Очільник департаменту освіти луцької мерії Віталій Бондар «засвітився» із новенькою автівкою, яка коштує понад 1,6 млн грн.
Якщо ж співставити офіційні доходи посадовця із навіть середньою вартістю залізного коня на ринку, то можна побачити: фінансової змоги придбати такий автомобіль у нього немає. Припускаємо, саме тому новенький кросовер не значиться у декларації про доходи за 2024-й. Про незадекларовану автівку повідомив депутат Луцькради Андрій Лучик у своєму телеграм-каналі. Журналісти видання «
Нагадаємо: нещодавно освітній департамент міськради купував у дитячі садочки молочні продукти: молоко, сметану, кефір тощо. Змагались там підприємці та компанії, які пропонували нижчі ціни, але щоразу міські освітяни надавали перевагу найдорожчим пропозиціям. Ці закупівлі, ймовірно, були заточені під своїх «людей» та «свої» фірми через обов'язкову вимогу мати міжнародний сертифікат, який мають не усі постачальники. Тому близько 6 мільйонів гривень, що міг зекономити міський бюджет, могли наповнити чиїсь приватні кишені. За цим фактом навіть написали відповідні заяви у правоохоронні органи.
Віталій Бондар та Audi Q7
Скандал із закупівлями молочних продуктів у дитячих садках прогримів наприкінці січня 2025-го. Паралельно з цим Віталія Бондаря почали помічати поряд із новенькою автівкою – Audi Q7 2018 року випуску, середня вартість якої на ринку – близько 40 тис. доларів. В гривневому еквіваленті – це понад 1,6 млн грн.
Паркує залізного коня посадовець на території школи №9, що на вулиці Банковій. Примітно, саме у цьому навчальному закладі чоловік має роботу за сумісництвом – вчителює. А на внутрішньому дворі школи, якомога далі від людського ока, стоїть відсутній в декларації автомобіль.
За інформацією наших джерел у правоохоронних органах, зареєстрована автівка на такого собі Володимира Наквацього. Чоловік – звичайний вчитель історії ліцею №2 імені Юрія Лелюкова у селищі Іваничі, що на Волині. За даними реєстрів, він не є ні директором компанії, ні власником фірми, ні навіть ФОПом. Відомо лише, що з 10 років тому очолював вже згаданий іваничівський ліцей. Отож логічно припустити, що вже декілька років поспіль пан Володимир живе на вчительську зарплату.
Сірий легковик Audi Q7 з об'ємом двигуна у 2,9 літра та індивідуальним номерним, які коштують як дві середні вчительські зарплати (21 600 грн), зареєстрували на Наквацього 11 лютого 2025-го – через 11 днів після публікації про схеми департаменту освіти із тендерами на молочну продукцію. Середня вартість залізного коня станом на квітень цього року становить понад 40 тис. доларів або ж більше як 1,6 млн грн. За даними реєстрів, пригнали автівку із-за кордону, а Володимир Наквацький є її першим власником.
Володимир Наквацький, розповів Андрій Лучик, – це тесть Віталія Бондаря. Останній до слова, частенько буває у рідні на вихідних, а пан Володимир навіть публікував дописи на своїй фейсбук-сторінці із подружжям Бондарів.
«Машина офіційно належить тестю очільника луцької освіти Віталія Бондаря. Останній її не задекларував. Вирішив, що дуже хитрий та записав її на тестя, хоча їздить на ній ще з листопада 2024-го», – йдеться у відео Андрія Лучика.
Звідки гроші на автівку?
Ми вже згадували, що Володимир Наквацький викладає історію в Іваничах. Припускаємо, що мільйонів йому за це не платять. Наприклад, розмір середньої зарплати вчителя в Україні, за даними Державної служби статистики, у 2024 році становив близько 14 тис. грн. Своєю чергою середня вартість Audi Q7 – близько 1,6 млн або майже 120 вчительських заробітних плат. Щоб дозволити собі таку автівку, середньостатистичний вчитель із середньостатистичною зарплатою мав би відкладати усі зароблені гроші протягом 10 років.
Щодо головного освітянина Луцька Віталія Бондаря. Згідно з його декларацією, то загальна сума доходів його і його дружини за увесь 2024-й становить трохи більше мільйона гривень. Разом з тим вони не мали жодних заощаджень ні у валюті, ні у гривні. Так ще й торік обзавелись іпотекою на 2,2 млн грн, а дружина станом на кінець року не виплатила 8 тис. грн кредиту. Поруч із чим подружжя ще й виховує двох дітей. Тому навіть офіційного рівня доходів у сім'ї Бондарів не вистачає, аби мати змогу придбати згадану автівку, вартість якої перевищує їхні статки близько на 600 тис. грн.
Офіційно Бондар володіє лише одним транспортним засобом – CITROEN JUMPY 2004 року випуску, який з'явився у посадовця в серпні 2011-го. Щоправда, до березня 2024-го той катався на OPEL INSIGNIA 2016 року випуску, який зник з декларації. Ймовірно, транспортний засіб продали.
Окрім того, посадовець активно веде свої сторінки у соціальних мережах. Показує там не тільки професійну сторону життя, а й те, як проводить час з родиною. Наприклад, у грудні 2023 року чоловік опублікував відео, на якому він кермує у засніжену погоду. На кадрах – автомобіль чорного кольору. Така ж автівка засвітилась і у березневому дописі. Припускаємо, це був OPEL INSIGNIA.
Проте вже у листопаді Віталій Бондар постить інше відео з іншою автівкою – сіра із чорно-білим салоном та панорамним дахом. Якщо ж порівняти фото цього залізного коня та фото Audi Q7 на спеціалізованих майданчиках з продажу, бачимо, що подібні панорамні вікна дійсно є у таких моделях автівки.
Оскільки Бондар сів за кермо новенької автівки ще минулого року, він мав би прозвітуватися за неї у своїй декларації. Навіть, якщо припустити, що він її й не купував, а просто взяв покористуватися, це все одно не звільняє його від обов'язку вказувати транспортний засіб у декларації.
«Якщо декларант умисно вказав недостовірні відомості у декларації він може бути притягнутий до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності в установленому законом порядку», – зазначають у Національному агентстві з питань запобігання корупції.
Андрій Лучик зауважує: головний освітянин у своїй декларації не вказав цей автомобіль, бо коштує транспортний засіб понад 40 тис. доларів.
«Чому він не вказав авто в декларації? Бо коштує воно понад 40 тис. доларів. Чи є в нього такі гроші? Якщо дивитися його декларацію про доходи, то немає. Питання – звідки вони взялися? Не буду судити, але нагадаю: нещодавно були скандали щодо незаконних закупівель молочної продукції в дитячі садочки. Думаю, 2+2 можна скласти та приблизно зрозуміти, звідки така дорога автівка в нашого керівника департаменту освіти луцької мерії», – пояснює Лучик.
Що каже сам очільник освітнього департаменту?
Журналісти вирішили поцікавитися безпосередньо в очільника департаменту освіти луцької мерії Віталія Бондаря, чому він не задекларував автівку, якою користується.
– Скажіть, чи користуєтеся ви Audi Q7, яка припаркована на території школи №9?
– Я можу користуватися будь-яким транспортним засобом, ви ж розумієте, так?
– А конкретно цим користуєтеся?
– І не тільки цим, можна так сказати.
– Чому цей транспортний засіб не відображений у вашій декларації за минулий рік?
– Як він може бути відображений, якщо він не є у моїй власності?
– Ви ж ним користуєте, тоді маєте його декларувати.
– Якщо я ним користуюся, наприклад, з 2025-го, а декларація подається з 2024-го. То яке може бути відображення?
– У нас є інформація, що ви на ній їздите з 2024-го, тоді б ви мусили її задекларувати
– Це ваша інформація. Те, що ви говорите точно не відповідає дійсності.
– Кому належить та автівка?
– Немає різниці, кому вона належить. Я є педагогом школи й маю право її там ставити. Тому те, що хтось там щось говорить... ваша інформація... Я не вважаю за потрібне щось вам повідомляти.
– Чи мав власник автомобіля достатній офіційний рівень доходу, щоб придбати цю автівку?
– Напевно, мав.
– Ще раз: ви заперечуєте той факт, що мали б задекларувати цю автівку ще у 2024-му?
– Звичайно. Якщо я не користувався нею у 2024-му, то як я її можу задекларувати. Я вигадувати маю?
– Чи платите ви за користування цією автівкою?
– Це може бути й безкоштовно і за гроші. Вас особисто це не стосується.
– У вашому випадку як: платно чи безкоштовно?
– Я вам не буду пояснювати, ви мені ніхто. Я можу користуватися будь-яким транспортним засобом. Почули мене? Все, щасливо!
***
Підсумуємо:
- Наприкінці січня в обласному у Луцьку прогримів скандал із тендерами на молочні продукти у дитсадки громади, де могли нагріти кишені на близько 6 млн.
- На початку лютого на тестя головного освітянина Луцька і вчителя історії волинського ліцею Володимира Наквацього реєструють Audi Q7 2018, середня вартість якої – близько 1,6 млн грн.
- Вчитель історії із середньомісячною зарплатнею в 14 тис. грн міг би дозволити собі таку автівку за умови, що не буде ні їсти, ні пити аж 10 років.
- Audi Q7 2018 року випуску прикрашає внутрішній дворик школи №9 у Луцьку, де Віталій Бондар має роботу за сумісництвом.
- Офіційних статків посадовця, які він вказав у декларації, також бракує, аби дозволити собі такий транспортний засіб.
- Півторамільйонний автомобіль відсутній у декларації чиновника, хоча, згідно з законом, навіть якщо він безоплатно користується ТЗ, то мав би його вказати.
- Віталій Бондар заперечує, що користувався автомобілем ще з минулого року й усі звинувачення у ймовірній корупції відкидає.
Коментарів немає
Залишити коментар