Як годують у Луцькому військовому госпіталі? ВІДЕО

image
Оля Коновалова / 29.05.2021 / 0 Коментарів

Кореспонденти АрміяInform відвідали їдальню Луцького військового госпіталю, аби перевірити, як тут готують. І, звісно, самим спробувати обідні страви на смак.

Їдальня розташована на першому поверсі шпиталю. Будівля зведена ще у 1729 році. Вона – пам’ятка архітектури історичного значення. кореспонденти прибули за годину до обіду. На кухні кипить робота: в одному приміщенні закінчують готувати котлет, в іншому – нарізають салати, а в залах – сервірують столи… На годиннику 13:00 і до «роздатки» один за одним шикуються пацієнти: контрактники-учасники АТО/ООС, строковики, військові пенсіонери.

їдальня

їдальня

їдальня

Старша зміни кухарів Надія Миколаївна у госпіталі працює сьомий рік. Професійного стажу – понад чотири десятки років, близько половини з них – у льотно-технічній їдальні військової частини.

– Харчування розподілено за дієтами. Загальна – п’ятнадцятий стіл, і дієти: перша, сьома й дев’ята. Кожна передбачає окреме харчування. 1,7 та 9 – каша перлова, суп вівсяний, салат із буряка, заправлений олією й малою кількістю солі. Котлети сьогодні в загальному меню смажені, на дієту – парові, – розповідає Надія. – У порівнянні з міською й обласною лікарнями, що в Луцьку, у нас, на відміну від них, двічі на день в меню є м’ясо. Щодня на вечерю риба. Тут більша кількість м’яса, сиру, молока, сметани, кефіру…

їдальня

– У госпіталі чотириразове харчування: сніданок, другий сніданок, обід і вечеря. Пацієнти харчуються у загальній їдальні, а ті з них, хто після операції − у палаті відділення. Тут завжди свіжі овочі й фрукти, залежно від сезону. На цей тиждень замовили яблука, на наступний – банани, ще через тиждень апельсини. З січня 2020-го ми перейшли на систему харчування аутсорсинг. Це неповний каталог. Фірма постачає харчові продукти, ми їх замовляємо. Коли перейшли на цю систему харчування – все змінилося на краще. Продукти замовляємо за каталогом, вони відповідають стандартам та сертифікатам з відповідною перевіркою їх якості й повноти порцій, – повідомила начальник продовольчої служби госпіталю Ганна Михальчук.

їдальня

Як розповів помічник начальника Луцького військового госпіталю з матеріально-технічного забезпечення майор Олег Березняк, цього року заклад отримав нове обладнання для кухні: пароконденсат, електричні плити, холодильники й морозильні камери. Для переходу на каталогове харчування слід повністю замінити електромережу, провести ремонт інтер’єру, приміщень кухні та залів прийому їжі: стіни, стелі та підлоги. Незабаром тут очікують кошти з державного бюджету на ремонт їдальні.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *