«Головного касира» Волинської митниці Бурдейного затримали з повним багажником доларів

  • Головна
  • НОВИНИ
  • «Головного касира» Волинської митниці Бурдейного затримали з повним багажником доларів
image
Наш Інсайдер / 04.06.2021 / 0 Коментарів

Співробітники ДБР затримали «головного касира» Волинської митниці Михайла Бурдейного з $700 000. в багажнику автомобіля. Про це в одному з телеграм-каналів повідомив журналіст Євген Плинський.

Михайло Бурдейний

«Традиційно в перший тиждень місяця Міша віз касу з посту «Ягодин» в Київ.Каса за травень була не дуже великою, всього 700 000 $. «Ягодин» в кращі часи давав до 1.5 ляма $. Але найцікавіше - це не гроші, а записна книжка Михайла з прізвищами кому і скільки він передавав з цієї каси тривалий час. Прізвища там дуже відомі…», - повідомив журналіст.


«Зокрема, встановлено, що в.о. начальника МП «Ягодин» Волинської митниці ДМС (тимчасово відсторонений з 02.04.2021) Бурдейний Михайло Володимирович, 15.06.1979 р.н., організував протиправний механізм незаконного переміщення вантажів (продукти харчування, брендовий одяг, автозапчастин, різноманітне обладнання та устаткування, побутова техніка, тощо), з Республіки Польща на митну територію України у великих об’ємах без сплати передбачених законодавством обов’язкових митних платежів, під виглядом порожніх транспортних засобів, з використанням схеми підміни дешевого товару дорогим чи шляхом довантаження незадекларованих партій товарів. В кінці кожного місяця Бурдейний М.В. систематично збирає та акумулює в себе грошові кошти, отримані з функціонування вищевказаних протиправних механізмів. Крім того, встановлено, що в період з 29.04.2021 по 04.05.2021рр. Бурдейний М.В. здійснював збір коштів за функціонування механізмів протиправного переміщення товарів через МП «Ягодин» Волинської митниці ДМС та розподіляв вказані кошти в сумі близько 450 – 500 тис. доларів США між всіма учасниками злочинної схеми», - йдеться в повідомленні.


Як повідомили у Держмитслужбі, 3 червня, біля м.Броди, співробітниками Державного Бюро розслідувань під час обшуку транспортного засобу, яким користувався працівник Волинської митниці Держмитслужби Михайло Бурдейний (начальник зміни митного посту «Ягодин»), виявили та вилучили $700 тис. готівкою.

1

Також обшуки проводилися у помешканні, де проживає Бурдейний.

Наразі йому інкримінується здійснення правопорушень за ознаками статей ККУ 364 (“Зловживання владою або службовим становищем”), ст.362 (“ Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї”) та ст. 367 (“Службова недбалість”).


Стосовно даного випадку Держмитслужба офіційно заявляє:

- Михайло Бурдейний був серед 100 працівників Митниці, відсторонених від виконання своїх посадових обов’язків  (на підставі листа Управління внутрішньої безпеки Держмитслужби), після засідання Ради Національної безпеки і оборони 2 квітня 2021 р.) Після того, як термін відсторонення, визначений чинним законодавством збіг, Бурдейний повернувся до виконання службових обов’язків.

- Дисциплінарна комісія Державної митної служби проводила внутрішню перевірку щодо цього працівника, діяльність якого могла бути пов’язана з контрабандою, та який може бути причетним до корупційних діянь.

- За результатами перевірки комісія підготувала матеріали на М.Бурдейного для передання їх правоохоронним органам для розгляду питання щодо притягнення його до кримінальної відповідальності.

Крім того, Михайло Бурдейний, згідно з чинним законодавством, брав участь у конкурсі на заміщення посади керівника Волинської митниці. Однак, попри успішне проходження тестування на знання законодавства та розв'язання ситуаційних завдань, не пройшов співбесіду з комісією в частині кваліфікаційних вимог до кандидата на доброчесність та не був допущений до фіналу кадрового конкурсу.

На крісло очільника Волинської митниці - 3 кандидати

Держмитслужба візьме до уваги матеріали слідства ДБР та враховуватиме отриману інформацію при прийнятті наступних кадрових рішень.

Митниця тісно співпрацює з ДБР та іншими правоохоронними органами для виявлення фактів порушення законодавства та відсторонення від виконання посадових обов'язків осіб, причетних до корупційних порушень.

«Сьогодні приклад Бурдейного, на жаль, не поодинокий в системі митних органів. Проте налагодження ефективної протидії корупційним явищам, кадрове оновлення Служби, залучення нових вмотивованих співробітників з-поміж ветеранів АТО/ООС - тобто напрямки, над реалізацією яких ми сьогодні працюємо, - мають сприяти формуванню нульової толерантності до корупції та посилити інституційну спроможність Митниці.  Доброчесність повинна стати ключовим стандартом кадрового перезавантаження Служби», - зауважив Голова Держмитслужби Павло Рябікін.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *