У Луцьку відбулася зустріч з видавцем, популяризатором читання й тепер уже письменником Романом Малиновським. Чимало лучан долучилися до розмови з автором.
Про це повідомляє команда «Фронтери».
На початку зустрічі модераторка, директорка «Фронтери», Елла Яцута зауважила, що фактично Роман Малиновський сьогодні представляє три іпостасі: читача, видавця та письменника. Саме про усі ці соціальні ролі й говорили впродовж вечора.
Нагадаємо, що він є співзасновником та головним редактором «Вавилонської бібліотеки». Тож автор розповів, що започаткував цей проєкт тоді, коли йому самому бракувало доброї перекладної літератури. Його видавництво спеціалізується саме на іноземних книгах, й, як жартує Роман Малиновський, спочатку це взагалі були мертві письменники. За його словами з ними працювати найлегше, адже уся комунікація йде через агентів.
Саме тому, коли він дописав свою книгу, то не розглядав варіанту видати її у «Вавилонській бібліотеці». «Солодке життя» - збірка оповідань, об’єднаних настроєм та сюжетними спіралями й усього до неї увійшло тринадцять історій. Попри невеликий обсяг працював над нею письменник аж п’ять років. Й каже, що під час редагування зменшував тексти, аби лишити лише найголовніше.
До слова, редактором книги став Юрій Андрухович. Тож Роман Малиновський поділився й історією про те, як проходив етап редагування. За словами автора він трішки переживав, що буде працювати з живим класиком. Вони зустрічалися у одній з кав’ярень Івано-Франківська й насправді процес був доволі приємним та цікавим.
Лучани задавали чимало питань автору. Зокрема й про кілька книг, які він радить прочитати.
Роман Малиновський пожартував, що має список десь із трьох сотень томиків, однак, коли його просять назвати три улюблені, то завжди озвучує інші.
Луцьким читачам він порадив «Кохання в час холери» Ґабріеля Ґарсії Маркеса, «Читанка для Мануеля» Хуліо Кортасара, «Марсіанські хроніки» Рея Бредбері та «Пригоди Гекльберрі Фінна» Марка Твена.
Насамкінець усі охочі мали змогу придбати та прочитати збірку.
Нагадаємо, що подія відбувалася в рамках роботи Літературної мережі проєкту «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні», за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz. Проведення цього проєкту стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Коментарів немає
Залишити коментар