Ремонт майданчиків для збору сміття у Луцьку. Хто монополізує ринок?

image
Назар Тарадюк / 19.07.2024 / 0 Коментарів

17 липня 2024 року завершилась чергова закупівля робіт по капітальному ремонту контейнерного майданчика. Цього разу планують відремонтувати локацію для збору твердих побутових відходів за адресою вул. Кравчука 19, 19-А, 19-Б – вул. Конякіна, 37, 37-А.

Про це стало відомо з оголошення про завершення процедури закупівлі, розміщеного на майданчику ProZorro. Замовником робіт виступає Луцьке спеціальне комунальне автотранспортне підприємство «ЛуцькСпецКомунТранс». На це з бюджету витратять 332 634 грн. Загалом на реалізацію програми оновлення локацій збору побутових відходів на території громади на 2023–2025 з бюджету запланували витратити понад 90 млн грн. Рішенням виконкому Луцької міськради, департамент ЖКГ передав функції замовника робіт «Луцькспецкомунтрансу».

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Підземні смітники для Луцька за 91 млн: все, що відомо

В рамках цієї програми комунальне підприємство замовило послуги з інженерного проектування (Виготовлення проектно-кошторисної документації) на 35 таких майданчиків, розташованих у різних куточках Луцька переважно у густонаселених районах міста. На це з бюджету витратили 865 640 грн.

Варто зауважити, що відколи міська влада взялась за капремонти майданчиків для збору ТПВ, усі без виключення державні закупівлі на виготовлення проектно кошторисної документації за дивним збігом обставин виграє лише одне підприємство – ТОВ «Архпростір». Це конструкторське бюро зареєстроване у 2010 році у Луцьку зі статуним капіталом 1 000 грн. Керівник підприємства – Олександр Дорош, а засновником є мешканка міста Дубно Ніна Самолюк.

Журналісти вирішили проаналізувати як відбувається виконання програми і скільки вже таких майданчиків відремонтовано або наразі ремонтуються у Луцьку.

Згідно оголошень про закупівлі, які розміщені на майданчику ProZorro, наразі вже завершено 25 процедур. На це з бюджету міста за рік витратили 8 178 839 грн.

Вартість капітального ремонту одного такого майданчика коливається від 160 до 450 тисяч гривень. Найдорожчою виявилась локація для збору побутових відходів на вул. В’ячеслава Чорновола 2 – вул. Агатангела Кримського 2,4,6,8 у Луцьку – 649 292 грн.

В результаті аналізу усіх закупівель по капремонтах контейнерних майданчиків виявилось, що у 25 закупівлях – 21 раз вигравала одна і таж фірма. Ще у 4-х закупівлях досі триває «підготовка угоди» і чомусь ані переможця, ані рішення про завершення процедури – тендерний комітет досі не прийняв. Зокрема, мова йде про капітальний ремонт контейнерних майданчиків за адресами:

Щодо ринку «капремонтів локацій для збору сміття», то фактичним монополістом у Луцьку виявилось ТОВ «Смарт інновейшн системс». Ця фірма за рік виграла тендерів на капітальні ремонти контейнерних майданчиків на загальну суму 7 403 135 грн.

Згідно інформації є Єдиного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців ТОВ «Смарт інновейшн системс» було зареєстровано 20.06.2023 року. І вже через 4 місяці після заснування – фірма почала вигравати тендери один за одним.

«Смарт інновейшн системс» прописалась у Луцьку на пр.Відродження. Статутний капітал підприємства 5 000 грн. Основний вид діяльності неспеціалізована торгівля, однак серед іншого – виробництво тари з пластмас, металевих баків, резервуарів та контейнерів. Керує підприємством Дмитро Якимович. А от бенефіціарами є двоє відомих бізнесменів. Зокрема Андрія Котищука знають і як багаторічного арт-директора пивного клубу «Оболонь», і як ресторатора. 

У 2021 році Андрій Котищук подався у нову сферу. Він очолив фірму «Вест-нет-буд», що займається ремонтом доріг і одразу ж отримав підряди від Луцької міськради.

Андрій Котищук свого часу будував і політичну кар’єру, будучи депутатом Княгининівської сільської ради з 2016-го по 2020-ий рік. Два роки тому, після обрання президентом Володимира Зеленського, деякі ЗМІ називали Андрія Котищука одним із претендентів на крісло голови Волинської ОДА.

Другим співзасновником компанії «Смарт інновейшн системс» виявився Андрій Самойліч. Він – власник компанії «ВестАвтоТрейд», яка займається пригоном, продажем та ремонтом різних транспортних засобів. Андрію Самойлічу також належить ТОВ «БІГ Бразерс Інвестмент» зі статутним капіталом 5,5 млн грн., та він є співзасновником Мисливсько-рибальського клубу «Стохід-Захід».

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *