«Неприємна несподіванка», - мер Володимира про «втечу» чиновника

  • Головна
  • НОВИНИ
  • «Неприємна несподіванка», - мер Володимира про «втечу» чиновника
image
Назар Тарадюк / 19.09.2023 / 0 Коментарів

Мер Володимира Ігор Пальонка під час брифінгу з представниками місцевих та обласних ЗМІ 19 вересня відповів на низку «гучних» питань.

Наприклад, щодо втечі за кордон керівника комунального підприємства «Володимиртепло» та депутата Володимирської міськради Сергія Коби, затримання на хабарі у 25 тисяч доларів депутата Волинської обласної ради від партії "За майбутнє", директора Володимирського спортивного ліцею Валентина Кошельника тощо. Про це йдеться на сторінці Володимирської міської ради.

– Як так вийшло, що керівник комунального підприємства, що є депутатом міської ради, поїхав у закордонне відрядження і не повернувся з нього?

– Кількаденне відрядження до Литви, метою якою було перейняти досвід щодо використання альтернативних джерел енергії, збору та утилізації сміття, планувалося заздалегідь. Окрім Сергія Коби, до складу делегації увійшов мій перший заступник, а також начальник управління містобудування та керівник КП «Полігон». Згідно з розпорядженням про відрядження вони мали повернутись в Україну 15 вересня. Проте цього ж дня на мою електронну пошту надійшла заява від директора КП «Володимиртепло» про те, що він розриває контракт у зв’язку зі станом здоров’я, адже у поїздці йому стало зле. Цього ж дня мав з ним телефонну розмову, під час якої Сергій Коба подякував за роботу і співпрацю та ще раз підтвердив те, що не може виконувати свої професійні обов’язки через хворобу. На той момент мені ще не було відомо, що він залишиться закордоном. Відтоді зв’язку з Сергієм Кобою немає. Учора я написав відповідну заяву у поліцію, де повідомив, що депутат не повернувся із закордонного відрядження у визначений термін.

Від членів делегації, яка побувала у Литві, стало відомо, що Сергію Кобі стало погано просто в дорозі. Тож зараз, ймовірно, він у лікарні.

Особисто для мене це неприємна несподіванка, адже не за горами початок опалювального сезону, а також у розпалі реалізація низки незавершених проєктів по котельнях. Наразі обов’язки керівника «Володимиртепло» виконуватиме головний інженер. Будемо робити усе можливе, аби підприємство працювало у плановому режимі і вчасно забезпечило наших мешканців послугами з теплопостачання.

– Одне з видань написало, що нібито Сергій Коба написав заяву у правоохоронні органи з повідомленням про те, що на його підприємстві були незаконні оборудки і на нього, мовляв, тиснув міський голова та народний депутат. Як можете це прокоментувати?

– Поки що подібних звинувачень на мою адресу не надходило і про таку заяву мені нічого невідомо. Жодного тиску на Сергія Кобу, який самостійно керував комунальним підприємством та виконував свої посадові обов’язки згідно з контрактом, я не чинив.

– Щодо депутатських повноважень Сергія Коби – чи планує він їх скласти?

– Такої заяви до мене поки не надходило.

– Як на вашу думку, чи пов’язано це із нещодавніми обшуками у Володимирській міській раді по справі Валентина Кошельника?

– На моє переконання, ці обидві ситуації не мають жодного зв’язку.

– За версією правоохоронців Валентин Кошельник узяв хабар у розмірі 35 тисяч доларів для того, щоб вирішити земельне питання за сприяння міської ради. Прокоментуйте це, будь ласка.

– Так, я уже підтверджував офіційно, що по цій справі проводились обшуки й в міській раді та її структурних підрозділах, а також у моєму помешканні та службовому авто. Ця ситуація дуже ганебна і прикро, що саме таким чином ми стали відомими далеко за межами Волині. Усе, що я знаю по цій справі, так це те, що приблизно пів року тому Валентин Кошельник прийшов до мене на прийом зі своїм буцімто знайомим, який повідомив, що має намір побудувати на території нашої громади підприємство з перероблення шин. Це була єдина зустріч, де ми вели про це мову. Після цього потенційний інвестор пішов у ЦНАП, аби написати заяву, яку згодом розглядали профільні депутатські комісії. Ніхто і подумати не міг, що про цю ділянку розміром 20 сотих у селі Суходоли, ведуться якісь залаштункові домовленості. Мало того – ця ділянка лише планується виставлятись на аукціон, а не передається одразу конкретному власнику.

– В одному з видань була інформація про те, що вам готують вручати підозру стосовно цієї справи. Прокоментуйте, будь ласка.

– Про цю ситуацію, яка відбувалась за моєю спиною, я нічого не знав і ніякої вигоди для себе не планував отримати. Тому не боюсь розгляду справи і готовий усіляко сприяти слідству.

– Один із голів депутатської фракції Володимирської міської ради заявив, що планує подавати заяву про оголошення недовіри міському голові. Чи відомо щось про думку решти депутатів?

– Спілкувався з однією із фракцій у повному складі та ще кількома депутатами з інших фракцій, голів яких планую завтра зібрати, аби з’ясувати їхню думку. Зазначу, що кожен депутат має діяти згідно з чинним законодавством та своїх повноважень. Хочу також попередити, що по закінченню усіх цих процесів, відстоюватиму свою честь та гідність у суді.

– Чи відкрите по вас якесь провадження по цій справі?

– Станом на сьогодні ніхто мене не повідомляв ні про які відкриті провадження.

– Чи хтось відсторонений з посадовців по цій справі?

– А за що їх відсторонювати? Вони виконували і виконують свої посадові обов’язки. Якщо умовно якийсь підприємець має намір відкрити у громаді бізнес, йому, звісно, усіляко сприяють та допомагають. Так було і цього разу, коли виїжджали на місце і пропонували земельні ділянки. І, повторюсь, ніхто з посадовців не міг передбачити, що стороння людина захоче мати з цього якусь вигоду. Однак щодо відсторонень від посади, можу зазначити, що відсьогодні у нас звільнений директор КП «УЖК» Роман Лисюк, якого визнано винним у корупційних діяннях, за що передбачено адміністративну відповідальність. Наразі його обов’язки виконує заступник директора Павло Коробейніков.

– Щодо робіт, які проводить «Володимиртепло» у центрі міста – коли вони будуть завершені і чи встигнуть до опалювального сезону?

– Це масштабний проєкт в рамках майбутньої реконструкції площі, який передбачає виведення двох підвальних котелень з експлуатації. Щодо технічних питань, то, як запевняє підрядна організація, усі роботи будуть виконані до настання опалювального періоду. А що стосується благоустрою цієї території, то це питання також будемо вирішувати, аби нашим мешканцям було зручно пересуватись центром міста.

– Мешканці Дігтева цікавляться чи на дорозі до села цьогоріч прокладуть асфальт?

– Цього року в планах робіт по дорогах загального користування місцевого значення, які обслуговує Служба місцевих автомобільних доріг, дві дороги нашої громади – у Новосілках та у Дігтеві. На першій дорозі уже покладено нижній шар асфальту та розпочинається облаштування тротуарів, а в Дігтеві проведені підготовчі роботи до вкладання асфальту. Наскільки нам відомо, на рівні області зараз є деякі проблеми з фінансуванням, тому будемо з’ясовувати, коли дані роботи розпочнуться.

– З жовтня із місцевих бюджетів, очевидно, заберуть ПДФО від заробітних плат військових. Як це вплине на наш бюджет і на заплановані роботи?

– Ні для кого не секрет, що основним джерелом надходжень до нашого бюджету є ПДФО з військових. Повністю його забирати, вважаю неправильним, адже ці кошти йшли і на ремонтні роботи та облаштування укриттів у навчальних закладах, які відвідують діти наших військових, на поліпшення медичних послуг та інші соціальні послуги, якими користуються військовослужбовці. Щодо робіт, то ті, які ми уже розпочали, будуть продовжуватись. Зокрема це стосується асфальтування вулиць відповідно до затвердженого переліку. Триватимуть роботи і по заміні тепломереж. Маємо для цього відповідний ресурс у вигляді акумульованих коштів.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *