Палиця та Івахів пропустили понад 50% голосувань у ВРУ за 5 років

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Палиця та Івахів пропустили понад 50% голосувань у ВРУ за 5 років
image
Назар Тарадюк / 13.12.2024 / 0 Коментарів

За п’ять років роботи Верховної Ради IX скликання 23 народні депутати пропустили понад 50% голосувань (йдеться про відсутність із різних причин).

Одинадцять з них наразі вже втратили мандати. Про це йдеться у дослідженні Руху ЧЕСНО за підсумками роботи ВР IX скликання.

Очолює рейтинг ТОП-прогульників за п’ять років обранець від проросійської забороненої ОПЗЖ Вадим Рабінович, який до втрати мандату пропустив 90% голосувань. На другому місці його однопартієць, а наразі член групи “Відновлення України” Вадим Столар, на третьому — нардепка від “Батьківщини” Анжеліка Лабунська, яка водночас дистанційно доєднується до роботи в комітеті.

У першій десятці ТОП-прогульників також колишній “слуга” Олександр Дубінський, який вже понад рік перебуває у СІЗО, але й до того він не активно ходив у Раду, позафракційний нардеп Олесь Довгий, а також лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко. Понад половину засідань також пропустили лідерка “Голосу” Кіра Рудик і голова партії “За майбутнє” Ігор Палиця. А інший член цієї фракції Степан Івахів, який пропустив 60% засідань за п’ять років, в інтерв’ю Bihus.info пояснив, що не ходить в Раду,  бо йому це “не до душі й не до серця”. 

Загалом прогульники є у всіх фракціях і депутатських групах, а також серед позафракційних, та найбільший відсоток прогульників серед представників колишньої фракції ОПЗЖ. 

Примітно, що чимало нардепів стали частіше пропускати засідання Ради після початку повномасштабного вторгнення. Так в антилідерах з прогулів ті проросійські нардепи, хто втік з України у перші місяці повномасштабного вторгнення і згодом втратили мандати. Це, наприклад Юлія Льовочкіна, яку на початку вторгнення помітили у Франції, чи подружжя нардепів Наталії Королевської та Юрія Солода, які, за інформацією ЗМІ, перебрались в Дубай. Оселився за кордоном і “слуга” Андрій Холодов, який врешті склав мандат після публікації розслідування про його життя на Кіпрі.

Певний час перебували за кордоном і обранці від ОПЗЖ Вадим СтоларГригорій СуркісСергій Льовочкін та Олександр Пузанов. Згодом вони повернулись в Україну, і хоча виїздили повторно — час від часу вони з’являються на голосуваннях.

Частина нардепів перестали ходити у Раду, оскільки переховуються за кордоном через відкриті проти них кримінальні провадження. За даними МВС, станом на зараз оголошені у розшук 11 народних депутатів дев’ятого скликання. Це зокрема “слуга” Андрій Одарченко, фігурант Реєстру зрадників Артем Дмитрук, а також Сергій Шахов із групи “Довіра” та Ярослав Дубневич із “За майбутнє”.  

Дехто став пропускати засідання після повномасштабного вторгнення через долучення до військової служби, як-от Роман Лозинський з “Голосу”, Сергій Рудик із “За майбутнє” та позафракційна Людмила Буймістер. Нардеп від ЄС генерал-лейтенант ЗСУ Михайло Забродський, який пропустив понад 90% засідань після 24 лютого, врешті склав депутатський мандат, щоб зосередитися на роботі в Міноборони. 

Кілька депутатів також перестали відвідувати Раду через об'єктивні причини — перебування у СІЗО чи під домашнім арештом. Так зберігають мандати, але не беруть участі у голосуваннях підозрювані у держзраді Олександр ПономарьовНестор Шуфрич та Олександр Дубінський, а також скандальний мажоритарник  від “Слуги народу” Микола Тищенко

Зазначимо, що позбавити депутата мандата за прогули неможливо. Для боротьби з прогульництвом у 2019-му році була запроваджена система “штрафування”, коли прогульника можуть позбавити депутатських виплат, якщо він протягом місяця без поважних причин не брав участі у понад 30% голосувань на пленарних засіданнях або у більш як 50% засідань свого комітету. Утім, у травні 2022 року нардепи зупинили цю норму на час воєнного стану. 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *