У Луцьку біля міського департаменту соціальної політики від ранку 12 жовтня утворилася черга з переселенців, котрі прийшли зареєструватись на отримання одноразової фінансової допомоги.
Про це розповів провідний спеціаліст департаменту соцполітики Олександр Ліхторович, передає
Виплату в розмірі 150 доларів для внутрішньо переміщених осіб видають від благодійної американської організації. Кошти за актуальним курсом валют переводять у гривні та перераховують на банківську карту зареєстрованих переселенців.
Станом на 17:00 для отримання виплат зареєструвалося 387 переселенців, – сказала начальниця відділу департаменту соцполітики Луцької міської ради Лариса Мороз.
Поки частина переселенців очікує своєї черги на вулиці, частина людей зареєструвались на отримання допомоги. У черзі – багатодітні мами, люди з інвалідністю, пенсіонери, – розказує переселенка Ганна Стешакова з Херсонської області.
"Ми приїхали і записалися в чергу, людей дуже багато. Ми прийшли зранку, були тут о дев'ятій ранку і вже були 222-гі в списку", – каже жінка.
З немовлям у колясці Катерина Волович із Херсону стояла в черзі півтори години. Говорить: люди почали збиратись з п'ятої ранку.
"Я 97-ма, но з малою не пропускають, то чекаємо. Без житла, без нічого, з коляскою приїхали, нічо нема, речі якісь дають, дитяче харчування, суміші... Дуже важко", – зазначила жінка.
Пенсіонерка Валентина Фурсова приїхала в Луцьк разом із чоловіком з міста Красногорівка Донецької області. Чоловік – інвалід першої групи, тож прийшли отримати фінансову допомогу.
"Сім місяців живемо у Луцьку, добре, нам все харашо. Чоловік каже: я молодий, мені 62 роки, мені не дадуть, а я кажу – як не дадуть, дадуть по-любому. В тебе перша група і документ є, ну будем стояти. Ми 124-ті в черзі", – розповіла переселенка.
На робочих місцях у приміщенні департаменту – п’ятеро волонтерів, котрі реєструють переселенців у своїй базі даних.
Як розповів координатор проєкту в Україні Євген Ящук, виплати можуть отримати сім’ї з людьми віком 65 років і більше або сім’ї з неповнолітніми дітьми, або з додатковими проблемами.
"Це допомога від приватного благодійного фонду, де звичайна ініціативна група американців дала клич в перші дні війни, що потрібно допомогти людям в Україні. Волонтери з США приїжджають в Україну, щоб засвідчити, що гроші, які були зібрані в США надаються тим людям, які потребують", – каже Євген Ящук.
Нагадаємо, у Луцькому геріатричному пансіонаті оселилися 20 людей з Вовчанського геріатричного пансіонату. Переселенців доправили до Луцька після деокупації українських територій на Харківщини.
Коментарів немає
Залишити коментар