Для Запорізької АЕС несе загрозу підрив росіянами Каховської ГЕС.
Про це зазначив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.
"Черговий воєнний злочин російських терористів. Президент збирає РНБО. Це екоцид", - наголосив він.
Як підкреслив Єрмак, росіяни відповідатимуть за можливе позбавлення питної води людей на півдні Херсонської області та в Криму, можливе знищення частини населених пунктів та біосфери.
"Також їх дії несуть загрозу для ЗАЕС", - наголосив керівник ОП.
"Влада працює, як центральна, так і регіональна. Безпека людей сьогодні - пріоритет. Маємо забезпечити покарання для ворога на міжнародному рівні", - зазначив Єрмак.
Руйнування російськими загарбниками Каховської ГЕС є найбільшою рукотворною і техногенною катастрофою у світі за останні десятиліття та є ударом по продовольчій безпеці. До неї скерувало бажання росіян зупинити українські сили оборони, також зазначив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.
"Руйнування Каховської ГЕС - це найбільша рукотворна і техногенна катастрофа у світі за останні десятиліття, яка вбиває екологію і негативно вплине на життя сотень тисяч людей у наступні роки. Божевільна мета зупинити наступ Сил оборони та уникнути поразки і ганьби керує кремлівськими злочинцями", - підкреслив він.
Єрмак переконаний, що росіяни готові на все, щоб підняти ставки у цій війні. Очільник ОП наголосив, що нинішня росія - це глобальна загроза і лише силою можливо вирішити цю проблему. Також, за його словами, підрив Каховської ГЕС росіянами є ударом по глобальній продовольчій безпеці, яку ворог хоче підірвати.
"Бо ця катастрофа вплине на систему зрошення на Півдні України. росіянам потрібен світовий голод", - додав Єрмак.
Як повідомляв Укрінформ, російські війська вночі 6 червня здійснили підрив Каховської ГЕС. Як заявив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін, місцеві жителі вже розпочали евакуацію із потенційних районів затоплення. Підрозділи Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій Херсонської області підняті за тривогою для оповіщення та евакуації населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині річки Дніпро.
Коментарів немає
Залишити коментар