Експерти ООН шоковані кількістю страчених російськими солдатами українців

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Експерти ООН шоковані кількістю страчених російськими солдатами українців
image
Оля Коновалова / 23.09.2022 / 0 Коментарів

Одразу в чотирьох регіонах України зараз працює команда експертів, призначена вищим правозахисним органом ООН для вивчення порушень прав людини в Україні. Під час початкового розслідування експерти вже виявили докази воєнних злочинів, вчинених росіянами після вторгнення в країну.

Зазначається, що Комісія з розслідування ситуації в Україні, уповноважена Радою ООН з прав людини, наразі зосередилися на зборі даних в чотирьох областях – Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській.

Представляючи свої висновки, експерти ООН цитували свідчення колишніх полонених про побиття, ураження електричним струмом і примусове роздягання в російських слідчих ізоляторах. Вони також висловили серйозну стурбованість щодо страт у вказаних чотирьох регіонах.

«Ми були приголомшені великою кількістю страт у районах, які ми відвідали. Наразі комісія розслідує такі смерті в 16 містах і селищах», – сказав голова комісії Ерік Моуз.

Він сказав членам Ради ООН з прав людини, що його команда отримала та документує «достовірні заяви щодо багатьох інших випадків страт».

Слідчі комісії відвідали 27 міст і селищ, опитавши понад 150 потерпілих і свідків та зустрілися з групами захисту інтересів і урядовцями, зазначив Моуз.

«На підставі зібраних доказів комісія дійшла висновку, що в Україні були скоєні воєнні злочини», – сказав він.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *