Як часто ви стикалися з тим, що вам нема, куди прилаштувати нову красиву річ, яку ви щойно принесли до хати? Здавалося б, дім уже повний всіляких дрібниць, і новий годинник, плед чи ловець снів точно не знайде своє місце. Якщо таке трапляється регулярно — ця історія саме для вас.
Кілька років тому в англомовному сегменті "Фейсбук" з'явилася спільнота "Дизайн і декор максималістів". Тут люди з різних куточків світу ділилися інтер'єром своїх домівок, наповнених безліччю речей.
Користувачі нарікали, що світ не зовсім прихильний до людей, які люблять кожну свою річ, і в яких їх багато. Ви легко можете знайти купу публікацій про те, як "облаштувати дім у скандинавському стилі", "практичні поради мінімалістам", "як звільнити щонайбільше простору" тощо. І це логічно, адже щороку все більше молодих людей шукає доступне житло, часто з обмеженою площею.
Зовсім нещодавно українські медіа написали про американку Алайну, яка орендує крихітну квартиру у Нью-Йорку. Дівчина живе у приміщенні, більше схожому на комірчину. І оренда тут вартує 650 доларів у місяць (в десять разів менше, ніж середня ціна на оренду житла в цьому мегаполісі). У румтурі, опублікованому в мережі, Алайна зізнається, що її все влаштовує, і що вона ніколи не думала, що їй потрібно так мало простору, поки не переїхала до своєї крихітної квартири.
Але історія Алайни говорить також і інше: навіть якщо ваш дім неймовірно малий, хто сказав, що він мусить бути порожнім?
"Кілька фото з моєї вітальні, коли вона нарешті прибрана від дитячих та собачих іграшок. Практично все я купила на розпродажі чи секонді, крім килима і дивана. Я люблю рослини і кітч! Настінна "галерея" постійно оновлюється. Тут картини або мої, або куплені за копійки на барахолці. Я не думаю, що коли-небудь вважатиму цю кімнату "завершеною" - і знаю, що ви всі тут мене зрозумієте!", - написала у спільноті учасниця Крістін Андерко.
"Твій дім виглядає живим, і це вартує дуже багато", - коментують допис жінки інші учасники спільноти.
Фанатів і фанаток максималізму в інтер'єрі тут майже 80 тисяч. Це люди, які не соромляться змінювати свій простір до невпізнаваності, і наповнюють його оригінальним духом та екстравагантними речами.
Як от Ел Ліндгольм, яка поділилася з користувачами своїм улюбленим предметом декору — лампою-ногою, отриманою в подарунок на Різдво.
Інтер'єри, якими діляться користувачі у фейсбук-спільноті, кардинально різні. Хтось надає перевагу світлим кімнатам з рослинами, книжками тощо. Інші ж навпаки люблять темряву, вогники і свічки, масивні гардини і портьєри. Бувають навіть стилізовані кімнати, як от їдальня фанатки кока-коли.
"Моя мама дуже любила Coca-Cola і вирішила, що наша їдальня повинна бути тематичною. Оскільки вона померла, саме кімната нагадує мені про маму найдужче. Найбільше люблю нашу настінну галерею", - розповіла Рейчел Босс.
Луцька дизайнерка Юлія Оксенюк пояснює, що емоційний зв'язок із речами — це те, що об'єднує фанатів "максималістичного інтер'єру".
"Максималізм в інтер'єрі — це не анархія фарб і не царство пилозбірників. Це особлива форма впорядкованого хаосу, де кожна річ знаходиться на своєму місці. Акценти в такому інтер'єрі не перебивають один одного, а всі предмети поєднує їх емоційний зв'язок із власником.
Максималізм може бути стильним, але це не стиль інтер'єру, ви не знайдете такого терміна класифікації інтер'єрних напрямків. Це певний підхід до організації житлового простору, що відображає особливий тип мислення, і часто поєднує елементи різних стилів", – каже дизайнерка.
За словами Юлії, максималістичний підхід притаманний багатьом інтер'єрним стилям. Історично сформовані рококо, ар-нуво, ар-деко, колоніальний стиль, а потім молодші бохо, мемфіс, попарт — всі вони тяжіють до максималістичного виконання. Максималізм добре почувається на базі еклектики, ф'южн і кітчу — тут йому є де розвернутися. Ці змішані стилі нібито порушують усі інтер'єрні правила, але насправді вони мають власні, і саме вони допомагають деталізованим інтер'єрам збиратися в єдине ціле і не виглядати перевантаженими.
"Максималізм підійде тим, хто має в своєму розпорядженні сімейні реліквії, тяжіє до колекціонування, творчості, мультикультурності, хоче бачити в житловому просторі більше експресії та динаміки. Перетворіть декор на мистецтво. Не бійтеся абсурду та іронії. Можна "пожартувати" в інтер'єрах, експериментуючи з формою, принтом, кольором, та часто впроваджуючи у житлові простори відверто нетутешні абсурдні чи іронічні об'єкти. Такий елемент, як античний бюст у сонячних окулярах, одразу дасть зрозуміти: ви граєте за своїми інтер'єрними правилами. Так, це дивно. Так, це так і задумано.
Вибирайте колір та багатошаровість. Якщо ви тяжієте до драми, вибирайте темні та/або насичені кольори в обробці – повну протилежність мінімалістичним білим стінам. Якщо боїтеся "пожираючого" простору ефекту, краще вдайтеся до перевіреного рецепту: нейтральна світла обробка («полотно») плюс яскраві акценти («фарби»). Модний прийом максималізму — багатошаровість у текстилі. Декілька пледів і подушок на одному дивані, поєднання різних фактур і принтів. Популярний мікро-тренд: два або три килими в одному приміщенні, постелені внахлест", - ділиться із нашими читачами Юлія Оксенюк.
Спільнота максималістів у фейсбуці продовжує розвиватися. Зараз її учасники активно прикрашають свої доми до Геловіну. А зовсім скоро прикрашатимуть їх до Різдва. І, о Боже, ви точно захочете побувати у цих домівках!
Читайте також: Розчинна кава, дощі та британці з відкритим серцем: лучанка розповіла, як Шотландія приймає українських біженців
Коментарів немає
Залишити коментар