Волинська обласна військова адміністрація та Луцький національний технічний університет офіційно закріпили партнерство, підписавши меморандум про співпрацю.
Йдеться про навчання та використання нейромереж у роботі державних установ, - інформують на сторінці ОВА.
Підписання меморандуму стало першою колаборацією такого напрямку між державною установою та університетом на Волині завдяки ініціативі профільного відділу цифровізації Волинської ОВА. Це дасть змогу навчати держслужбовців новим технологіям та покращити цифрові навички працівників.
«Штучний інтелект може значно спростити роботу державних установ – автоматизувати процеси, допомагати з аналізом даних та виявленням шахрайства, зробити більш точними та прозорими рішення. Для нас важливо йти в ногу з часом і впроваджувати нові технології. Цей меморандум – вагомий крок до обміну ідеями, інформацією, досвідом та практичної взаємодії», – зауважила заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Вікторія Левчук.
Під час зустрічі багато уваги приділили тому, що штучний інтелект – саме помічник, а не заміна людської праці. Нейромережі можуть виконувати рутинні завдання, опрацьовувати великі обсяги інформації та допомагати приймати виважені рішення. Проте остаточне слово завжди має залишатися за людиною.
Завідувачка кафедри менеджменту ЛНТУ Наталія Вавдіюк зазначила:
«Ми раді розширити коло нашої співпраці, тим більше для розвитку новітніх технологій. Штучний інтелект – це інструмент, який може посилити людський інтелект, але не замінити його. Важливо вчитися використовувати його правильно й відповідально».
Короткий курс навчання, яке розпочнеться вже з 9 січня, включає п’ять занять. Зокрема, три практичні тренінги та два смарт-обговорення із вивчення основ роботи з ШІ, аналіз фейкової інформації та способи боротьби з нею, етичні аспекти використання нейромереж.
«Штучний інтелект розвивається дуже швидко. До 2030 року його можливості будуть вражати, але головне – навчитися ним керувати та застосовувати як інструмент для покращення роботи, а не як заміну людським зусиллям», – наголосив доцент кафедри комп’ютерних наук ЛНТУ Юрій Лук’янчук.
Коментарів немає
Залишити коментар