Очільник Волинської ОВА Іван Рудницький відвідав Мар’янівську та Берестечківську громади.
Більшість піднятих питань при зустрічі із місцевими жителями стосувалися розвитку громад, або ж прохань у підтримці окремих програм чи пам’яток культури й архітектури. Окрім того, в обох клопотали про ремонт місцевих шкіл та доріг, - повідомив голова облдержадміністрації.
«Вкотре переконався, що візити у громади – дуже корисні, бо формують чітку картину проблемних питань регіону, що в подальшому дозволяє якісно та цільово формувати бюджет для їх вирішення», - наголосив Рудницький.
У Мар’янівській громаді розповіли про необхідність утеплення та ремонту даху в ліцеї села Мар’янівка. А директор ліцею в с.Борочиче повідомив про спортзал, який перебуває в аварійному стані.
Рудницький зауважив, що у таких питаннях ОВА не відмовляє громадам, тож взяли у роботу і напрацюють шлях вирішення проблеми.
Представники духовенства прохали за підтримку пам’ятки архітектури Свято-Покровського храму, якому цьогоріч виповнюється 300 років. Домовилися, що для початку вони опрацюють та повідомлять суму необхідного фінансування, аби можна було звернутися до меценатів чи держбюджету.
Староста округу порушив проблему нестачі пожежного автомобіля. Як повідомив начальник Луцької РВА, над цим вже працює районна влада.
«Порушили в громаді також питання реформування системи освіти. Згодні, що оптимізація потрібна, але варто врахувати й доступність для кожного. Кажуть, що у разі реалізації реформи з 2027 року для громади необхідно буде орієнтовно 5 шкільних автобусів, аби довозити дітей на навчання. Також вважають, що у новій системі не враховані інтереси дітей сільських шкіл, які через невелику кількість учнів не можуть брати участь у державних програмах підтримки. Слушне зауваження, тож підтримаю їхні пропозиції та звернуся з листом у Міністерство освіти й науки України», - зазначив Рудницький.
Ще одне важливе звернення у Мар’янівській громаді стосувалося створення ветеранського простору. Місцева фахівчиня з супроводу ветеранів розповіла, що у громади є хороше приміщення для створення або центру життєстійкості, або ветеранського хабу, однак не можуть розпочати цей процес через відсутність деяких документів на приміщення.
Берестечківська громада стала першою, де порушили питання необхідності працевлаштування людей. Контекст – недостатньо робочих місць, треба сприяти створенню нових, залучаючи інвесторів у громаду.
Тут також просять підтримки для памʼятки архітектури у с.Перемиль для храму 1880 року. Не забувають й про свою історичну значущість. Зокрема, ініціюють проведення більшої кількості просвітницьких та туристичних заходів у своїй громаді. Місцеві працівники освіти також розповіли про необхідність програми підтримки молодих педагогів та внутрішньо переміщених осіб. Та про проблему освітньої субвенції, яка не покриває всі видатки до кінця року.
Голова облдержадміністрації зауважив, що Волинська ОВА вже звернулася з відповідним листом у Мінфін та МОН України.
Багато питань було про ветеранську політику. Серед основних тем, які підняли – гідне лікування для військовослужбовців та їхніх родин.
«Тож розповів про прийняті рішення на обласному рівні, аби це врегулювати. Мова про дві затверджені обласні програми на реабілітацію та оздоровлення військовослужбовців та їхніх родин», - наголосив Рудницький.
Не слід забувати про запровадження в області інституту ветеранського супроводу, який передбачає посади фахівців у кожній громаді. Завдання фахівців – опікуватися проблемами ветеранів, аби вони відчували підтримку й повагу суспільства.
Дякую учасникам зустрічі за розмову. Кожна така розмова є кроком до подолання всіх викликів.
Коментарів немає
Залишити коментар