Видання
Закупівля «Реконструкція спортивного ядра стадіону «Локомотив» по вулиці Сагайдачного, 5-В в місті Ковелі Волинської області» очікуваною вартістю 22 мільйона 825 тисяч гривень (з ПДВ) була оприлюднена 27 травня 2021 року. А вже через чотири доби, 01 червня 2021 року, була скасована тендерним комітетом Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради (
Того ж дня, 01 червня 2021 року, УКБ та ЖКГ замовляє закупівлю UA-2021-06-01-006866-b «Реконструкція спортивного ядра стадіону «Локомотив» по вулиці Сагайдачного, 5-В в місті Ковелі Волинської області» очікуваною вартістю 22 мільйона 825 тисяч гривень (з ПДВ) та оприлюднює її.
Аукціон, запланований спочатку на 02 серпня 2021 року, новим замовленням закупівлі переноситься на цьогорічне 23 червня…
Memento mori: хронологія збагачення бюрократа
06 липня 2021 року. Допоки у Ковелі тривають меморіальні заходи, а ковельський міський голова Ігор Чайка разом із секретарем Ковельради Оксаною Багновою покладають квіти, у Луцьку за участю інших ковельських високопосадовців відбуваються не менш знакові речі.
Відзначення Дня визволення Ковеля перший заступник Ковельського міського голови Тарас Яковлев вирішив провести з більшою користю – він читав! Уважно перечитував, сторінка за сторінкою вивчав договори купівлі-продажу, укладені цього ж дня: №961 щодо об’єкта житлової нерухомості – житлового будинку загальною площею 125,5 кв. м (у тому числі житловою – 41,2 кв. м) на вулиці Тиха, 80 у селі Струмівка Луцького району та №962 щодо земельної ділянки із кадастровим номером 0722884800:03:001:8553 площею 0,0226 га по місцю розташування житла.
Швидше за все зауважень до правочинів у першого «зама» Ковельського мера не було, бо вже о 12 год. 34 хв. приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу Олександра Мудрик вчинила їх державну реєстрацію.
Державна реєстрація нових маєтностей Тараса Яковлева, який в межах функціональних обов’язків, окрім іншого, здійснює керівництво діяльністю управління капітального будівництва – замовника реконструкції спортивного ядра стадіону «Локомотив», немов би, запустила подальший хід подій, дивним чином збігшись із визначенням переможця тендера.
Того ж 06 липня 2021 року лише на кілька годин пізніше – о 17 год. 34 хв. публікується
Слідом, о 17 год. 35 хв. оприлюднюється повідомлення про намір укласти договір про закупівлю з переможцем торгів ТОВ «Бетон Брук Сервіс».
Відповідна невідповідність переможця тендеру
Тут варто повернутися до Протоколу розкриття тендерних пропозицій від 23 червня 2021 року, у якому щодо ТОВ «Бетон Брук Сервіс» зазначено:
Відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим в тендерній документації. Відсутні підстави для відмови, установлені ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі»
Попри протокольну «відповідність кваліфікаційним критеріям», на порталі ProZorro щодо ТОВ «Бетон Брук Сервіс» оприлюднена Вимога про усунення невідповідностей зі строком виконання «до 06 липня 2021 17:13».
То все ж відповідає ТОВ «Бетон Брук Сервіс» «кваліфікаційним критеріям, встановленим в тендерній документації» чи «є невідповідністю вимогам, встановлених кваліфікаційними критеріями тендерної документації»?! Хто і коли, попри оприлюднені протоколи засідань тендерного комітету замовника торгів, спочатку визнав переможця відповідальним критеріям, а згодом, вже після розкриття пропозицій, аби забезпечити перемогу «потрібній» фірмі, взявся «підчищати» її документальні вади?
Так чому ж переможцем тендеру «Реконструкція спортивного ядра стадіону «Локомотив» по вулиці Сагайдачного, 5-В в місті Ковелі Волинської області» з остаточною вартістю 21 мільйон 140 тисяч грн стало Товариство з обмеженою відповідальністю «Бетон Брук Сервіс»? При тому, що найближчий конкурент ТОВ «Основа Буд Плюс» запропонував виконати реконструкцію стадіону на 170 тисяч гривень дешевше аніж переможець?
-------------------
Як зазначив 16 липня 2021 року у повідомленні про суттєві зміни в майновому стані перший заступник Ковельського міського голови Тарас Яковлев, він дійсно 06 липня 2021 року набув право власності на житловий будинок загальною площею 125,5 кв. м у селі Струмівка.
Вартість нерухомого надбання становила 440 тисяч 216 гривень.
Що не кажіть, а придбати чималий будинок в престижній Струмівці за ціною в половину вартості однокімнатної квартири – треба вміти і мати неабиякий досвід в майнових оборудках.
Який він, струмочок інвестиційного достатку?
Так що ж умудрився нажити високопосадовець за якихось пів року перебування на посаді першого заступника міського голови Ковеля на сільській вулиці Тихій? І нехай читача не вводить в оману розміщення цієї нерухомості у сільському населеному пункті. Не кожне село може бути таким, як Струмівка!
Житловий комплекс знаходиться на відстані кілометра від лісу. Але при цьому до Луцька також недалеко: автівкою до центра Луцька можна заїхати за 15 хвилин. У «Струмочку» буде закрита територія під охороною та відеонаглядом, паркомісця для мешканців комплексу та їхніх гостей
– приваблює майбутніх власників інвестор
Саме подібний, по «східній» ціні за еквівалент 16 тисяч 130 доларів США по курсу Національного банку України на дату купівлі-продажу, «по тихому» придбав «надсучасне житло» в новому житловому комплексі «Струмочок 2» перший заступник Ігоря Чайки після проведення тендеру на реконструкцію стадіону «Локомотив» у Ковелі.
Ціна комфортного питання – зловживання?
Зважаючи на рекламний опис, журналістів
І це при тому, що ціна продажу останнього з подібних будинків наприкінці січня 2021 року стартувала від 12 400 грн/кв. м. Тобто, в перерахунку на площу будинку Тараса Яковлева його січнева ціна становила би 1 мільйон 550 тисяч гривень. Зважаючи, що через пів року – у липні – таунхаусів від первинного продавця уже не було, відповідно вартість мала бути ще вищою.
Але ж ми бачимо реальне заниження купівельної вартості нерухомого майна, як мінімум – на один мільйон сто тисяч гривень?
Водночас і у деклараціях посадовця Тараса Яковлева відсутні будь-які дані про те, що він 12 липня 2021 року отримав у АТ «Кредобанк» 900 тисяч гривень на десять років згідно кредитного договору іро25617. Зазначений кредит перший заступник Ігоря Чайки отримав, передавши банку в іпотеку, нерухоме майно для забезпечення виконання перед ним власного кредитного зобов’язання на підставі договору №1619 від 12 липня 2021 року, оформленого приватним нотаріусом Луцького районного нотаріального округу Олександром Красневичем.
Що ж стало нерухомим об’єктом іпотеки для «Кредобанка», під який було видано Яковлеву майже мільйон гривень? Згідно декларації про доходи та майно за 2020 рік, на праві спільної власності у родини Яковлевих була лише квартира у Луцьку, площею 48,2 кв. м. При цьому, самому Тарасу Володимировичу належало лише 40% частки у квартирі. Навряд чи банк прокредитував чиновника на значну суму під подібну незначну майнову заставу.
Вочевидь, йшлося про щось значно коштовніше! Майно, розташоване саме в Луцькому районі, судячи з територіальності нотаріуса. Невже новопридбаний будинок у Струмівці? Але ж жоден адекватний банк не надасть кредит під майно вартістю вдвічі меншою від суми кредиту! Той, хто мав справу з банком, добре знає, що вартість покриття має, як мінімум вдвічі перекривати боргові зобов’язання отримувача кредиту.
То що, вартість нерухомості, яку придбав Тарас Яковлев 06 липня 2021 року не 440 тисяч, а реально близька до двох мільйонів гривень? Виходить, що так.
Що ж маємо у підсумку?
Корупційні, податкові правопорушення?
На переконання
Реконструкція ковельського «Локомотиву» триває. Ковельська міська рада в офіційному повідомленні зазначає, що у всій Волинській області стадіонів такого масштабу досі не було. А масштабу корупції?
Якби там не було, а десятки мільйонів бюджетних коштів активно освоюються, перетікають з місцевої казни на рахунки приватних структур, що творять своє майбутнє.
Коментарів немає
Залишити коментар