На Волині з візитом перебували представники Європейського парламенту. Це був перший регіональний візит, під час якого представники ЄС мали не лише офіційні зустрічі, а й наживо оглянули, як Україна обороняється та якими є наслідки російської збройної агресії.
Про це повідомляє
Очолив європейську делегацію експрем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, який є постійним доповідачем з питань Росії в Європарламенті та головою групи «Об’єднані для України» («U4U»). Ця група працює над зрушенням питань допомоги європейських країн у багатьох напрямках: постачання зброї, накладення санкцій на Росію, гуманітарна допомога, відновлення України тощо.
До слова, сам Андрюс Кубілюс багато років підтримує Україну і є прихильником ідеї побачити ситуацію на власні очі. Наприклад, у 2017 році він організував велотур для європарламенарів східними областями України. За 5 днів проїхали 700 км, щоб зруйнувати міфи про те, що тут – «рускій мір».
«Андрюс Кубілюс при нагоді завжди показує картинку Першого з’їзду європейських монархів, який відбувся у Луцькому замку в 1429 році і каже, що в 2029 році тут повинен відбутися Другий саміт європейських лідерів, під час якого Україну приймуть в ЄС та НАТО», - розповідає депутатка Волинської обласної ради Юлія Вусенко.
Візит європарламентарів на Волинь розпочався із Волинської військовій адміністрації, під час якої обговорили ризики, які вбачає місцева влада. У тому числі – підняли питання поставки генераторів.
Далі делегація відвідала енергетичний об’єкт, який зазнав обстрілів.
«Важливо було показати масштаби того, що зараз відбувається в Україні. Європарламентарі побачили, що знищення України йде поза будь-якими правилами війни, це геноцид українського народу», - коментує Юлія Вусенко.
Також під час візиту відвідали табір для переселенців, організований Шведським центром допомоги у селі Озеро. Тут із перших днів війни приймають внутрішньо переміщених осіб. Спершу місця для проживання облаштували в конференц-залі дитячого табору, а згодом звели спальні корпуси та їдальню.
«В цьому містечку на сьогодні живе сотня переселенців і мають для цього дуже комфортні умови. Шведи привезли фурами будматеріали і за декілька днів бригада шведських будівельників зібрала корпус. Тут є навіть теплові насоси для обігріву, будинки ергономічні. Це хороший приклад, як за максимально короткі строки можна звести нове якісне житло для людей, які сьогодні його потребують», - розповів Андрій Разумовський, керівник Конфедерації будівельників України на Волині та депутат Луцької міської ради.
В планах – розширення містечка, наразі вивчають можливість оренди додаткової земельної ділянки для будівництва нового житла.
«Коли до нас приїжджали з Офісу президента і запитували, що потрібно, так само, як і до всіх представників української влади, у мене була одна відповідь: ми не будемо брати від вас гроші, у вас одне завдання – виграйте війну, витрачайте гроші на це. Але іноземцям я не соромлюсь говорити про наші потреби, бо прошу не для себе. Коли я виступав перед європарламентарями, вони навіть не дали договорити і відразу запитали, що нам потрібно. Зараз це - сонячні батареї і приміщення для складу, тому я про це і розповів», - підсумував візит керівник Шведського центру допомоги Сергій Порохнавець.
Ще одна локація – кордон із Білоруссю, де оглянули оборонні споруди.
«Треба віддати належне сміливості делегатів. Ми були на ділянках кордону, які дуже близькі до Білорусі. До речі, попередньо до нас планувало приїхати 11 членів організації «U4U», проте після обстрілів Луцька приїхало лише четверо. Це - Андрюс Кубілюс, його радниця Катерина Мусієнко, депутат Європарламенту Марк Демесмакер та радник євродепутата Вітольда Ващиковського Олександр Лазука», - розповіла Юлія Вусенко.
Візит не обмежився Волинською областю, опісля делегація відвідала сусідню Рівненську область. Тут зустрілися не тільки з місцевою владою, а й і з представниками адміністрацій тимчасово окупованих громад на Донбасі. Вони працюють із Рівного і розповіли європейцям про план відновлення своїх громад після звільнення Україною.
«Те, що українці вже мають готові плани із відновлення своїх міст та сіл і чекають, коли українські військові їх звільнять, дуже вразило представників Європарламенту. Тепер вони розуміють, що потрібна робота у ще одному напрямку – допомога у цьому відновленні.
Гості постійно ділилися, наскільки приємно здивовані настроями українців і їхнім підходом. Наголошували, що Україна давно довела: ЗСУ і хлопці, які воюють, є опорою Європи і сьогодні у всіх – величезна надія на них. Позиція українців і стійкість ЗСУ є мотивацією для світу, чому потрібно посилювати підтримку України», - розповідає Юлія Вусенко.
Нагадаємо, що 22 жовтня на Волині ворог завдав ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури одразу в кількох містах. А деякі об'єкти навіть повторно. Як повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, на Волині без світла тоді залишилося більше 100 000 абонентів.
Коментарів немає
Залишити коментар