Духовна зброя від оунівців із Києва: презентація книг у Луцьку

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Духовна зброя від оунівців із Києва: презентація книг у Луцьку
image
Назар Тарадюк / 27.05.2024 / 0 Коментарів

У Луцьку 25 травня відбулася презентація книг Богдана Червака «Окупація або правда про український Київ 1941-1942 рр.» та Тетяни Олійник «Формула Української перемоги» та «Ним усі захоплювалися – спогади зв’язкових УПА про Романа Шухевича».

Про це інформує Пресслужба Волинської обласної організації ОУН.

Голова Організації Українських Націоналістів Богдан Червак насамперед висвітлив мотиви написання своєї книги. Напередодні початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ‒ 21 лютого 2022 року під час відзначення в Бабиному Яру 80-ї річниці трагічної загибелі Олени Теліги та учасників похідної групи ОУН у Києві в лютому 1942 року ‒ визріла думка, що досвід підпільної боротьби оунівців у столиці України може знадобитися тепер. Автор усвідомив того дня, що сучасне покоління українців надто мало знає про підпільну діяльність ОУН у Києві під німецькою окупацією в роки Другої світової війни. Героїзм і самопожертва оунівських підпільників, їхнє свідоме наражання себе на небезпеку заради втілення української національної ідеї в нашій столиці у 1941-1942 роках є надзвичайно актуальні для українців сьогоднішніх, які зі зброєю в руках та на інших фронтах протистоять окупаційній московській армії.

Цінність книги полягає в тому, що написана вона на основі спогадів реальних учасників або свідків тріумфу і трагедії національного відродження Києва від вересня 1941-го до лютого 1942-го року. Ці спогади доступні нам завдяки тому, що Микола Плавʼюк, останній Президент УНР в екзилі (1989-1992), Голова ОУН (1979-2012), привіз архів ОУН до Києва. У книзі промовляють голоси тих героїв, які в окупації воювали за місто ‒ серце нашої держави ‒ на політичному, культурному, економічному, соціальному, освітньому і церковно-релігійному рівнях. Це голоси

 ‒ Олега Ольжича, очільника націоналістичного підпілля, що висунув ідею (і максимально доклався до її реалізації) створення Української національної ради (передпарламенту української держави), завдяки якій відновили діяльність Українська академія наук, Київський університет, Київський політехнічний інститут, координовано співпрацювали Український Червоний Хрест, Українська церковна рада, Українська спілка письменників;

‒ Олени Теліги, яка створила й очолила Спілку українських письменників, ініціювала вихід літературно-мистецького альманаху «Літаври» і редагувала його;

‒ Івана Рогача, редактора часопису «Українське слово», що виходило 50-тисячним накладом і поширювалося далеко за межами Києва, було речником української нації, що боролася за свою державу;

‒ Володимира Багазія, очільника міської управи, який разом зі своїми однодумцями дбав про відновлення української національної школи, вирішував проблеми з доставкою до столиці продуктів і палива, щоб урятувати киян від голодної смерті і замерзання, що було метою німецької влади.

Націоналістка, активістка Жіночого товариства імені Ольги Басараб та Олени Теліги, студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка Тетяна Олійник розповіла, що постать генерала УПА Романа Шухевича надихнула її до збирання спогадів про нього тому, що він дуже яскраво спалахнув на горизонті змагань за українську державність, його жертву українці шануватимуть протягом століть. Ключові слова зі спогадів звʼязкових Дарії Гусяк, Катерини Зарицької, Ірини Козак-Савицької, Ольги Гасин, Ольги Ільків, Галини Дидик про Романа Шухевича ‒ справжній символ епохи: «Ним усі захоплювалися». 18-річну авторку книги особливо вразив той факт, що всі звʼязкові ‒ дуже юні й молоді, як і теперішні герої національно-визвольних змагань за українську державу в умовах московської агресії.

Оця готовність української молоді боротися за незалежність України до повного самозречення у ХХ столітті і тепер ‒ запорука того, що українська нація не згине попри всі світові виклики і смертельну небезпеку.

Після презентації голова Організації Українських Націоналістів Богдан Червак нагородив Почесною відзнакою «Бойовим Хрестом ОУН» членів волинського осередку Ігоря Дмитришина і військового капелана отця Віталія Антонюка.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *