Генеральна директорка КП «Волинське обласне територіальне медичне об'єднання захисту материнства і дитинства» Ірина Горавська розповіла про те, як створювався перинатальний центр, як і чому в структуру КП ввійшла Волинська обласна дитяча клінічна лікарня і Реабілітаційний центр «Фенікс», як рятують життя новонароджених дітей, про війну та її вплив на працю медиків.
Про це та більше йдеться у сюжеті Insider Media.
«Ми відкрилися, як перинатальний центр. Такого закладу на Волині не було, був пологовий будинок, а закладу саме вищого рівня, де надається допомога вагітним, які мають проблеми, або діткам, які народилися передчасно чи не дуже здоровими, на Волині не було. І завдяки ініціативі наших урядовців були виділені кошти й відкрився перинатальний центр.
Ми пропрацювали майже рік і зрозуміли, що без комплексного підходу до лікування, виходжування цих дітей ми не будемо успішними. Дітки, які народжуються хворими або з певними проблемами, потребують не тільки неонатологів, а вони потребують консультації дуже багатьох фахівців.
Залог успіху у виходжуванні цих дітей – це саме командна робота. Тоді, коли збираються всі профільні фахівці і надають комплексну допомогу. Тоді виникла оця ідея об'єднання двох закладів, які надають допомогу дітям від народження до 18 років – це перинатальний центр і дитяча лікарня, де присутні всі вузькопрофільні фахівці, які необхідні в виходжуванні цих діток. Тут тільки таким чином можна було рятувати ефективно ці життя.
На сьогоднішній день питання, щоб дитинка вижила, воно не стоїть гостро. Настільки високі технології, препарати, командна робота – дитина виживає. А питання: щоб ця дитинка була повноцінною і різко зменшити інвалідизацію серед дітей.
І тоді виникло наступне питання: діти, які вже проліковані, потребують в подальшому реабілітації і той, який був санаторій «Дачний», як його всі знають, ми перетворили в центр для реабілітації дітей-інвалідів і взагалі дітей, які зазнали травм, народились недоношеними або хворими», - розповідає Ірина Горавська.
Детальніше – у сюжеті.
Коментарів немає
Залишити коментар