Тиск і зловживання керівництва Волинської філармонії: що відомо

image
Назар Тарадюк / 16.11.2023 / 0 Коментарів

Колектив Волинської обласної філармонії не надто задоволений чинним директором Сергієм Єфіменком, який очолює заклад упродовж останніх майже 26 років.

Напередодні та після проведення кадрового конкурсу Центр журналістських розслідувань «Сила правди» поспілкувався із десятьма нинішніми та колишніми багаторічними співробітниками філармонії. За їхніми словами, директор організовує заходи «поза касою», витрачає ресурси філармонії у власних цілях, роздає посади і виписує премії родичам, а звичайним артистам не доплачує. Багато з того, що розповіли нинішні та колишні працівники, складно, або й неможливо перевірити без доступу до облікової, бухгалтерської документації. Тож, у цьому матеріалі – лише про ті ситуації, які підтвердили більшість співрозмовників.

Конкурс на посаду директора виграв судимий за корупцію кандидат 

Цьогоріч 21 вересня у Луцьку завершився конкурс на посаду директора Волинської обласної філармонії. За посаду керівника змагалися троє кандидатів: нинішній виконувач обов’язків Сергій Єфіменко, який очолює заклад протягом останніх майже 26 років, директорка центру культури «Княгининок» Вікторія Мельничук та колишня артистка Волинського народного хору Тетяна Климець

Оцінювали програми кандидатів та обирали керівника філармонії колишній очільник Волинського академічного обласного музично-драматичного театру Анатолій Глива та його головний режисер Михайло Ілляшенко, директор Департаменту культури, молоді та спорту Волинської ОДА Олександр Хвіщук, народний депутат України 5 і 6-го скликань Володимир Карпук, заступниця начальника відділу управління об’єктами спільної власності тергромад Тетяна Скулинець, заслужені діячі мистецтв Віктор Тиможинський і Данило Поштарук, керівник обласної організації Національної всеукраїнської музичної спілки Віктор Шиманський, а також заступник директора Департаменту-начальник управління культури Валерій Дмитрук – голова комісії.

Першим презентував свою стратегію розвитку в. о. директора Волинської обласної філармонії Сергій Єфіменко, який очолює заклад з 1997-го року. Протягом цього часу терміни його перебування на цій посаді постійно продовжували. Крісло під ним захиталось у серпні минулого року. Тоді депутати облради запропонували звільнити Єфіменка з посади, залишивши виконувачем обов’язків директора до призначення нового. Підставою стало корупційне правопорушення: у 2021-му очільника філармонії судили за нарахування і виплату 65 тисяч гривень премії своїй дружині Оксані Єфіменко.

П’ять років тому Сергій Єфіменко також виграв кадровий конкурс. Фото Волинської обласної ради.

Другою презентувала свою програму Тетяна Климець, яка 23 роки пропрацювала артисткою Волинського народного хору при обласній філармонії, а третьою була Вікторія Мельничук, яка нині є директоркою центру культури «Княгининок». 

У результаті, найбільшу підтримку – п’ять голосів – здобув Сергій Єфіменко. За Вікторію Мельничук проголосувало троє, а Тетяну Климець не підтримав жоден із членів комісії. Ще один утримався від голосування.

Кандидатуру Сергія Єфіменка ще повинні затвердити в обласній раді. Якщо депутати підтримають рішення комісії, він продовжить очолювати філармонію іще кілька років.

Втім, така перспектива, схоже, не дуже потішила артистів. Після того, як Сергій Єфіменко вкотре виграв конкурс на посаду керівника, працівники концертної установи наважилися поділитися наболілим із журналістами «Сили правди».

Влаштував на роботу частину сімейства

Лучанка пані Марія працює у філармонії більше 20 років (її справжнє ім’я не вказуємо з міркувань безпеки). Артистка як ніхто знає, чим жила філармонія стільки років та з якими проблемами стикалися працівники установи. 

За її словами, протягом цього часу з вини керівника з філармонії пішли десятки талановитих артистів: композитор, автор і виконавець В’ячеслав Хурсенко, заслужена артистка України Зоя Комарук, вокалістка оркестру «Кантабіле» Ірина Малашевська, учасники музичного колективу «Тріо Маренич» ВалерійАнтоніна та Світлана Мареничі, бандуристка вокалістка Ірина Котлицька, а також артисти вокально-інструментального ансамблю «Світязь» Дмитро Гершензон та Анатолій Говорадло.

«Тепер черга художнього керівника оркестру «Кантабіле» Товія Рівця. Вчепився в легенду Волині. Таке враження, що його взяли на ту посаду, щоб розвалити культуру», – вважає пані Марія.

«З камерного оркестру «Кантабіле», в якому я працювала п’ять років, пішло дуже багато людей. Працівникам створювали такі умови, що вони самі хотіли звідти піти. Деяких навіть просто ставили перед фактом, що вони будуть звільнені», – зазначила колишня працівниця оркестру Наталія Вірна, яка пропрацювала у філармонії п’ять років.

«Рівень творчого колективу «Кантабіле» надзвичайно знизився, всі працювали з освітою музичних академій. Поступово всіх або звільняли, або самі забирали документи. Не задовольняла людина, яка там працювала, тому що вона починала дуже відверто, напряму, говорити при керівнику. Я сама пішла, тому що мені і емоційний стан не дозволяв працювати там далі… знущання. Поводитися з колективом, з музикантами, як ніби це прийшли малі діти з музичних шкіл – це ненормально», – зазначила колишня працівниця оркестру Ірина Вівчарук.

Нинішня працівниця філармонії пані Марія наголосила: найбільше її вразило те, що директор установи Сергій Єфіменко, звільняючи талановитих діячів культури, наповнював штат своїми родичами та друзями. Зокрема, нині у концертній установі заступником директора працює його кум Валерій Шевчук, майже 10 років працювала артисткою його дружина Оксана Єфіменко, яка, до речі, звільнилася незадовго до виборів директора, а її двоюрідна сестра Юлія Кричкевич виконувала там обов’язки секретаря директора, а нині займає посаду головного адміністратора.

«Він бере на роботу родичів… сестру своєї дружини влаштував головним адміністратором. Якщо нема концертів, то для чого ти нову посаду вводиш? Та він робить, що хоче» – додала пані Марія.

Також директор філармонії влаштував на роботу дружину та двох кумів свого товариша й художнього керівника Волинського народного хору Олександра Стадника. Руслана Стадник зайняла посаду помічника балетмейстера, Віталій Дорощук став помічником художнього керівника, а Василь Вірста – комерційним директором Волинського народного хору. Останній, до речі, до 2014 року працював хірургом у Луцькій міській клінічній лікарні. Однак, згодом його спіймали на корупції та звільнили. 

Згідно з вироком Апеляційного суду Волинської області від 2 лютого 2015 року, його судили за продаж груп інвалідності пацієнтам. Тоді йому дали чотири роки позбавлення волі, згодом замінивши покарання умовним терміном без права обіймати організаційно-розпорядчі посади у закладах охорони здоров`я протягом двох років.

«Один кум Стадника Дорощук – його помічник, а другий кум – комерційний директор Волинського народного хору, Вірста. Він був взятий на роботу з подачі Стадника, коли його «погнали» із другої лікарні, бо він робив людям групи, продавав. Йому там щось дали умовно і під час цього умовного терміну взяли на роботу комерційним директором Волинського народного хору», – зазначила колишня артистка Волинського народного хору Тетяна Климець, яка була конкуренткою Сергія Єфіменка на конкурсі на посаду директора філармонії.

Тетяна Климець вважає, що керівництво філармонії дбає лише про власні інтереси.

«Ну, якщо у нас директором хору став кум Стадника, то це напевно щось означає. За освітою – хірург», – додала колишня артистка Волинського народного хору пані Анна (ім’я змінене з міркувань безпеки), яка пропрацювала у філармонії 22 роки.

За її словами, дружину ж керівника Волинського народного хору Олександра Стадника пані Руслану не просто влаштували на роботу, а ще й створили для неї нову посаду.   

«Дружина художнього керівника Руслана Стадник вийшла з декрету і раптово з’явилася нова посада, але справа в тому, що ні для кого іншого цієї посади не вводили. Взагалі у філармонії такої штатної одиниці не було. І вони там оголошували якийсь конкурс на цю посаду, але я цього оголошення не бачила ніде. Мені хтось казав, що на сторінці Волинського хору воно було, але ж якщо оголошується конкурс, то він має більше подаватися в маси», – зазначила пані Анна.

«Всі проблеми свої вони вирішували за рахунок коштів філармонії»

Кілька років тому у Волинській обласній філармонії з’явилася можливість замовити проведення волинського традиційного весілля, хрестин, днів народжень, особистих та весільних ювілеїв. Послугу нібито запровадили, щоб розвивати та популяризувати українські народні традиції. Втім, у деяких артистів філармонії інша думка.

«Оксана Єфіменко постійно використовувала музичні інструменти філармонії у власних цілях. Тож бачили люди, що Єфіменко привозив і завозив за нею апаратуру на державному бензині. Звукооператор постійно на них працював. Він ж артистів повиганяв, скупляв апаратуру… Хотів зробити весільну агенцію, там де буде працювати його жінка. Хто ж там буде перевіряти, скільки дав замовник. Все це робилося за рахунок держави, а в карман гроші клала Оксана. А на буклети, на її рекламу, скільки було спалено грошей, а потім ті брошури розкидали по барах», – розповіла пані Марія.

«За цей час, що цей весільний підрозділ існував, жодного замовлення не було. Тому що вони виїжджали на всі ці замовлення, не фіксуючи через бухгалтерію жодного документу. Кум Стадника Віталій Степанович завідував цим всім, до нього телефонували люди. Він, звісно, це обговорював зі Стадником, Стадник з Єфіменком, далі виділявся транспорт і вони виїжджали на ці дефіляди. Використовували транспорт, костюми та музичні інструменти філармонії. Він собі зробив власну шарашкину контору при державній установі. І вони собі косили бабло», – каже колишня артистка Тетяна Климець.

Реклама нової послуги із фейсбук-сторінки Волинської обласної філармонії.

За словами ще однієї співробітниці філармонії Лариси Хілухи, яка чотири роки працювала у філармонії, свою дружину директор просував не лише у сфері організації весільних заходів.

«Там була одна ведуча дуже хороша, вона потім перейшла на волинське телебачення. Марійка звати. То він почав її кидати з ведучої, то туди, то сюди, щоб своїй жінці дати все головне. Я дивилася, як там в неї проходили репетиції, як її вчили говорити, то мені було смішно, як вона взагалі пішла на ведучу. Виплати їй були за концерти, гонорари, машина весь час, як годиться. Мені треба було організовувати перегляди по школах, то я пішки ходила по місту. Виходила зранечку і обходила», – розповіла колишня працівниця.

За словами пані Лариси, робочий транспорт у власних цілях використовувала не лише дружина директора філармонії, а і його кум Валерій Шевчук. Звичайні ж працівники навіть не розраховували на такі привілеї.

«Там є такий Валерій Шевчук. Оце він весь час за кермом. Коли був вихідний, ми з чоловіком приїхали на риболовлю в Жидичин. Там, по-моєму, Шевчук і живе, то наша машина стояла там. І, якщо врахувати, що з кінопрокату він забрав дуже багато транспорту із обіцянкою, що за нашим відділом буде закріплена хоча б одна машина, то, на жаль, все не так», – розповіла пані Лариса. 

Інформацію про те, що керівництво філармонії використовувало транспорт та бензин філармонії, як власний, підтвердила і нинішня працівниця пані Марія.

«Там є такий Шевчук… Оце вони два кума-акробата, роблять все, що хочуть. Зараз вже перелякалися, бо конкурс оголосили, то почали розповідати: «Ми за свій бензин їздимо, ми за свій бензин…». Всі проблеми свої вони вирішували за рахунок коштів філармонії. Використовувався транспорт державний, бензин державний… Потім ті машини ламалися, куплялися деталі…», – додала пані Марія.

«До артистів ставилися, як до гною»

Ще одна колишня працівниця філармонії, яка пропрацювала артисткою балету більше 20 років, розповіла журналістам, що директор філармонії не тільки просував тих працівників, які були з ним у близьких стосунках, а й дискримінував звичайних артистів. 

«Вони там покумилися, побраталися… Відправляли на лікарняні вибірково: тій можна, а отій не можна. Різне ставлення до людей, але все одно люди наразі мовчать. Там має право бути тільки одна думка, якщо ти трішки думаєш не так, ти незгідна», – каже колишня артистка балету пані Людмила (ім’я змінене з міркувань безпеки). 

Також вона стверджує, що артистам платили мізерні гонорари за участь у великих проєктах.

«Ми виїжджали на «Слугу народу» (знятий в Україні комедійний політичний фільм виробництва студії «Квартал-95» – Ред.), відпрацювали майже добу, автобус по дорозі ламався. Дуже багато дублів було. А він роздав в автобусі по 500 гривень. Ми що взагалі дурні? І ще каже: «Не умнічайте», – розповіла пані Людмила.

Цю інформацію підтвердила і колишня артистка Волинського народного хору пані Анна.

«Зйомки були вночі, в Києві це знімалося. Їхали назад під ранок, тоді нам роздали в автобусі по 500 гривень. Ну, це смішно», – зазначила жінка.

Також вона додала, що артистів принижували та погрожували звільненням, якщо ті ставили незручні запитання.

«Керівництво ставилося до працівників, як до гною, відверто. Ми не мали права голосу. І якщо ти хотів сказати свою думку, що не погоджуєшся, то тебе просто принижували, «розтоптували»… Мовляв: ти тут взагалі просто артист балету, чи артист оркестру, щось не подобається – звільняйся. І все», – каже пані Анна.

«Ставлення до працівників дуже погане! За людей нікого не рахують. Він принижував там кожного, в себе в кабінеті. Люди йшли туди зі словами: «О, Боже, зараз почнеться…» Ну, з таким настроєм. Бо це надовго завжди, оці нотації», – пригадуєа колишня працівниця оркестру Наталія Вірна.

Наталія Вірна працювала у Волинській обласній філармонії протягом п’яти років.

Артисти філармонії незадоволені й умовами, у яких доводилося і доводиться працювати. За словами працівників, ремонт не проводився роками. Керівництво ж намагається «замилити» очі артистам заміною дверних ручок чи оновленням вивіски.

«Там, де «Кантабіле» займається, дівчата свідомість втрачають. Там, де хор займається, грибок на стінах. Там ж люди вмирають, чесно. Мені одна артистка каже: «Ми кашляємо, сидимо на таблетках, у нас алергія», – розповіла пані Марія.

«Нічого не зроблено, насправді. Туалет, коли я прийшла, він такий був. Найгірше, це в залі, там підлога дуже холодна. Ми завжди купували собі таке взуття, щоб ноги не травмувати. Двері, можливо, поміняли. І то вони там щось погано… Замки потім виламували вставляли нові. Вони купують все дуже дешеве, аби просто поставити галочку, що щось зробили», – розповіла пані Анастасія.

«Якщо ви заходили в філармонію, то ви бачили: ремонти там ще «совдепівські». Там кусочок бачила бруківки виклали перед філармонією, але ну, що ще зробили за ці всі роки. 22 роки я у філармонії, та й зараз я впевнена, що там нічого не змінилося… Вивіску зробили, яка світиться, вау», – каже пані Анна.

«Та філармонія страшна, ремонту ніякого не було останніх років, певно, 40. Кошти йдуть невідомо на що. Туди заходиш і просто в тебе така депресія, такий СРСР… Це страшно. По селах вже напевно деякі клуби є кращі. Там не проводився ремонт. Там все старе, це ж колишнє приміщення автостанції. Таке враження, що там нічого не змінилося. Ну, правда, фасад зробили недавно і кусочок бруківки поклали», – зазначила Наталія Вірна.

Волинська обласна філармонія – єдиний такий заклад в Україні, який не має концертного залу.

Сім років збирали на рояль, але так і не назбирали?

У 2015-му директор філармонії Сергій Єфіменко, директор «Палацу культури міста Луцька» Юрій Войнаровський та заслужений діяч мистецтв України Віктор Тиможинський створили громадську організацію «Подаруємо Луцьку рояль». Офіційно її метою було зібрати близько 5 мільйонів гривень на купівлю інструмента. З того часу благодійний збір коштів проводили чи не на кожному концерті та фестивалі філармонії. Від початку акції минуло 8 років, а роялю досі нема.

Гроші на власний рояль збирали і в соцмережах, і на концертах.

Оголошення про презентацію у Луцьку відомого роялю «Steinway», де збиратимуть кошти на власний рояль. 

ГО «Подаруємо Луцьку рояль» проводила збір коштів чи не на кожному заході Волинської філармонії.

«Ну, нема роялю, я так розумію. Хоча були концерти, коли приїжджали солісти. Посеред концерту вони давали якісь суми, наприклад, 5 тисяч гривень чи тисячу гривень на той рояль. Але невідомо, яка доля склалася», – каже колишня працівниця Наталія Вірна.

«Де гроші, які збирали з відвідувачів на рояль, ми не знаємо. Ніхто про це не звітував ніколи», – зазначив співробітник філармонії пан Олег (ім’я змінене з міркувань безпеки).

«Нам про той рояль ніхто ніякої інформації не надавав. У нас керівництво ніколи нічого не пояснює, воно захотіло – воно зробило», – додала колишня артистка Волинського народного хору пані Анна.

Керівник ж Волинського народного хору Олександр Стадник зазначив, що збір коштів на музичний інструмент триває.

«Акція йде. Тільки гроші збирають, наскільки я знаю. То Сергій Іванович по цих питаннях», – сказав Стадник.

Олександр Стадник гадає, що збір коштів на власний рояль досі триває.

«Я не знаю, де ті гроші, хоча нас всі заставляли туди кидати. Ну, вони ж ніби ті гроші під той орган засунули. Може там якась крапля пішла на орган, але те, що там було «потягнуто», це правда», – ділиться інша співробітниця філармонії пані Марія.

За словами одного із засновників громадської організації «Подаруємо Луцьку рояль» Віктора Тиможинського, який, до речі, був у комісії кадрового конкурсу, зібрані на рояль кошти дійсно витратили на купівлю органа, однак, про яку суму йдеться, йому невідомо.

«Ні, рояля нема, це вам Сергій Іванович розповість. Придбаний орган, який знаходиться в міському будинку культури, і вже була його презентація і концерт. Тому що на рояль назбирати практично неможливо, а в теперішній ситуації ті кошти взагалі знецінились. Хоча ви правильно кажете, що я в цій групі, але за останні два роки діяльності, я не знаю суми. Ми троє не могли ніяк напружитися, щоб назбирати потрібне на рояль, щось в районі п’яти мільйонів», – зазначив Віктор Тиможинський.

Навіщо Волинській обласній філармонії такий дорогий рояль, журналісти поцікавилися у ще одного засновника організації Юрія Войнаровського. 

«А для чого, наприклад, Поляковій дорогий мікрофон? Вона ж може на будь-якому співати. Якщо вона має голос, то може і без мікрофона співати, правда? Але ні, вона хоче дорогий мікрофон. То – найкращий у світі рояль. Презентацію цього рояля робили ще в 2018-му році в Палаці культури, не пам’ятаю точно. Його привозили спеціально з Києва, такий «Steinway», який ставили на сцені, і потім назад забрали. Тобто показали людям, який він має бути. На такому роялі можуть грати найкращі піаністи. Ну, я не знаю, яку суму на рояль, бо я не купував його. Поняття не маю, чесне слово, не знаю. Оскільки на рояль не зібрали гроші через війну, то купили орган», – зазначив Юрій Войнаровський.

«Нема людей без гріха»

Журналісти вирішили дізнатися у Сергія Єфіменка, скільки грошей філармонії вдалося зібрати на купівлю музичного інструмента та чому артисти настільки незадоволені умовами праці. Однак, директор філармонії навідріз відмовився будь-що коментувати.

«Я готовий був з вами поговорити. Але ви вже за два дні випалили цю статтю (йдеться про новину, яку журналісти «Сили правди» опублікували після кадрового конкурсу – Ред.) Розумієте, про те, що я корупціонер, вже три роки є інформація. Ви витягнули однобоко, тому що ваше видання заточено на скандал. У вас немає нічого доброго. Я читаю вашу пресу. Я навіть їй довіряю і симпатизую. Але ви про всіх людей пишете тільки погане. Розумієте, це непрофесійно. І це тоді пахне, що ви… Ви, вибачте за слово, але ви імпотенти… Ви творчі імпотенти, тому що вам не вистачає сили,часу, професійності, мужності зробити творчий портрет. Нема людей без гріха, але не можна… як там в біблії написано: «Хай перший кине камінь той, хто без гріха». Я ж не хочу повторювати п’ятий раз…» – зазначив Сергій Єфіменко і кинув слухавку.

Натомість заступник директора Андрій Тітяєв погодився поспілкуватися і навіть провів екскурсію концертною установою. Він припустив, що директор філармонії, ймовірно, відмовився від інтерв’ю, бо журналісти «всіх дістали».

Заступник директора Андрій Тітяєв каже, що керівництво робить усе можливе, аби концертна установа успішно функціонувала.

Андрій Тітяєв вважає такі умови цілком комфортними для творчості.

«Ми робили неодноразово в усіх приміщеннях ремонти. Нам головне репетиційний процес, щоб було зручно працювати. Але я не кажу, що все передбачено…» – зазначив Андрій Тітяєв.

Також журналісти поцікавилися, чи проводило керівництво філармонії концерти «поза касою» та чи дійсно дружина директора Оксана Єфіменко могла використовувати апаратуру філармонії у власних цілях. 

«Я не стверджую, може бути… Але я такого не чув, не в курсі. Таких заходів, які не проходять через касу, … ні. Були приватні замовники, вони платили кошти в касу. Чи приватний у нас замовник, чи державний, це абсолютно нема різниці», – розповів заступник директора.   

Також журналістам вдалося поспілкуватися з керівником Волинського народного хору Олександром Стадником. На запитання про те, чи створювали для його дружини пані Руслани посаду помічника балетмейстера, він відповів так: 

«Це абсолютно не спеціальна посада. Був конкурс, так як передбачено по закону. І все, тому що в нас була така проблема: наш балетмейстер Валерій Смирнов, на жаль, інфаркт пережив і такі всі речі. Йому треба допомагати в цій роботі, і помічник головного балетмейстера – це абсолютно легальна посада. На цю посаду був оголошений конкурс, кожен, хто хотів, міг прийти і взяти участь».

Заступник директора Андрій Тітяєв запевняє, що приміщення філармонії цілком придатне для роботи.

Також журналісти поцікавилися, скільки філармонії вдалося заробити на зйомках відомого серіалу «Слуга народу».

«Ну не так багато, як хтось думає. Був оплачений транспорт, було оплачено людям. Я вже не пам’ятаю по скільки ми платили. Ми там одну ніч записувалися. Це не проєкти на тисячу доларів», – зазначив Олександр Стадник.

Скільки заробляє філармонія

Волинська обласна філармонія розташована у будівлі колишньої автостанції на проспекті Волі, 46. Це єдиний такий заклад в Україні, який не має концертного залу. Протягом майже 26 років на посаді керівника Сергій Єфіменко обіцяв вирішити цю проблему, втім, йому це так і не вдалося.

Відповідно до фінансових звітів з 2016 по 2022 роки, бюджет Волинської обласної філармонії постійно зростав, а от заробіток – зменшувався. Дохід філармонії за цей період зріс із 11 до понад 20 мільйонів гривень на рік. Проте, 90%, а то й більше, з цих коштів – дотації з обласного бюджету. У 2016-му вони становили 87% річного доходу, а близько 13% припадало на доходи з інших джерел, в тому числі і комерційних. У 2021 році частка таких доходів становила лише 8,14%, а в 2022-му – менше 5%. Тобто філармонія майже не заробляє, а живе на дотаціях з обласного бюджету.

Звісно, в економічних умовах України такому колективу непросто так би мовити «заробити на себе», але й таке викривлення у сторону дотування з бюджету не свідчить про намагання менеджменту якось виправити ситуацію.

Артисти концертної установи скаржаться на умови, у яких їм доводиться працювати.

У філармонії, згідно з штатним розписом, станом на січень 2023 року було оформлено 152 людини. Це керівний персонал, працівники концертного відділу, бухгалтерія, сектор родинно-обрядових заходів, художній персонал, працівники музичного лекторію, артисти Волинського народного хору, музиканти камерного оркестру «Кантабіле», вокальний квартет «Акорд», артист-вокаліст естрадної групи «Світязь» та працівники технічного забезпечення. Чисельність співробітників суттєво не змінюється з року в рік. Середня заробітна плата серед працівників на повній ставці становить 12,6 тисячі гривень, щомісяця на її виплату філармонія спрямовує в середньому 1,8 мільйона гривень.

«Якщо хтось буде обурюватися, то всі підуть на «Шуберт»

Деякі колеги Сергія Єфіменка, з якими вдалося поспілкуватися журналістам «Сили правди», вважають, що конкурс на посаду керівника філармонії був необ’єктивний. За їхніми словами, Володимир Карпук, Михайло Ілляшенко та Данило Поштарук, які були у складі комісії на кадровому конкурсі, мають зв’язки із Сергієм Єфіменком, тож могли голосувати упереджено. Саме цих трьох кандидатів у склад незалежної комісії висунули на внутрішнє голосування серед працівників. Однак артисти, з якими «Силі правди» вдалося поспілкуватися, зізнаються, що просто боялися голосувати проти наближених до директора кандидатів. 

«Були запрошені люди, у яких він був впевнений, що будуть, як барани, голосувати за тих, кого покажуть. Стадник зібрав і сказав, якщо хтось буде обурюватися, то всі підуть на «Шуберт». Зрозуміло? Оце я знаю від людей. 80 відсотків працівників проти Єфіменка, ну вони бояться. Куди вони підуть на роботу?», – зазначила нинішня працівниця пані Марія.

«Комісія мала би бути незалежною, тому що іншими словами можна сказати так: це мій товариш, звичайно я за нього проголосую… Не так це має відбуватися. Більшість працівників не підтримують нинішнє керівництво», – каже працівник філармонії пан Олег.

Колишня працівниця філармонії Наталія Вірна також вважає, що артисти вимушено підтримують тих членів комісії, яких просуває Єфіменко, адже п’ять років тому сама стала свідком такого голосування на тодішній конкурс.

«Вийшли окремі люди, які були підготовлені, і висунули своїх кандидатів на членів комісії. Вони звичайно назвали в лапках незалежних комісіантів… Ми, працівники, не розуміємо, що відбувається. Хто підняв руку, хто не підняв, а потім з Волинського народного хору встав мужчина і каже: «Що це тут взагалі відбувається? Чому нам не сказали? Ми би підготували своїх справді незалежних кандидатів в цю комісію». Ну, взагалі керівництво філармонії, зокрема Сергій Іванович, дуже боїться, коли отак люди виступають, тому це все замовчувалося», – пригадує Наталія Вірна.

Один із членів конкурсної комісії Віктор Тиможинський, який зізнався, що не підтримав під час голосування жодного з кандидатів, вважає, що працівники філармонії самі зробили свій вибір.

«Якщо вони бояться за свої 7-8 тисяч зарплати і ніде не можуть знайти собі пристосування, це одна історія. Може вони бояться Сергія Івановича, який сам, по-моєму, і хотів би піти з цієї посади… Я рахую його винним, тому що він 25 років був директором філармонії і не просунув жодного питання. В цьому я рахую його винним. В нас немає ні симфонічного оркестру, ні хору, ні роялю. Водночас я його поважаю тільки за те, що філармонія просто в нас існує, всупереч всьому. А якщо прийде представник, якого просуває обласна рада, то в нас просто філармонії взагалі не буде. А в нас підтримують якогось завклуба сільського на директора філармонії», – зазначив Віктор Тиможинський.

«Сила правди» звернулася до колишнього начальника управління культури Волинської облдержадміністрації Валерія Дмитрука, який був головою конкурсної комісії, аби запитати, чи дійсно експерти могли бути необ’єктивними під час голосування, а також, чи надходили до управління культури Волинської облдержадміністрації скарги від працівників філармонії.

Валерій Дмитрук запевняє, що кадровий конкурс на посаду директора філармонії був абсолютно справедливим.

«Я особисто був присутній на зборах трудового колективу. Пропонували трьох кандидатів у члени комісії, у працівників, які були не згодні з рішенням більшості, була можливість запропонувати інших трьох кандидатів, але дещо пізніше. Я, як голова комісії, вважаю, що це голосування на конкурсі було чесним, була справжня дискусія. Протягом останніх років в обласну адміністрацію справді надходили скарги від колишніх працівників Волинського народного хору з проханням втрутитись у ситуацію, директор філармонії про це знав. Думаю, що внаслідок цих скарг і був виявлений факт про конфлікт інтересів і директор поніс покарання. Але це не було підставою не приймати його документи для участі в конкурсі», – зазначив Валерій Дмитрук.

Кандидатуру Сергія Єфіменка ще повинні затвердити на сесії Волинської обласної ради. Чи підтримають багаторічного керівника закладу депутати дізнаємося вже незабаром. 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *