Український політик Володимир Литвин вважає, що загострення на сході нашої країни та широке обговорення цих подій з боку перших осіб західних країн та США — це новий вид війни — фейковий.
Відповідний допис він розмістив на своїй сторінці у
«Інформація змінюється з калейдоскопічною швидкістю. «Точна» дата російського вторгнення постійно коригується: воно може відбутися 16 лютого, можливо пізніше, може взагалі не відбутися, проте його вірогідність є надзвичайно високою. Інакше кажучи, дата початку війни залишається відкритою.
Вперше за 8 років російсько-українського конфлікту виникла унікальна ситуація – співпали позиції Москви і Києва. Вони заперечують реальну загрозу війни. Тоді як США і деякі європейські країни, насамперед Великобританія, наполягають, що вона неминуче розпочнеться.
Головна ж небезпека полягає в тому, щоб учасники цього, умовно кажучи, дійства не загралися, коли ситуація вийде з-під контролю. І жодні дипломатичні зусилля не зможуть її залагодити.
Поки що у цій історії кожна сторона намагається отримати своє.
Україна – увагу до себе Заходу та НАТО, озброєння й позики, відвертання суспільної уваги від соціально-економічних проблем, приглушення невдоволення ними всередині країни.
Росія – можливість й далі загострювати питання про гарантії своєї безпеки.
Європейські лідери – зміцнювати свої політичні позиції та консолідацію західного світу під проводом США.
Від акцій «українсько-російської війни» найбільші дивіденди, схоже, припадають адміністрації Джо Байдена: порятунок Америкою світу від загрози чергової світової війни, яка може розпочатися з України. Зміцнення долара щодо інших основних світових валют, зростання попиту на нього, за визначенням аналітиків, як «активу-сховища». Відповідно, зростання попиту на американські державні облігації, на чому тримається фінансова система США. Адже інфляція в країні складає 7,5%, тоді як десятирічна дохідність державних облігацій – 1,5–2%. За звичайних умов їх придбання не виглядає привабливим. Тоді як геополітична напруженість збільшуватиме попит на них.
Таким чином, передрікання війни кожен використовує на свою користь, а власне широкомасштабний збройний конфлікт нікому не потрібен. А Україні в ньому відведена роль «об’єкта», на якому пересікаються інтереси.
Історія знає світові війни, холодні війни, локальні війни. І, зрештою, гібридні війни.
Сьогодні можна говорити про їх новий різновид – фейкову війну. Напруження передвоєнного характеру створюється за допомогою лавини офіційних заяв та новинних повідомлень, що ретранслюють загрози. Про «вторгнення» говориться майже як про факт. А це в епоху постправди падає на сприятливий ґрунт: люди у своїй більшості розуміють, що їх водять за ніс, проте мимоволі відтворюють нав’язане. Що сповна вписується в плани, вибудувані політиками. Реальні війни для них вже не потрібні. Фейкові – зараз куди ефективніші, до того ж – дешевші. А щодо стресів для людей – так це «неминучі витрати» сучасної політики».
Раніше журналісти Інсайдер Медіа поспілкувались з експертами у різних галузях, щоб знайти відповідь на питання, якою буде політична, економічна та воєнна ситуація у 2022 році. Згідно з прогнозом волинської астрологині Наталії Курилюк прямого вторгнення не буде, натомість суспільство стане об'єктом маніпуляції. Чи варто волинянам очікувати небезпеки від сусідів — читайте в політичному прогнозі. Військові експерти дали відповідь на питання чи Волинь у зоні ризику в разі загострення воєнної ситуації. Чи перейде загострення на кордоні України в активну фазу та що віщують зорі розповів також київський ведичний астролог та психолог
Щоб не пропустити найважливішого – підписуйтесь на наші новини у зручному для вас форматі:
Коментарів немає
Залишити коментар