На Волині сільрада підтримала виділення 2, 9 млн грн для митниці

image
Назар Тарадюк / 11.03.2023 / 0 Коментарів

Волинській митниці Вишнівська сільська рада Ковельського району планує виділити 2 мільйони 900 тисяч гривень.

Відповідне рішення депутати підтримали більшістю голосів 9 березня під час пленарного засідання чергової сесії. Про це «Силі правди» повідомив Вишнівський сільський голова Віктор Сущик.  

Нагадаємо, на початку березня широкого резонансу у засобах масової інформації набула новина про те, що Вишнівська сільська рада Ковельського району збирається виділити на підтримку Волинської митниці майже 5 мільйонів гривень.

Відповідну програму затвердив орган місцевого самоврядування ще влітку 2022-го. Щоправда, спершу вона передбачала, що розмір підтримки протягом двох років сягне 1,4 мільйона гривень.

У 2023 фінансування вирішили суттєво збільшити. Для цього підготували проєкт рішення про внесення змін до програми. Його збиралися затвердити на черговій сесії, яку запланували на 2-ге березня цього року. Після резонансу у ЗМІ сесію перенесли.

9 березня вона таки відбулася. За словами Вишнівського сільського голови Віктора Сущика, програму підтримали. Цьогоріч її фінансування збільшили на 2,9 мільйона гривень. Але підтримка програми ще не означає, що кошти вже виділили.

– Підтримали, бо ми знаємо, що з 20 мільйонів віддати два мільйони то це… Це ПДФО (Податок на доходи фізичних осіб, – авт.) за минулий рік, яке нам сплатила митниця, 20 мільйонів. От і подумайте, чи варто нам віддати два мільйони, щоб мати 20 мільйонів в рік, чи ні? Чи хтось би зробив по-іншому?

– Але ж митниця зобов’язана сплачувати ПДФО, – зауважуємо. 

– Зобов’язані і не зобов’язані. Якщо ви так само проінформовані, то ПДФО може розщеплятися і тут порушення ніякого не буде. Для держави саме головне, щоб воно було відраховане в повному обсязі, а куди, нема порушення. Тобто вони могли його перерахувати і в Устилуг, і в Володимир, і в Камінь-Каширський, і куди там схотіли, умовно. Але ж вони виконують згідно закону, так як положено, нам. І ми їм дуже вдячні.

Зате розвивається громада, зате ми будуємо, зате ремонтуємо, зате наші діти ходять в школу. В нас з дев’яти шкіл сім навчається. І це дякуючи їм, тому що ми маємо кошти і маємо за що ремонтувати, робити, будувати, але цього ніхто чомусь не пише. Якщо наша громада одна з чотирьох навчається, то про це ніхто не знає. А от це стало цікаво на всю Україну.

До слова, в пояснювальній записці до проєкту рішення йдеться, що ініціатором і розробником програми була сама митниця. Після розголосу у ЗМІ митники опублікували на офіційній сторінці у Facebook повідомлення про недостатнє фінансування від держави і наголосили, що не заглядають в гаманець мешканців Вишнівської громади, а навпаки наповнюють місцевий бюджет.

Раніше «Сила правди» писала, як війна вплинула на бюджети громад. За підсумками першого півріччя 2022 року Вишнівська громада мала перевиконання бюджету за доходами і була дев’ятою у рейтингу за цим показником.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *