Ліс без господаря — це не лише екологічна, а й безпекова загроза для громади.
Це питання серед інших обговорили під час наради, яка відбулася в Ковельському районі на Волині, - інформують у Філії "Поліський лісовий офіс".
До робочої зустрічі долучилися фахівці Поліського лісового офісу ДП «Ліси України», начальник Північно-Західного міжрегіонального управління ЛМГ Борис Бабеляс, керівник Ковельської РДА Ольга Черен, голова райради Вʼячеслав Шворак, очільники усіх територіальних громад району, представники ДСНС і Національної поліції. У центрі уваги — питання безпеки району, збереження лісових ресурсів та профілактика надзвичайних ситуацій.
Одним із головних акцентів стала протидія лісовим пожежам. Усі учасники були одностайні: запобігти загорянням та вчасно реагувати можна лише за умови постійної співпраці між громадами, рятувальниками та лісівниками. Обговорили також технічне забезпечення, необхідність модернізації пожежних модулів, чергування у пожежний сезон.
Окрема тема — «нічийні» ліси, тобто самозаліснені ділянки, що юридично залишаються без нагляду. Вони часто перетворюються на джерело загроз: вогонь, незаконні вирубки, відсутність контролю. Ліс без догляду — це ризик не лише для довкілля, а й для безпеки людей. Саме тому питання передачі таких територій у фахове управління — це не просто формальність, а питання державної важливості.
«ДП «Ліси України» готове брати на себе відповідальність за самозаліснені землі. У громадах, які вже передали ділянки, лісівники оформили всі документи, організували охорону, почали догляд і роботи з відновлення лісів — і все це за кошти підприємства. Для громад це означає зменшення фінансового навантаження і додаткові надходження до бюджету у вигляді податків і рентної плати.
Якщо громада має можливість — вона може створити власне комунальне лісове господарство. Якщо ж такої змоги немає, надлісництва ДП «Ліси України» можуть взяти ліс під свою опіку, зберегти його і перетворити на якісний ресурс для майбутнього», - йдеться у повідомленні.
Алгоритм дій чітко напрацювали у Державному агентстві лісових ресурсів України.
Для довідки зазначають:
- Станом на травень 2025 року Поліський лісовий офіс подав 264 клопотання до громад щодо передачі самозалісених земель на площу 14 942 га (з них 5 752 га — по Волині, 9 190 га — по Рівненщині).
- Отримали 117 відповідей, серед яких лише 32 — позитивні (загалом 2 105 га).
- Оформили речові права на 108 ділянок (1 179 га).
- Ідентифікували 17 060 га «нічийних» лісів, з них вже передали в постійне користування 12 553 га.
- Отримали витяги з реєстру речових прав на 10 342 га.
Коментарів немає
Залишити коментар