Добротний котедж та ставки: хто знищує «Затурцівські джерела»?

image
Еля Коротинська / 07.12.2022 / 0 Коментарів

Це - «Затурцівські джерела». Саме тут, поблизу садиби Липинських, бере свій початок річка Турія. У 1977 році рішенням обласної ради їм надали статус пам'ятка природи «Затурцівські джерела». Одне замулилось, друге, яке місцеві називають «Безодня» - функціонувало до недавнього часу, допоки тут не почали «хазяйнувати» місцеві царьки. Попри те, що джерела мали статус пам'ятки природоохоронного значення, і тут не дозволяли проведення будь-яких робіт, у 2006 році земельну ділянку з джерелом…. Здали в оренду місцевому підприємцю Віктору Лащу, який господарював тут цілих 15 років. Нещодавно тут з'явився новий орендар, який звів досить таки пристойний котедж.

У сільській раді Затурцівської громади розповіли, що територія біля джерела поділена на 3 ділянки. Нещодавно через аукціон було продано право оренди на 50 років на ці земельні ділянки несільськогосподарського призначення комунальної власності площею - 88, 21, та 9 соток для рибогосподарських потреб. Саме тут і виросла новобудова. У сільській раді запевняють – гідрологічний заказник існує донині, але його площа не 20, а всього 2 сотки. Такі дані надали журналістам і в управлінні екології:

Тим не менше, поява ставків та нового котеджу збентежила місцевих мешканців, адже через це - Затурцівські джерела можуть зникнути назавжди.

Фото джерел у 2013 році

Чиїх рук це справа - дивіться у нашому сюжеті:

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *