Прокурори через суд намагалися відсторонити від посади керівника комунального підприємства «Луцьксвітло» Валерія Мазіна, якого підозрюють в розтраті майна.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «
Кримінальне провадження відкрили за статтею 191 Кримінального кодексу України. Спочатку цю справу розслідували в нацполіції, а нещодавно передали до Бюро економічної безпеки. Тепер вже вони вивчають тендерну документацію підприємства за 2021 рік, щоправда, захисник посадовця не розуміє, в чому ж провинився його клієнт.
«Стороною обвинувачення інкримінує ч. 5 ст. 191 – розтрата. В результаті чого заподіяно шкоди місцевому бюджету за результатами переказу коштів з рахунку КП «Луцьксвітло» на рахунки іншого комунального підприємства – «Евода Трейд». Власниками цих компаній є Луцька міська рада», – каже адвокат Максим Ткачук.
Підприємство, яке згадує адвокат, є дочірнім підприємством Луцькводоканалу, а точніше було таким раніше, бо ж проіснувало недовго. Наколекціонувало боргів і згодом ліквідувалось. Як писали ЗМІ, ця фірма вигравала тендери на продаж електроенергії за чи не найнижчою ціною, а згодом додатковими угодами вартість «світла» таки зростала.
Потім були суди, через які покупці намагались повернути ці надміру сплачені кошти, але, як-то кажуть, нема підприємства – нема з кого спитати, адже його оголошено банкрутом. Проте «Луцьксвітло» працює і директор на місці, тож правоохоронці клопотали, аби його відсторонили від посади, взяли під варту хоча б на два місяці, бо ж нині продовжується досудове розслідування.
«Складно уявити, які покази під час допиту даватимуть свідки, які станом на сьогодні перебувають у прямому підпорядкуванні керівника», – зазначає прокурорка Юлія Назарук.
Проте директор це заперечує. Мовляв, ті документи, які цікавили слідчих, вже вилучені. Ба більше чоловік запевняє, що його відсторонювати від посади не можна, бо без нього підприємство критичної інфраструктури може зупинитись.
«Я не збираюся впливати на свідків. Якщо необхідне розслідування, слідчий може допитувати працівників викликавши до себе чи безпосередньо на підприємстві. Проте це підприємство належить до критичної інфраструктури, обслуговує мережі освітлення, світлофорні об'єкти. Внаслідок того, що керівництва не буде і немає на даний час особи, яка б виконувала цю роботу, то, думаю, що це дійсно паралізує роботу самого підприємства», – каже Валерій Мазін.
Що цікаво: суд першої інстанції постановив не відсторонювати директора від посади й не брати під варту. Тоді керівнику призначили запобіжний захід у виді особистого зобов'язання. В апеляційному суді ж постановили лишити все як є. Тому на час досудового слідства, яке йде вже понад рік, Валерій Мазін таки ходитиме на роботу.
Читайте також: На Волині директора КП підозрюють у розтраті 3,8 млн грн
Коментарів немає
Залишити коментар