Кому віднині «не світить» субсидія

image
Наш Інсайдер / 17.05.2021 / 0 Коментарів

Призначення субсидії – одна з найактуальніших тем травня. Під стінами органів соціального захисту населення небувалий ажіотаж і черги. Усе тому, що віднині житлову субсидію призначатимуть за новими правилами і багатьом вона вже «не світить».

Усім, хто претендує на її отримання, потрібно подати новий пакет документів у тому числі і декларацію про доходи і видатки.

Нові правила покликані відсіяти тих, хто отримує субсидію не зовсім справедливо

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено зміни у порядку надання житлових субсидій. Урядовці переглянули вимоги до майнового стану, здійснення дороговартісних покупок, в тому числі іноземної валюти та банківських металів, наявності депозитів.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook директор департаменту соціальної політики Луцької міської ради Вікторія Майборода 5 травня дала чітке роз'яснення:Майборода

Нові правила нарахування житлової субсидії покликані відсіяти тих, хто отримує її не зовсім справедливо. Про це газеті Вісник розповіла заступниця директора Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Тетяна Корецька. За її словами, часу для подачі документів є вдосталь - з травня по вересень. А тому радить не хвилюватись і не створювати штучний ажіотаж: субсидія, у будь-якому випадку, нараховуватиметься з травня, відповідно кошти не втратяться і їх виплатять.

Як і куди подати документи

«Якщо немає можливості чи часу подати декларацію особисто, це можна зробити, надіславши документи поштою на адресу Департаменту соціальної політики (пр. Волі,4а). Для тих, хто дружить з інтернет-технологіями, передбачена можливість електронної подачі декларації через спеціальний сервіс на сайті Мінсоцполітики», - розповіла Тетяна Корецька.

Наразі документи можна подати у головному офісі Департаменту соціальної політики у Луцьку на проспекті Волі, 4а, а також у першій філії на проспекті Соборності, 18 та у другій філії на вулиці Бенделіані, 7. Також звернення за субсидією приймаються у Центрі надання адміністративних послуг Луцької міської ради на вулиці Лесі Українки, 35.

«Враховуючи те, що людей дуже багато, ми розширили кількість пунктів прийому. Зокрема вони функціонують ще й у муніципальному сервісному центрі у приміщенні «Дерикторії» на вулиці Винниченка на цокольному поверсі та на вулиці Соборності, 25 в офісі компанії ЕВОДА, також відповідна точка розміщена у територіальному центрі соціального обслуговування на Данила Галицького, 18. Там багато пенсіонерів обслуговуються, ходять на обіди, тож ми зробили там робоче місце для нашого спеціаліста, який приймає документи. Для громадян, які не можуть себе самостійно обслуговувати, помічниками в оформленні документів на отримання субсидії стануть соціальні працівники. Вони допоможуть правильно оформити документи та передадуть до Департаменту», – додає Тетяна Корецька.

111

Окрім цього, створені віддалені робочі місця для обслуговування населення у сільській місцевості Луцької територіальної громади – у Прилуцькому, Жидичині, Заборолі, Боголюбах і Княгининку. Але у сільській місцевості ажіотаж щодо субсидій є переважно лише в опалювальний період, тому великого напливу людей у цих пунктах не спостерігається.

Призначення наразі відбувається на неопалювальний сезон, тобто на пів року.

Тетяна Корецька зауважила, що субсидія надаватиметься тільки у готівковій формі. Тож громадянам, які не мають рахунка у банку його обов’язково доведеться відкрити. У разі будь-яких змін у складі родини, у доходах чи майновому стані отримувач субсидії зобов’язаний поінформувати про це органи соціального захисту протягом 30 діб.

За новими правилами багатьом субсидія вже «не світить»

Відразу ж після впровадження нових правил призначення субсидій, соціальні мережі замайоріли постами з обуреннями:

«Новий двіж з субсидіями - це тєма. Я промовчу про саму процедуру. Просто же би ви поняли, що її не даватимуть - гляньте правді в глаза. В держбюджеті на субсидії передбачили 36 млрд грн. А було раньше 47 млрд грн. Тому всі розуміємо, що субсидію палюбому не зможуть переоформити багато хто. І я сплю і бачу, як люди, які не мають ні смартфона, ні домашнього компутера заповнюють декларації доходів і УВАГА – ВИТРАТ», - емоційно прокоментував ексдиректор Департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА Іван Мирка.

За його словами, система субсидій в Україні - це можливість забезпечити належний рівень життя для найбільш незахищених верств населення.

«Однак дії Уряду ведуть до того, що 40% отримувачів пільг будуть вимушені платити повну вартість комунальних послуг. Чому так сталося? У багатьох людей виникають життєві обставини, які потребують детального вивчення спеціальними комісіями. Однак Уряд ліквідував ці комісії», - каже Іван Мирка.

З 5 травня біля департаменту соцполітики в Луцьку та двох його філій на проспекті Соборності та вулиці Бенделіані утворилися черги. Луцький блогер Максим Благовірний зняв відео того, як люди прийшли здавати документи на переоформлення субсидій, і по кілька годин стоять у черзі.

Лучанка Ольга Кузнецова каже, що через нові правила призначення субсидій – її родина точно не зможе отримати ніякої допомоги. У 3-німнатній квартирі їх мешкає аж 11. Оля виховує 4 дітей, тут же проживає її матір та сестра з сім'єю.

«Нас живе 11 людей у квартирі і субсидії ми точно не отримаємо, бо сестра наразі офіційно безробітна. Стараємось заробити якусь копійку, аби прогодувати дітей. У нас немає машин чи якихось статків. Якби мали – хіба тулилися б усі разом в одній квартирі? Живемо небагато, але щомісяця сплачуємо за комуналку по 4000 грн. Для нашої родини це теж велика сума. Колись отримували субсидію, але з цими новими правилами, коли маєш 340 грн боргу за комуналку… тому й ростуть борги, бо люди не мають чим платити і не можуть оформити субсидію», - каже багатодітна мама Оля Кузнецова.

Наразі заяви на призначення субсидій вже подало понад чверть лучан з-поміж тих, хто отримував таку допомогу на оплату комуналки попередньо.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *