Тюремне кохання: як лучанин наживався на довірливих жінках

image
Наш Інсайдер / 31.03.2021 / 0 Коментарів

Золоті прикраси, кількатисячні грошові перекази, побутова техніка, одяг та інші подарунки – це не декларація олігарха. Ці та інші блага за листи про кохання отримував лучанин Микола, який відбував тюремний термін за вбивство.

***

Свого часу видання Sputnik.by досліджувало тему стосунків з ув’язненими. Журналісти зазначили, що тюремники таких жінок називають «заочницями».  Зазвичай в’язні обирають жінок зі складною долею, які, наприклад самі виховують дітей. Такі жінки, як стверджує видання, легко «клюють» на листи з віршами про кохання та розповіді про нелегку долю арештантів. Це викликає у жінок бажання допомогти ув’язненому повернутись до нормального життя, або хоча  покращити умови його перебування в місцях позбавлення волі.

Інколи тюремники «діляться» своїми «заочницями» і дають контакти для листування. Бувають випадки, коли одну жінку «розводить» одразу кілька ув’язнених.

У місцях позбавлення волі є навіть зразки листів. Наприклад, як написати жінці, щоб вона стовідсотково відповіла. Інші в’язні реєструють співкамерників на сайтах знайомств і діляться секретами, чим привабити жінку.

Про яскравий приклад таких токсичних стосунків нещодавно розповіла в соцмережі користувачка Альона Поліщук.

У коментарі Insider Media вона зазначила, що проживає в Івано-Франківську. В мережі Інтернет вона познайомилась з лучанином Миколою.

Спочатку вони спілкувались телефоном і, зрештою, у них зав’язались стосунки, які тривали 4 роки.

Чоловік систематично просив поповнити рахунок, скинути гроші на банківську картку, прислати продукти харчування та одяг.

«Зараз я знаю про 9 дівчат. Він нікого не називав по імені, щоб не заплутатись. Писав усім однакові смски і всім розказував однакові історії.

Ми познайомились, коли він сидів у тюрмі за вбивство. У 15 років уже мав умовний термін. Грабував квартири. Ще з юного віку знущався над мамою та сестрою, бив їх. Одного разу під час святкування свого дня народження Коля розізлився схопив ніж і вбив товариша», - розповіла жінка.

«За ці роки я почула багато сльозливих історій, то у нього грошей немає приїхати, то на подарунок мамі треба. Деяким дівчатам брехав, що він з дитбудинку, щоб викликати до себе жалість», - зазначила Альона.

Жінки відправляли ув’язненому посилки, ювелірні прикраси, купували одяг. До слова, «заочниці» Миколи були з різних міст – Івано-Франківська, Львова, Києва та Луцька.

«Чеків ніяких немає, тому що ми хотіли йому допомогти. Коли я поміняла 200 доларів і закинула йому на кредитку, я ж чек не зберігала. Права йому зробили, паспорт закордонний.

Одна йому замовила золотий браслет у ювеліра та печатку. Вона віддала золото, яке їй дісталось у спадок.

Вона була від нього вагітна. Але коли дізналась про інших жінок, то дуже перенервувалась і у неї на 8 місяці завмер плід. І у мене на 4 місяці стався викидень, я також була вагітна від нього», - пояснила співрозмовниця.

Зрештою, жінка заблокувала шахрая у всіх соцмережах і порвала з ним відносини.

 

«Хоч він уже два роки на волі, я знаю, що він і досі розводить дівчат на гроші. Там такі суми йому йшли, що ви собі навіть уявити не можете.

Я його в Буковель колись запрошувала Новий рік відсвяткувати. Зняла два будиночки, бо він мав з товаришем приїхати, а потім виявилось, що він навіть не планував до нас приїхати.

Зараз він живе у Луцьку і кожної ночі зависає в клубі Техас, де шукає дівчат, потім везе їх у готель, а коли не має грошей щоб заплатити, то серед ночі дзвонить і бреше, що у нього великі проблеми і терміново треба гроші.

Він просаджує гроші у гральних автоматах, вживає наркотичні засоби.

Я просто хочу попередити дівчат, щоб вони втікали якнайдалі від таких кавалерів, а особливо від нього», - резюмувала дівчина.

У коментарі Insider Media керівник Відділу протидії кіберзлочинам у Волинській області Андрій Паленко зазначив, що відповідальність у цій ситуації несуть обоє – і отримувач грошей, і той, хто їх переказує.

«У таких випадках треба звертатись не тільки до кіберполіції, а й взагалі до органів поліції. Ми приймаємо заяву, надсилаємо на реєстрацію до слідчого відділу поліцію, а потім при наявності ознак злочину матеріали вносять до ЄРДР і починається досудове розслідування. Перевіряється інформація, банківські картки, карткові рахунки та їх прив’язку до отримувачів коштів.

В цьому випадку важливо враховувати і те, що людина, яка переказує кошти, робить це добровільно. Це завжди треба брати до уваги і відповідальність лягає на обох», - зазначив Андрій Паленко.

Керуючий партнер адвокатського об’єднання General Legal Group Яна Кінах.

«У моїй адвокатській практиці траплялись випадки, коли ув’язнені знаходили собі таких подруг, які їм надсилають гроші на харчування, на якісь блага», -пригадує адвокатка.

Яна Кінах наголошує на спільній відповідальності в таких випадках.

«Якщо брати статтю 190 ККУ (шахрайство), то вона має містити певний склад злочину та умисел. Тобто це мав би бути умисел на заволодіння конкретно коштами. Важко довести, що було шахрайство, коли між двома сторонами були особисті відносини. До суду така справа точно не дійде, бо ж до ув’язненого жінка приїжджала добровільно. А він у суді потім скаже, що дійсно будував стосунки, потім розлюбив, а гроші колись поверне».

Психологиня Катерина Той у цій ситуації вбачає відверте маніпулювання.

«Маніпуляція – це дія, яка має приховану мету. При цьому маніпулятор отримує набагато більше, ніж сама жертва. Згодом у неї взагалі формується думка про те, що вона не може відмовити. Дуже часто маніпулятори навмисне створюють такі умови, при яких жертва розслабляється і відчуває себе дуже комфортно. У цьому конкретному випадку – жінкам бракує чоловічої уваги, або компліментів, а ув’язнені їм цього дають навіть більше. В такому випадку жертва не опирається, а маніпулятор досягає цілі дуже швидко. Якщо він розуміє, що один раз йому це вдалось без особливих зусиль, то це його «затягує» і він висуває з кожним разом більші вимоги.

Для того, щоб піти від маніпулятора, треба спершу подивитись на цю ситуацію збоку, ніби розповідаєте про когось іншого. Будьте готові до того, що маніпулятор просто так не захоче вас відпустити. Він може дуже розгніватись через те, що ви його викрили. Йому потрібно буде придумати нову схему, аби залякати жертву і повернути все на свої місця. Але це і є ваш шанс назавжди розпрощатись із маніпулятором», - резюмувала Катерина Той.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *