Благоустрій та ліцензії: що обговорювали влада й бізнес Волині

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Благоустрій та ліцензії: що обговорювали влада й бізнес Волині
image
Назар Тарадюк / 24.04.2025 / 0 Коментарів

У Волинській ОВА триває практика відкритого діалогу між владою та підприємцями. Чергова зустріч була присвячена питанням роздрібної торгівлі.

Про це інформують на сторінці облдержадміністрації.

«Метою таких зустрічей є пошук практичних рішень та поширення історій успіху волинського бізнесу, який працює прозоро і створює робочі місця. Водночас, наповнює бюджети своїх громад, тому для бізнесу і влади це взаємовигідна співпраця», – зауважив на початку зустрічі заступник голови Волинської ОДА Роман Романюк.

Яскравим представником роздрібної торгівлі на Волині є мережа супермаркетів «Спар» та «Наш край». Виконавчий директор VolWest Group Петро Кульпач, розповів про діяльність компанії. Мережа налічує 270 торгових закладів по всій Україні, з них 80 – на Волині. Компанія дотримується політики «білого бізнесу», сплачує усі податки та офіційно оформлює працівників, а також активно впроваджує енергоощадні технології, що зменшують навантаження на електросистеми.

Крім того, VolWestGroup займається волонтерством. Зокрема, виготовляє турнікети.

«Це ті речі, які реально рятують життя. І ми можемо провадити бізнес лише завдяки хлопцям на передовій», – підкреслив Петро Кульпач.

Водночас бізнесмен наголосив на необхідності законодавчого врегулювання внутрішньої торгівлі: «Рітейл досі живе за “джунглевими” правилами. Потрібен закон про внутрішню торгівлю з чіткими правилами для усіх».

Про особливості роботи мережі супермаркетів «Сімі» розповів Леонід Кузьмич, представник ТзОВ «Клевер Сторс». Компанія має понад 300 маркетів, крім Волині – у Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській та віднедавна у Хмельницькій області. В штаті понад 2000 працівників, здебільшого молодь. Бізнес працює стабільно і на постійній основі допомагає ЗСУ.

Втім, підприємець звернув увагу на певні труднощі з погодженням сезонного вуличного освітлення у Луцьку – місто дає дозвіл терміном на два місяці, після чого потрібно поновити звернення та супровідну документацію. Представники Луцької міської ради пояснили, що така політика пов’язана з переїзним характером споруд, але є інші шляхи оформлення – через архітектурний відділ.

Ігор Гайовий, власник мережі кав’ярень GoodMorning, поділився амбітними планами: розвиток кухні на базі трьох закладів і пошук нових цікавих локацій у місті. Він підкреслив, що готовий інвестувати у благоустрій територій, де відкриває кав’ярні, бо створення атмосфери для міста є однією зі складових його бізнесу.

«Гуд Морнінг» уже став невід’ємною частиною Луцька, тож ми готові долучати громади до обговорення і створення нових можливостей», – запевнив Роман Романюк.

Також під час зустрічі порушили питання податкової звітності, ліцензій, касової дисципліни, а також зміни, які набудуть чинності з 2026 року – зокрема обов’язкової наявності терміналів у всіх суб’єктів господарювання.

«Рітейл з дрібниць формує добробут великої кількості людей. Зі сторони ОВА ми налаштовані підтримувати як тих підприємців, що уже є знаними представниками роздрібної торгівлі, так і і тих, хто лише починає розвивати свою справу. Сподіваюсь, що наша зустріч була корисною усім», – подякував учасникам зустрічі за діалог заступник голови Волинської ОДА.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *