Інформацію про повну зарплату працівників ректорату за 2022 рік відмовився оприлюднити Луцький національний технічний університет.
Така відповідь надійшла на запит Центру журналістських розслідувань «
Нагадаємо, напередодні писали про те, скільки заробляють ректори найбільших вишів Волині, де вказав інформацію про заробітні плати, яку надали редакції у Волинському національному університеті імені Лесі Українки та Луцькому національному технічному університеті. Згодом стало відомо, що разюча різниця між заробітними платами співробітників ректоратів двох університетів може свідчити про те, що один з них надав дані лише про нарахування за виконання адміністративних функцій, не врахувавши виплат за викладацьку діяльність.
Для уточнення даних журналісти звернулися до ЛНТУ з проханням надати копії розрахункових листів співробітників ректорату. 14 березня, всупереч Закону України «Про доступ до публічної інформації», отримали відмову.
«З огляду на норми частини 6 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини», – йдеться у відповіді ЛНТУ.
Втім, розпорядник інформації, залишив поза увагою деякі норми Закону України «Про доступ до публічної інформації». Зокрема, частину 5 статті 6, в якій йдеться, що не може бути обмежено доступ до інформації про володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. А також частину 7 тієї ж статті 6, в якій йдеться про те, що не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про принципи формування та розмір оплати праці, винагороди, додаткового блага керівника, заступника керівника юридичної особи публічного права (яким можна вважати і державний університет, – ред.), керівника, заступника керівника, члена наглядової ради державного чи комунального підприємства або державної чи комунальної організації.
Крім того, відповідно до частини 8 статті 6 того ж закону, обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, як от персональні дані працівника, то для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.
Тобто за законом розпорядник мав би вилучити персональні дані, конфіденційну інформацію про працівників і надати копії документів без цієї інформації.
«Сила правди» звернулася зі скаргою на такі дії вишу до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. Якщо відмову в наданні інформації визнають протиправною, то на відповідальних працівників можуть накласти штраф у розмірі від 425 до 850 гривень і зобов’яжуть оприлюднити документи.
Коментарів немає
Залишити коментар