У Луцьку на дорозі біля "Променя" лежать крісла колісні та милиці, а на острівцях безпеки стоять люди з плакатами "СТОП БАР'ЄРНІСТЬ" та "НАМ ТЕЖ МАЄ БУТИ КОМФОРТНО".
Таким чином група ветеранів з ампутаціями та їхні однодумці хочуть привернути увагу до важкодоступності не лише міської інфраструктури, а й закладів торгівлі або відпочинку для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.
Організатор акції Євген Сивопляс розповідає: "Нещодавно у понеділок ми проводили таке дослідженняя. Я та дві акторки з драматичного театру сіли на крісла колісні і рухались по проспекту Волі і намагалися заїхати в кожний заклад. І побачили, що ні місто, ні бізнес геть до цього не готові, бо не було пандусів і майже не було дзвіночків.
Ось і вийшло так, що ми не можемо ні купити товар, ні скористатися послугами. У деяких закладах персонал виходить і просто брав фізично крісло колісна з людиною і підіймав, заносив в заклад. Деякий персонал просто виходив на вулицю і нас обслуговував ,продавав товар нам на вулиці. Найбільше вражає, що відсутній майже у всіх закладах дзвіночок виклику, тобто щоб потрапити в заклад потрібно було чекати щоб хтось проходив або кричати і махати руками: Побачте нас".
Каже ветеран, що про проблему безбар'єрності міста поспілкувався з заступницею міського голови Іриною Чебелюк.
"Ми зрозуміли, що треба це питання підіймати, звертати нову на нього увагу і в нас сьогодні була зустріч із заступницею міського голови.
Під час цієї зустрічі я зрозумів, що влада настільки завантажена, що вони фізично просто не зможуть впроваджувати ці зміни... І я думаю, що не треба покладати великі сподівань, що вони зможуть це питання зрушити. Треба зрушувати людям.
Сьогодні нашими меседжами ми звертаємося до людей, що не треба бути байдужими. Потрібно ставати і змінювати на краще, брати на себе відповідальність простим громадянам", - мовив Євген Сивопляс.
Коментарів немає
Залишити коментар