Блокування кордону польськими перевізниками: що каже Зеленський

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Блокування кордону польськими перевізниками: що каже Зеленський
image
Назар Тарадюк / 20.12.2023 / 0 Коментарів

Втрати у політичних відносинах між двома країнами спричинило рішення Польщі блокувати експорт українського зерна.

Про це Володимир Зеленський сказав на підсумковій пресконференції, - пише hromadske.

Зеленський наголосив, що Україна вдячна Польщі за надану допомогу, однак експортна блокада українських кордонів спричинила напругу між країнами.

«Я вважаю, що ми брати з вами. Ви нам допомагали, як могли, це факт. А ми стояли за вас, за вашу незалежність. І стоїмо, як можемо. У мене були потужні стосунки з вашим Кабміном. Потім була блокада наших кордонів. Зрозумійте, це не бізнес під час війни — це виживання», — сказав президент.

Він нагадав, що тоді Україна залишилася без Чорноморського коридору через блокування російських військ і не могла возити зерно морем. Потім виникли проблеми зі Словаччиною, Румунією, Угорщиною та Польщею.

«Ми сказали: окей, не будемо продавати зерно у Польщу, дайте вивезти [...] З квітня по вересень було дуже складно. Ми втратили сотні мільйонів доларів. Ми втратили частину врожаю. Щоденно мене питали наші фермери: у нас заміновані поля — як хоча б вивезти щось? Ми почали втрачати політичні відносини. Я підкреслюю: я вдячний вашому народові. Але зрозумійте мене: я не ганчірка якась, я захищаю інтереси своєї держави під час війни», — сказав Зеленський.

Він зазначив, що українці ставляться до поляків з великою симпатією та любов'ю, і навіть коли в Україні всі бачили конфлікт із Польщею на рівні лідерів, українці почали захищати поляків, а не Зеленського. Президент висловив сподівання, що новий польський уряд розблокує штучну блокаду: «Не можна політизувати питання зерна, коли все заблоковано».

Читайте також: Блокування кордону: яких збитків зазнають волинські перевізники

Нагадаємо, 6 листопада десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною.

За інформацією польського Міністерства інфраструктури, у блокувальників є шість вимог:

  • повернення дозволів для українських перевізників;
  • посилення вимог перевезень в рамках ЄКМТ (сертифікатів Європейської конференції міністрів транспорту);
  • заборона реєстрації в Польщі компаній з капіталом з-поза меж ЄС;
  • отримання доступу до української системи "Шлях";
  • окремі черги для машин з ЄС у системі "єЧерга";
  • виділення окремих черг для порожніх авто.

Згодом Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України анонсувало зустріч на кордоні з представниками польської влади та перевізниками для розблокування пунктів пропуску.

Відомо, що Польські перевізники не розблокували кордон після переговорів. А Європейська комісія може розпочати каральну процедуру проти Польщі, якщо не вирішать проблему блокування перевізниками прикордонних переходів з Україною.

До слова, відомо, що в Луцьку пікетували польське консульство. 20 листопада повідомили, що польські перевізники не пропускають в Україну гумдопомогу.

Блокаду на «Ягодині» продовжили до лютого 2024 року. Польща вимагає скасувати електронну чергу на «Устилузі»Україна та Польща погодили деякі заходи для розблокування кордону.

Читайте також: Блокада «Ягодина»: держбюджет України несе мільярдні збитки

11 грудня на «Ягодині» завершилася блокада польськими перевізниками. Також ми писали, Як працює Волинська митниця після розблокування кордону.

Читайте також: На «Ягодині» на проїзд черги вантажівок потрібно більше доби

13 грудня повідомили, що польські перевізники знову можуть заблокувати пункт пропуску "Ягодин-Дорогуськ". Але їм не дозволили блокувати «Ягодин». Проте 15 грудня перевізники виграли суд. А 18 грудня до акції протесту польських перевізників мали долучитися фермери.

Поляки знову заблокували проїзд вантажівок через «Ягодин».

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *