Депутати обласної ради розглянули питання приміщення Волинського фахового коледжу Національного університету харчових технологій.
У роботі постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області взяли участь голова Волиньради Григорій Недопад, перший заступник голови Юрій Поліщук, а також представники колективу освітнього закладу, - інформують на сторінці облради.
Йшлося про передачу цілісного майнового комплексу по вул. Кафедральній у Луцьку, що перебуває на балансі Волинського фахового коледжу НУХТ в оперативне управління комунальному підприємству «Управління будинком Волинської обласної ради». Директор коледжу Ігор Корчук просив зняти це питання з розгляду, адже побоюється, що коледж лишиться без приміщень.
«Ми провели реконструкцію приміщень, зробили ремонт. У нас навчається понад 2200 здобувачів освіти. І наш заклад – в п’ятірці кращих в Україні», - аргументував керівник.
«Ми зацікавлені в тому, щоб коледж працював, розвивався і тут хотіли навчатися діти. Про жодне виселення коледжу з приміщень не йшлося і не йдеться», - наголосив Григорій Недопад.
Він також додав, що згідно з вимогами законодавства майновий комплекс, в якому розміщений коледж, є спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ, міст області в особі обласної ради і може бути переданий в оперативне управління лише комунальному закладу, який заснувала Волиньрада.
«В 2011 році ці приміщення комунальної власності були передані на баланс коледжу, який є державною структурою. Зараз законодавство забороняє таку пряму передачу. Тому ми маємо передати ці приміщення в оперативне управління нашому комунальному підприємству, яке в свою чергу на пільгових умовах за 1 гривню має заключити договір оренди із коледжем. Для учнів нічого не зміниться – вони і далі навчатимуться в тих же приміщеннях», - підкреслив голова Волиньради.
Він також додав, що зараз обласною радою здійснюються такі ж дії й щодо інших кількох десятків комунальних будівель.
«Наприклад, приміщення центрального корпусу ВНУ ім. Лесі Українки теж перебуває в обласній комунальній власності, і ми проводимо таку ж процедуру – передаємо ці приміщення в оперативне управління нашому комунальному підприємству, а вже воно, відповідно до законодавства, заключає договір оренди із вишем. Пільгові умови оренди також передбачені, оскільки ВНУ уже багато років є балансоутримувачем», - наголосив Григорій Недопад.
Депутат Волиньради Анатолій Вітів зазначив, що в 2011 році під час передачі майна директор коледжу зобов’язався виконати ряд вимог обласної ради.
«Зокрема, була умова – там мав бути створений музей Луцької тюрми. Це рішення ради ви так і не виконали. А тепер ви звинувачуєте обласну раду в тому, що вона порушує закон, прикриваючись студентами і переслідуючи не зовсім чесні наміри», - звернувся до директора закладу Анатолій Вітів.
За результатами розгляду питання члени профільної комісії рекомендували депутатам сесійним рішенням закріпити майно, в якому знаходиться коледж, за КП «Управління будинком Волинської обласної ради».
Раніше ми писали, що Лучани борються за приміщення харчового коледжу: петиція.
Читайте також: Чи заберуть приміщення у луцького коледжу харчових технологій
Коментарів немає
Залишити коментар