Немає ні суботи, ні неділі, ні свят, - волонтер Ігор Шевчук про війну

  • Головна
  • ВІДЕО
  • Немає ні суботи, ні неділі, ні свят, - волонтер Ігор Шевчук про війну
image
Наш Інсайдер / 16.02.2023 / 0 Коментарів

Цього разу Ігор Шевчук повернувся із 13-ої поїздки на бойові позиції до бійців 14-ої окремої механізованої бригади імені Романа Великого. Загалом за час повномасштабного вторгнення волонтер уже наїздив до 30 тисяч кілометрів. Крайня поїздка була на Харківський напрямок. Нині чоловік має два-три тижні перепочинку для збору усіх речей, які замовили військові, і знову їхатиме в 14-ту поїздку.

Суспільному вдалось поспілкуватися з волонтером між двома виїздами та розпитати, що його спонукає допомагати військовим та їздити на схід, ризикуючи життям.

– Розкажіть, з ким їздите? Хто повинен бути поруч у такій складній і фізично, і морально дорозі?

– Є певний кістяк людей, які мені допомагають. Оскільки я є приватна фізична особа, не організація, не фонд, то на постійній основі, звичайно, немає, але є коло друзів, які зі мною і вони допомагають збиратися у поїздки.

Є в мене три кити: це Велицька громада. Там за весь час зібрали 15 тисяч, як мінімум банок тушкованого м'яса, його вже передали. Є Ратнівське підприємство, яке кожного разу фінансує мою поїздку. Є в мене такий товариш Валік Войчун в селі Гать, вже три тисячі банок передав і копченого бочка і м’яса, накоптив десь дві тонни.

– Як поєднуєте основну роботу з волонтерською?

– Я працюю в психіатричній лікарні, робочий графік, доба через чотири, то я маю вільний час на волонтерську діяльність. Знову ж таки, війна, називаємо речі своїми іменами, на роботі входять в положення, десь помінятися можна, тому що в пріоритеті все ж таки – Перемога.

– Ви медик. З чого розпочалася ваша волонтерська діяльність. Коли і за яких обставин прийняли для себе це рішення?

– Волонтерська діяльність розпочалася до війни, але тоді вона не називалася волонтерською. Є фейсбук спільнота, приватна, власником якої я є, там є достатньо багато людей і ми допомагали. Є громадська організація "Сильні діти" для особливих дітей. У Ківерцівському районі є таке село Вишнів, там є іпоцентр, лікування конями та ті дітки їздили на те лікування, а ми їм зробили гарний спеціалізований майданчик. Отак і почалася моя волонтерська діяльність.

– Ви опікуєтеся 14-тою окремою механізованою бригадою імені Романа Великого. Чого найбільше потребують військові та чи змінилися запити від початку повномасштабної війни?

– В принципі держава на своєму рівні забезпечує військових, але є багато нюансів, які, навіть, важко пояснити. Тому що в плані харчування є їсти все, але з’їсти домашнього тушкованого м'яса – це з’їсти домашнього тушкованого м'яса, а нестандартного сухпайка. Ми веземо багато копченого, кури, бочок, тому що, солдати на фронті це переважно чоловіки та їм треба добре харчуватися. Я сьогодні взяв поки що не офіційний запит від військових, це павербанки, зарядні станції великі, в ціну 30-ти – 40-ка тисяч гривень, комплекс батарей для безпілотників, для дронів.

– Коли привозите передачі бійцям, чи є можливість з ними поспілкуватися, про що здебільшого говорите?

– Питання війни не обговорюється. Воно якось по замовчуванню опускається, ми жартуємо, я і хлопців вгощаю, відкриваємо тушкованку, ріжемо м’ясо, нам там пиріжки насмажать. Отака дружня родинна розмова виходить, от про таке ми говоримо, на оптимізмі все тримається.

– Ви везете передачі на передову, а чи передають щось захисники додому?

– Буває, крайній випадок був, це хлопець молодий, сильний, здоровий, красивий передав своїй дівчині одну річ, яку я і привіз. Але ще їй не передав, це річ особистого характеру.

– За рік повномасштабної війни бачили багато. Що вам запам’яталося найбільше? Що вразило? Чи є якісь непередбачувані емоції на певні обставини?

– Є такі речі, коли очі сприймають, а розум – ні. Коли ти їдеш по деокупованих територіях і коли бачиш повністю зруйновані села, будинки, вулиці. В нас які проблеми, світло виключили, в сусіда є, а в мене немає, на такому рівні. Ми були в Куп’янську на Різдво і ночували в хлопців, це вже буде на все життя спогад. І коли ти по місту ходиш, люди ходять і вибухи, я їх чую і місцеві чують та не звертають на них уваги. А ми то, звичайно від кожного вибуху здригаємося.

– Де берете сили? Як відновлюєтеся?

– Немає ні суботи, ні неділі, ні Дня народження, ні Паски, ні Різдва, це просто один день і одна ніч і вона вже триває 11 місяців. Відновлююся з друзями. У мене вони хороші. Я і сам компанійський. Є у мене така компанія справжніх людей, з якими я можу про все поговорити та розділити з ними, що хоч.

– Знову збираєтеся в поїздку. Які замовлення від наших захисників цього разу?

– Це два автомобілі, павербанк професійний і до дронів акумулятор. Автомобілі вартують плюс мінус десять тисяч євро і зарядні станції десь 80 тисяч гривень. Я був на Різдво і був тепер, це три тижні пройшло. 150 тисяч для захисту наших дронів я зібрав за три доби, 250 тисяч ми зібрали на автомобілі за п'ять днів. 100 тисяч гривень дала мама одного загиблого воїна, а потім знайшлися ще люди та вийшов не один автомобіль, а два.

Дуже дякую людям, які допомагають, які розуміють, що в країні війна та війна торкається кожного. Нам треба долучатися, допомагати. Я не раз говорю, купляєш собі апельсинів. Купи шкарпетки військовим, купив собі якусь річ, задонать 50 гривень. Тим більше зараз зима, в пріоритеті теплі речі, вітамінні набори, сезонні медикаменти. Все, щоб наблизити перемогу!

Картка Ігоря Шевчука для підтримки
 

5457 0822 2992 9828

Приватбанк

Шевчук Ігор Павлович

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *