На Волині шістьом депутатам повідомили про підозру

image
Назар Тарадюк / 19.02.2026 / 0 Коментарів

На Волині лише за один день, 18 лютого 2026 року, повідомили про підозру шістьом депутатам органів місцевого самоврядування.

Збитки, завдані діями підозрюваних у цих кримінальних провадженнях, – понад 3 мільйони гривень. Про це інформують у відділі інформаційної політики обласної прокуратури.

Ідеться про розкрадання коштів, призначених для будівництва укриття у школі, ремонт лікарні, закупівлю електроенергії. Керівник Волинської обласної прокуратури Максим Роговенко повідомив депутату Ковельської міської ради, начальнику одного з управлінь виконкому, про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).

Встановили, що чиновник затвердив проектно-кошторисну документацію будівництва укриття в одному з ліцеїв у місті Ковелі із завищеними цінами на матеріальні ресурси, а згодом погодив акт приймання виконаних робіт із недостовірними відомостями щодо вартості використаних будівельних матеріалів. Такими діями громаді спричинено майнову шкоду на понад 2,5 мільйона гривень.

Також повідомили про підозру: 

  • депутату Камінь-Каширської міської ради, директору  приватного підприємства, що виконувало у 2024-2025 роках капітальний ремонт однієї з будівель КП «Луцьке підприємство електротранспорту». Використовуючи будівельні матеріали нижчої якості та вносячи в акти виконаних робіт неправдиві відомості, посадовець заволодів бюджетними коштами на суму понад 390 тисяч гривень;
  • депутату Маневицької селищної ради, директору комунального підприємства, який у ході капітального ремонту котельні в лікарняній установі закупив котел за завищеною на майже чверть мільйона гривень вартістю;
  • депутату Ковельської міської ради, який у жовтні 2025 року в у Ковелі наїхав автомобілем на 13-річного велосипедиста, спричинивши дитині травми;
  • депутату однієї з сільських рад Ковельського району, який умисно не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • одному з сільських голів Камінь-Каширського району, через незаконні дії якого  громада переплатила постачальнику електроенергії 155 тисяч гривень.

Вирішуються питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Викрили незаконні дії спільно з ГУНП у Волинській області, УСБУ в області, УСР в області ДСР Національної поліції України.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *