Як війна вплинула на роботу Волинського онкоцентру. ВІДЕО

  • Головна
  • ВІДЕО
  • Як війна вплинула на роботу Волинського онкоцентру. ВІДЕО
image
Іра Поліщук / 05.02.2023 / 0 Коментарів

Наскільки збільшилась кількість онкозахворювань на Волині та чи змінились умови роботи Волинського обласного медичного центру онкології, - про це журналісти Суспільного поспілкувались із пацієнтами обласного онкоцентру та лікарями.

Торік у Волинському обласному медичному центрі онкології пролікували 9758 пацієнтів, з яких 504 – переселенці з інших областей.

Про це розповів виконувач обов'язків директора медцентру Юрій Малімон.

Кількість онкохворих на Волині збільшилась

З початку повномасштабної війни на Волині збільшилася кількість виявлення онкології на пізніх стадіях, – каже завідувач хірургічного відділення №2 Володимир Федорчук. Найчастіше виявляють злоякісні утворення шкіри, молочних залоз, рак легень та передміхурової залози.

Минулого року в онкоцентрі провели 4528 оперативних втручань. Від злоякісних пухлин померли 1 472 хворих.

«Війна – це завжди стрес. А він напряму пов'язаний з онкозахворюваністю. І, звичайно, люди, які напряму перебувають в постійному стресі, вони більш схильні до онкозахворюваності», – говорить Юрій Малімон.

Історії пацієнтів онкоцентру

58-мирічна Олена – з Маріуполя Донецької області. Наприкінці минулого року у жінки раптово погіршилося самопочуття. До Луцька через Європу добиралася шість днів. В онкоцентрі переселенку обстежили, нині готують до операції.

 «Сюди я потрапила 21 січня. Мене повністю безоплатно обстежили. Надія у мене велика. Перспективи я бачу, тому що мене тут прийняли, як рідну», – говорить пацієнтка.

43-річна Галина – мама 15-и дітей. Жінка в онкоцентрі понад тиждень. Після операції, каже, почувається набагато краще.

 «Відчула болі, поїхала на обстеження і сюди направили робити операцію.Треба все-таки обстежуватися, якщо вчасно, то є і лікування», – говорить Галина.

62-річна Катерина – з Маневиччини. Сім років тому у неї видалили злоякісну пухлину в правій молочній залозі. Кілька днів тому жінку знову прооперували. Каже: коли вчасно лікуватись, то є результат.

Як працює онкоцентр в умовах воєнного стану та відключенні світла

Минулого року, попри воєнний стан, онкоцентр ні на день не припиняв свою роботу і надавав медичну допомогу усім, хто за нею звертався, – розповів в.о.директора Юрій Малімон. З перших днів війни у підвалі будівлі обладнали укриття з окремими вентиляцією та генератором, запасом води та необхідних ліків.

А ще – обладнали дві окремі лінії, аби убезпечити онкоцентр від відімкнень електроенергії, відкрили нове хіміотерапевтичне відділення на 50 ліжок та придбали новий мамограф.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *