«Харківські угоди»: ДБР досі розслідує справи, де фігурує Палиця

image
Назар Тарадюк / 29.04.2023 / 0 Коментарів

За фактами вчинення державної зради ДБР продовжує досудове розслідування у трьох кримінальних провадженнях.

Зокрема, йдеться про розробку проєкту, погодження, підписання, ратифікацію та імплементацію Угоди між Україною та російською федерацією з питань перебування Чорноморського флоту росії на території України. Це – так звані «Харківські угоди». Тринадцять років тому, 27 квітня 2010 року, за них проголосували 236 народних депутатів. З них п’ятеро – волиняни, - пише "Сила правди".

Згідно з цими угодами термін перебування Чорноморського флоту російської федерації у Севастополі подовжили з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення. Тому саме ці угоди стали одним з чинників, який сприяв окупації Криму «зеленими чоловічками» в 2014 році.

За «флот рф» тоді проголосувало п’ятеро волинян: Катерина Ващук (Блок Литвина), Анатолій Горбатюк (Партія регіонів), Адам Мартинюк (Комуністична партія України), Ігор Палиця (Блок «Наша Україна — Народна самооборона»), Григорій Смітюх (Партія регіонів).

Згодом Ігор Палиця намагався спростовувати цю інформацію. Мовляв, його тоді в залі парламенту не було, а персональна картка для голосування спрацювала без його відома. Також Палицю викликали з цього приводу на допит в СБУ. Ігор Палиця заявляв, що «не Харківські угоди призвели до втрати Криму, а байдужість і жадібність влади». Про це він казав у березні 2021 року.

«(Андрій) Клюєв, подивившись, кого немає в залі з опозиції, дав команду видати картки тих людей, і вони голосували десь в рамках фракції Партії регіонів», – стверджує депутат.

Інші четверо народних депутатів заяв з цього приводу не робили.

У березні 2021 року секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов під час брифінгу повідомив, що доручив Службі безпеки України перевірити, чи була державною зрадою ратифікація 236 народними депутатами у 2010 році «Харківських угод». Щоправда, на той момент Державне бюро розслідувань уже розслідувало розпочату ще у 2016 році справу з цього приводу. Вона стосується ролі колишніх міністрів Грищенка К.І., Лавриновича О.В., Єжеля М.Б. у підготовці і ратифікації «Харківських угод».

Після заяви Олексія Данілова, у квітні 2021-го, ДБР розпочало справу ще й стосовно ролі колишнього Президента України Віктора Януковича і прем’єр-міністра Миколи Азарова в цій історії.

Третє кримінальне провадження за фактом державної зради за попередньою змовою групи вищих посадових осіб України та російської федерації стосовно розробки і затвердження «Харківських угод» розпочали у січні 2023 року.

У відповіді на запит «Сили правди» повідомили, що деталі слідства не розголошуються. В Єдиному державному реєстрі судових рішень наразі не відображено жодних ухвал у вказаному провадженні.

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *