Показали, як руйнується дитяча залізниця у Луцьку. ВІДЕО

  • Головна
  • ВІДЕО
  • Показали, як руйнується дитяча залізниця у Луцьку. ВІДЕО
image
Оля Коновалова / 16.02.2023 / 0 Коментарів

Майновий комплекс дитячої залізниці, що на вулиці Шопена у Луцьку, продовжує руйнуватися.

У найгіршому стані зараз знаходяться сходи і будівля станції, – розповів Суспільному студент Андрій Радченко, який з 2015-го впродовж чотирьох років відвідував гурток юних залізничників.

З його слів, нині зовнішні конструкції осипаються.

Доля дитячої залізниці очима колишніх вихованців та лучан

Загалом майновий комплекс дитячої залізниці – це теплотяг, два пасажирських вагони, дві станції "Росинка" і "Водограй", стрілочні пости, колія, шпали, світлофори та інше майно.

Останній рейс залізниця виконала 28 серпня 2019 року, а з 31 серпня того ж року все законсервували.

Андрій Радченко каже: гуртківцям і їх батькам тоді пояснили, що "Укрзалізниця" не в змозі далі утримувати майно, тому гурток, який відвідували 500 дітей, закрили, проте обіцяли, що дитяча залізниця відновить свою роботу.

Увесь цей час, каже хлопець, бачить, як станція "Росинка" руйнується: "Результат осінь-літо 2022-го року. Дуже багато вандалів було, вікна побиті. Поки що воно відносно закрито".

Окрім майна, занепадає і прилегла територія біля Луцької дитячої залізниці, – зазначила пенсіонерка Валентина Костянтинівна, яка проживає поруч.

"Відчутно, що територія нікому не потрібна. Скільки тут було жінок з дітками, що відпочивали. А подивіться, що зараз, подивіться, які дерева повиростали, кущі, навколо що робиться..." – говорить лучанка.

Місцева мешканка Ірина розповіла: зараз тут хащі. "Тут річка, де качечки плавають. Можна трохи облагородити, лавки поставити. Тут можна погуляти з дітками гарно. Сходи це окрема тема, зимою дуже небезпечно", – сказала лучанка.

Чому міськрада досі не прийняла на баланс майно дитячої залізниці

Торік Луцька міська рада на сесії погодилася прийняти у комунальну власність майно "Укрзалізниці". Місто збиралося відновити там гуртки: вважали, що треба вкласти у це пів мільйона гривень, – розповів директор департаменту економічної політики Борис Смаль.

З його слів, всі формальні процедури фактично завершилися і профільне Міністерство мало оформити процедуру передачі, але почалася повномасштабна війна і вирішення цього питання призупинилося.

"І в міністерства, і в нас з'явилися більш важливі завдання. Навіть якщо теоретично комплекс вже був переданий на баланс, то міськрада не змогла б потратити кошти на його облаштування. Через війну є цілий ряд обмежень на платежі", – сказав посадовець.

Борис Смаль зазначив: до завершення процедури прийняття з державної у комунальну власність майновий комплекс дитячої залізниці повернуться після перемоги.

"Як тільки завершується війна, ми, я думаю, за дуже короткий термін зможемо все це діло забрати. І там оформити і навчальний комплекс і рекреаційний комплекс для лучан", – каже директор департаменту економічної політики.

Суспільне звернулося з інформаційним запитом до "Укрзалізниці" з приводу того, хто відповідальний за збереження майна дитячої залізниці і благоустрій території. Відповідь опублікуємо згодом.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *