У Раді в цілому схвалили законопроєкт про закупівлю у Болгарії реакторів російського виробництва для третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції.
Про це повідомив нардеп Володимир Ар'єв у Facebook.
«За» проголосували нардепи з Волині Ігор Гузь, Ірина Констанкевич із фракції «За майбутнє», Валерій Стернійчук і Вячеслав Рубльов (фракція «Слуга народу»). Ігор Палиця та Степан Івахів були відсутні.
«Мародерство узаконили. 269 депутатів (Слуга Народа, екс-ОПЗЖ, Батьківщина, За Майбутнє і Довіра) проголосували за корупційну оборудку з російським смородом: купівлю для Хмельницької АЕС двох старих реакторів російського виробництва, придатних лише для російського ядерного палива. З програмою будівництва на роки. Сама вартість купівлі «заліза» за три місяці зросла з 0,6 до 1.1 мільярда доларів! Ну і не зайве нагадати, що реалізують цей фестиваль корупції люди зрадника Андрія Деркача, які керують не лише Енергоатомом, а і міністерством енергетики загалом.
Все разом це обійдеться Україні десь в 120 мільярдів гривень! І невідомо, чи будівництво вдасться завершити, бо в деяких технічних вузлах не вистачає комплектуючих російського виробництва!
Це все відбувається тоді, коли на фронті немає зброї і боєприпасів, коли немає виплат пораненим бійцям і сімʼям загиблих. Зате влада викидає мільярди на велике атомне крадівництво. Щоб ви розуміли, хрестоматійні «вишки Бойка» - дітвацькі забавки в порівнянні з цією історією. Список парламентських співучасників мародерської історії додається. Їхні голоси ЗА», - написав депутат.
До слова, в Нетішині, де розташована Хмельницька АЕС, недобудовані два енергоблоки – третій готовий на 75-80%, четвертий – на 25-30%. Будівництво заморозили на два десятки років, аж поки у квітні 2024 року уряд оголосив про доцільність добудови через втрати енергетики внаслідок ударів по електро- та теплостанціях російськими ракетами.
Окрім того, в уряді запевняли, що нарощування атомної генерації дозволить утримувати ціни на електроенергію "на прийнятному рівні". Як заявив міністр енергетики Герман Галущенко, добудова третього енергоблока ХАЕС може тривати 2,5-3 роки, четвертого – до 4 років.
Обидва недобудовані блоки потребують реакторів типу ВВЕР-1000 (водо-водяний енергетичний реактор), що був розроблений "Росатомом" за часів СРСР. Такі реактори працюють в росії, Китаї, Болгарії та Чехії.
Коментарів немає
Залишити коментар