською обласною радою щодо внесення подання до Верховної Ради України про повернення місту Володимиру-Волинському історичної назви Володимир.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *