«Віддала свою нирку», - історія кохання подружжя з Ратнівщини

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • «Віддала свою нирку», - історія кохання подружжя з Ратнівщини
image
Іра Поліщук / 26.03.2023 / 0 Коментарів

Мешканець Ратного Сергій вісім років провів на гемодіалізі. І ось йому пересадили нирку. Донором стала його дружина.

«Це історія про кохання, про нашу командну роботу на грані можливостей, про розпач і адреналін та про віру в чудо!» – написав відомий столичний хірург-трансплантолог Михайло Загрійчук. Оперував пацієнта він у Волинській обласній клінічній лікарні.

Якось Сергій зателефонував панові Михайлу й сказав: «Ви консультували у нас пацієнтів, але я не встиг тоді. Можна до вас приїхати?». І, отримавши згоду, приїхав. «Вже через два тижні у Волинській обласній клінічній лікарні ми пересадили йому нирку від дружини Тані. Все складалось ідеально! – ділиться враженнями Михайло Загрійчук.

Про це пише газета Волинь.

– Трансплантація пройшла настільки гладко, що хтось в операційній порівняв її з апендицитом! Чоловік і дружина лежали поряд в реанімації, уже відійшли від наркозу й вірили, що все позаду. Вірили й ми, що все пройшло успішно, адже нирка активно давала сечу і всі показники були стабільні. Як кажуть, ситуація штатна. Але наша робота, на жаль, – це не завжди ідеальні історії! Інколи бувають ускладнення, які від тебе не залежать, але перетворюють усе на суцільний жах!

Так сталося і цього разу. Через чотири години після операції у Сергія різко пропала сеча. Я ніколи не забуду нічний дзвінок Тані Мігалеги, яка тоді чергувала: «У нас біда – в нирці нема кровотоку, я викликаю всіх, коли ви будете?» Мало хто з нас пам’ятає, як дістався в лікарню: хтось уперше в житті по зустрічній смузі на «аварійках», хтось – на таксі з проханням «летіти». Думка була одна:  встигнути!

Уже за пів години ми повторно дістали пересаджену нирку, в операційній панувала гнітюча тиша, і лише наркозний апарат порушував її, роблячи атмосферу ще більш напруженою. Нирка була фактично без ознак життя, в артерії була бляшка, яка відірвалася десь зверху і повністю її перекрила.

 Нирка була фактично без ознак життя, в артерії була бляшка, яка відірвалася десь зверху і повністю її перекрила.

Описати, що вся команда пережила в той момент, неможливо. Ми за лічені хвилини відмили нирку, перешили артерію, але в очах кожного читався розпач та сльози. Я тримав нирку в руках, а всі дивилися на неї, і мені здалося, що молилися. Тишу в операційній порушила нянечка, яка буквально закричала: «Дивіться, дивіться – сеча з’явилась! Слава Богу!..»

…Коли ми виписували подружжя з ідеальною функцією нирки і з хорошими аналізами, дружина Таня подивилася на мене і сказала: «Це щастя, любов і віра в Бога... Я це зрозуміла тоді, коли лежала в реанімації і бачила, як Сергія забирають на повторну операцію».

А я дивився на них обох і думав: «Як добре, що усе закінчилося щасливо, що вся наша командна робота – це перш за все самопожертва заради інших. Це і є чудо!» А ще про те, що, за статистикою, медики не просто так живуть набагато менше. Але це вже зовсім інша історія».

Марина ЛУГОВА

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *