У волинському виші відкрили унікальну лабораторію. ВІДЕО

  • Головна
  • ВІДЕО
  • У волинському виші відкрили унікальну лабораторію. ВІДЕО
image
Оля Коновалова / 23.06.2022 / 0 Коментарів

Відтепер студенти Волинського національного університету ім. Лесі Українки мають можливість відточувати свої знання у науково-навчальній лабораторії синхронного перекладу, спеціально для якої за гроші вишу закупили обладнання.

Про це Суспільному розповів ректор університету Анатолій Цьось.

Лабораторія, що розташована на факультеті іноземної філології, дає можливість синхронного перекладу як під час навчання студентів, так і під час різноманітних міжнародних заходів, презентацій та зустрічей.

Зі слів декана факультету іноземної філології Лариси Макарук, науково-навчальна лабораторія має дві кабіни, де зможуть працювати чотири перекладачі, а також обладнана мікшерними пультами, передавачами, зарядними кейсами тощо.

"До цієї лабораторії входять 100 передавачів, які уможливлюють здійснення синхронного перекладу не лише в певному місці, залі, але й це є можливим на певній відстані в межах цього корпусу", – говорить освітянка.

Під час відкриття лабораторії студенти факультету іноземної філології зробили синхронний переклад частини промови прем’єр-міністра Великої Британії, який днями прибув із візитом в Україну.

Синхронний переклад – це найвищий пілотаж, – зазначила доцент кафедри англійської філології Лариса Киричук. Говорить: він виконується не більше 15-20 хвилин, інакше мозок людини надзвичайно перевантажується.

"Коли фізіобіологи і нейробіологи перевіряли активність мозку в різних видах діяльності, то виявили, що під час синхронного перекладу, там всі зашкалюють показники", – розповіла викладачка.

Зі слів студентки факультету Софії Мохнєвої, аби синхронно перекладати іноземні мови, потрібно мати хорошу пам’ять і багато практикуватись.

"Дуже подобається вивчати мови і перекладати, але із синхронним перекладом справи ще не мала. Це вже будемо вчити на третьому курсі. Думаю, що ця лабораторія в цьому допоможе", – каже студентка. 

Загалом на факультеті іноземної філології волинського вишу навчають студентів шести іноземним мовам – німецької, французької, шведської, китайської, іспанської та англійської.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *