З початку повномасштабного вторгнення Волинь витратила понад 2 млрд грн на підтримку військових та посилення обороноздатності. Про це свідчить аналіз інформації отриманої виданням «Insider Media».
Після оприлюднення інформації про доходи бюджетів місцевих громад, у тому числі і ПДФО від військових, та порівняння з обсягами витрат на армію у мережі інтернет виник справжній ажіотаж.
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: Скільки волинські громади витрачають з бюджету на допомогу військовим
Поки волиняни дискутували хто де і скільки отримав з військових і чому ці кошти не витратили на закупівлю дронів, позашляховиків чи іншої, необхідної допомоги для фронту, ми вирішили поцікавитись загальнообласними витрататами. Тож, журналісти видання «Insider Media» надіслали до Волинської обласної ради запит про те, скільки загалом доходів отримав обласний бюджет з 01.01.2022 по 30.06.2023 року, скільки було надходжень зі сплати ПДФО військовими і скільки коштів з обласної казни витратили на армію та посилення обороноздатності.
Однак, попри те, що Волинська обласна рада формує бюджет, приймає рішення про фінансування тих чи інших програм і вносить зміни до них – там заявили, що не володіють інформацією про цифри. Мовляв, бюджетні повноваження здійснюють відповідні військові адміністрації. Тож наш запит попрямував до Волинської обласної військової адміністрації, зокрема - у департамент фінансів та управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації.
Там, в межах компетенції у короткі терміни нам надали можливу до оприлюднення інформацію. Зокрема, у відповіді на запит департамент фінансів надав нам помісячну інформацію про доходи бюджету області, у тому числі і доходи обласного бюджету.
Загалом за січень 2022 – червень 2023 рр. бюджет області становив 13 846 785 500 грн.
Також у департаменті фінансів повідомили, скільки ПДФО сплатили військові загалом до усіх місцевих бюджетів області - 3 644 660 400 грн. у тому числі в обласний бюджет - 692 024 100 грн.
Таким чином, 26,3% волинської казни становлять надходження ПДФО, сплачене з заробітних плат військовослужбовців.
А тепер переходимо до найцікавішого – скільки з обласного бюджету витратили на підтримку тих же військових та посилення обороноздатності нашого краю.
Як повідомили у департаменті фінансів Волинської ОВА, від початку введення в Україні воєнного стану обласному бюджету з інших місцевих бюджетів цільові міжбюджетні трансферти на виконання програм матеріально-технічного забезпечення військових частин і правоохоронних органів, а також посилення обороноздатності області не виділялись. Однак, відповідні кошти органами місцевого самоврядування у 2022 році виділялись управлінню з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації – як розпоряднику коштів державного бюджету.
«За оперативними даними, наданими місцевими фінансовими органами, у 2022 році з місцевих бюджетів на додаткові витрати, пов’язані з впровадженням воєнного стану (реалізація заходів тероборони, підтримка військових частин, правоохоронних та інших державних органів, сімей загиблих, внутрішньо-переміщених осіб, облаштування укриттів і споруд цивільного захисту, тощо), виділено майже 820 млн гривень», - повідомив головний фінансист Волині Ігор Никитюк.
За шість місяців 2023 року за даними фінорганів на такі видатки по області виділено понад 920 млн гривень, з яких установам, які утримуються з державного бюджету, близько 440 млн гривень.
Видатки обласного бюджету, пов’язані з впровадженням воєнного стану, у 2022 році склали понад 220 млн грн, у І півріччі 2023 року – майже 180 млн грн, у тому числі на реалізацію програм матеріально-технічного забезпечення військових частин і правоохоронних органів, посилення обороноздатності області у 2022 році – близько 130 млн грн, у 2023 році – більше 90 млн гривень.
Паралельно Волинська ОВА надіслала запит не лише департаменту фінансів, а й управлінню з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами. Там повідомили, що з метою додаткового матеріально-технічного забезпечення військових частин в області було розроблено та затверджено рішенням обласної ради від 10.12.2020 No 2/14 Програму матеріально-технічного забезпечення військових частин (установ), підрозділів правоохоронних органів, заходів територіальної оборони та комплектування військових частин, підготовки до оборони держави в області на 2021–2025 роки (далі – Програма), яка продовжує діяти у теперішній час.
Варто зауважити, що у департаменті фінансів повідомили, що на виконання програми матеріально-технічного забезпечення військових частин і правоохоронних органів, посилення обороноздатності області установам, які утримуються з державного бюджету, було спрямовано понад 350 млн гривень.
Зокрема, частина коштів надійшла і від низки громад Волині.
Кошти були виділені Володимирською, Берестечківською, Горохівською, Любомльською, Рожищенською, Устилузькою міськими, Голобською, Заболоттівською, Іваничівською, Колківською, Локачинською, Луківською, Любешівською, Маневицькою, Мар’янівською, Олицькою, Торчинською селищними, Боратинською, Велицькою, Вишнівською, Затурцівською, Зимнівською, Городищенською, Дубівською, Колодяжненською, Копачівською, Оваднівською, Підгайцівською, Поромівською, Самарською сільськими територіальними громадами.
В управлінні з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами повідомили, що учасниками цієї програми, які освоїли кошти, є 11 структур.
Таким чином, період з 1.01.2022 по 30.06.2023 рр. з місцевих бюджетів на додаткові витрати, пов’язані з впровадженням воєнного стану (реалізація заходів тероборони, підтримка військових частин, правоохоронних та інших державних органів, сімей загиблих, внутрішньо-переміщених осіб, облаштування укриттів і споруд цивільного захисту, тощо) було виділено 1 740 000 000 грн. За цей же період з обласного бюджету на видатки пов’язані з впровадженням воєнного стану було витрачено 400 000 000 грн., в тому числі – 220 000 000 грн на реалізацію програм матеріально-технічного забезпечення військових частин і правоохоронних органів, посилення обороноздатності області.
Тож загалом за півтора роки на такі цілі з обласного та місцевих бюджетів громад Волині на такі цілі було виділено та витрачено 2 140 000 000. Це становить 15,4% від доходів загального бюджету області, або ж 58,7% від загального обсягу ПДФО, який сплатили військові за півтора роки до місцевих бюджетів Волині і втому ж числі – обласного бюджету.
Коментарів немає
Залишити коментар