На Волині зустрілися з керівниками громад: чому

image
Назар Тарадюк / 19.02.2025 / 0 Коментарів

Для підтримки українського виробника цьогоріч в державному бюджеті передбачили 35 млрд грн.

Зокрема, мовиться про різні інструменти підтримки, серед яких компенсація вартості української сільгосптехніки за придбання колісної техніки, енергетичного обладнання та ліфтів, гранти на розвиток переробних підприємств, програма доступних кредитів «5-7-9» тощо. Усе це – складові програми Президента України Володимира Зеленського для того, щоб створити в Україні умови для вигідного виробництва продукції, а не лише сировини, а також, щоб це було вигідно експортувати, - повідомляє голова Волинської ОВА Іван Рудницький.

«Разом із цим, для держави важливо, аби максимальну кількість бюджетних коштів, якими розпоряджається і держава, і громади витрачали всередині країни. Тому сьогодні на Волинь завітали заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа, народний депутат України Дмитро Кисилевський та голова спілки роботодавців Руслан Іллічов, які провели зустріч із керівникам волинських громад», - розповів голова ОВА.

Окрім державної політики щодо розвитку українського виробництва, розповіли й про переваги вітчизняних товарів у публічних закупівлях і чому важливо, щоб максимальна кількість коштів витрачалась саме на товари українського виробництва. Зокрема, говорили про закон про локалізацію виробництва, згідно якого при закупівлі певних категорій товарів замовник має віддавати перевагу саме українському виробнику.

Адже у всьому світі публічні закупівлі є не лише інструментом задоволення потреб замовника, а й є також вагомим фактором економічного розвитку. Якщо хтось купує український товар, то 40 % вартості цього товару повертається назад у державний бюджет і бюджет громад податками від діяльності цього виробничого підприємства.

«І якщо ми хочемо, щоб у наших громадах збереглися люди, то нам потрібно, що у нас було багато роботи. А роботодавці мали можливість платити людям достойну зарплату. Відповідно, якщо купуємо українські товари, то ця робота в країні є. Якщо купуємо імпортні товари за бюджетні кошти, то роботи цієї немає», - зауважив народний депутат України Дмитро Кисилевський.

Рудницький наголосив, що Україна є антирекордсменом за витрачанням публічних (бюджетних) коштів, купуючи у різних країнах світу. В середньому в світі країни на імпортні товари витрачають 7 %, решту – на свої власні. В Євросоюзі цей показник становить близько 5 %. В Україні - аж 38 %.

Тож стратегічна мета держави за допомогою програми «Зроблено в Україні» та її інструментів – змінити цю диспропорцію. Аби кошти витрачалися ефективно та працювали на українського виробника, збільшуючи доходи у бюджетах громад.

Важливо, що керівникам волинських громад для зручності презентували каталог з переліком українським виробників.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *