У селі на Волині московський патріархат збудував церкву без дозволів, - ЗМІ. ВІДЕО

  • Головна
  • ВІДЕО
  • У селі на Волині московський патріархат збудував церкву без дозволів, - ЗМІ. ВІДЕО
image
Віктор Гордійчук / 22.11.2022 / 0 Коментарів

У селі Сусваль офіційно відкрили новозбудований храм української православної церкви московського патріархату. 

Привели навіть школярів, повідомляє Буг.

Церкву збудували за рік, вона невелика, але має куполи. На першу службу до новозбудованого храму прийшла й директорка місцевої школи, разом з вчителями, які забрали з собою школярів. Які, замість навчання, мали вислуховувати пропаганду у церкві московського патріархату.

Інформацію про відкриття храму УПЦ МП підтвердив і голова Оваднівської громади Сергій Панасевич. Він зазначив, що ніяких дозволів на будівництво нової церкви громада не давала, до нього з цією ініціативою ніхто не звертався. Ділянка під церкву знаходиться у приватній власності, з цільовим призначенням під будівництво житла.

“До мене ніхто не звертався і не попереджував. Там всі процедури,я кі можна було порушити, були порушені. Церква нова збудована на приватній ділянці без дозволів, без погоджень”, – зазначив голова громади.

Церкву збудували за рік, за чий кошт – невідомо. Сергій Панасевич припускає, що навряд чи 30-40 мешканців села, які є прихильниками московського патріархату, могли звести храм за рік власним коштом без сторонньої допомоги. Тож питання, хто це фінансує і за чиї кошти звели нову церкву у селі, лишається відкритим?

Інформацію про залучення школярів замість уроків у школі на богослужіння в церкві, що є частиною РПЦ, перевірятимуть правоохоронці.

Під час першої служби, яка розпочалась о 8 ранку, чергував наряд поліції. Людей прийшло не багато, всі помістилися у храм. Якихось протистоянь чи заворушень не відбувалося.

Нагадаємо, що у 2019-2020 роках між прихильниками ПЦУ та УПЦ московського патріархату точилися конфлікти, доходило навіть до бійки. Тоді більшість людей прийняли рішення вийти з-під впливу росії та перейти до Православної церкви України, але прихильники московського патріархату їх не впускали до храму. Священнику ПЦУ у 2019 році спалили автомобіль, підозрюють, що через релігійні конфлікти.

А 29 лютого 2020 року у храмі села Сусваль відбулося перше богослужіння громади ПЦУ. Прихильники московського патріархату навіть оскаржували рішення більшості членів релігійної громади та Волинської ОДА у суді. Проте феміда стала на сторону прихильників ПЦУ.

Не зрозуміло, як у часи війни, коли Україна бореться з російською нечистю, яка хоче загарбати нашу територію, коли за нашу незалежність віддають свої життя справжні Герої, в тому числі і з Сусваля, яке й назване на честь загиблого в боях під Савур-Могилою на Донеччині у 2014 році бійця, у маленькому Волинському селі і далі процвітатиме російська пропаганда. Адже відомо, що у статуті УПЦ вказується, що Українська православна церква є часткою Російської православної церкви. Тобто там і надалі прославлятимуть рускій мір, возвеличуватимуть велику росію і через віру “втовкмачуватимуть” людям, що ми брати і єдиний народ. Кому це вигідно, звідки взялись кошти на будівництво нового храму, у якому живуть 30-40 осіб – прихильників УПЦ МП?

Нагадаємо, 22-го листопада у Києво-Печерській Лаврі СБУ проводило обшуки. Перевіряли, чи не використовують приміщення УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо. В той час на Волині відкривають новий храм, що є часткою російського православної церкви…

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *