За даними об'єднання колишніх силовиків білорусі BELPOL, 33 білоруські компанії беруть участь у виробництві прицілів для росії.
Як повідомили у Центрі національного спротиву, серед них особливо вирізняються такі:
- «Пеленг»,
- Мінський механічний завод (ММЗ),
- «Лабораторія адитивних технологій»,
- Рогачівський завод,
- «Діапроектор»,
- «Новоміх»,
- «Ратон»,
- Виправна колонія №9.
Ці підприємства постачають ключові компоненти російського оборонного сектора, включаючи високотехнологічні приціли «Сосна-У». Особливу увагу привертає використання праці ув'язнених у виробництві прицілів. Виправна колонія №9 відіграє значну роль у цьому процесі, де ув'язнені виготовляють деталі для танкових прицілів.
Володимир Жигар, представник BELPOL, зазначив, що такі практики є частиною стратегії білоруського режиму щодо підтримки російських збройних сил. Білоруські компанії активно співпрацюють із різними російськими військовими організаціями та підприємствами. Наприклад, «Пеленг» тісно співпрацює з Головним бронетанковим управлінням Міністерства оборони російської федерації, яке відповідає за постачання та модернізацію броньової та танкової техніки.
У 2023 році «Пеленг» відремонтував та поставив 515 вузлів та блоків до прицілу «Сосна-У» Вологодського оптико-механічного заводу. Плани на 2024 рік передбачають збільшення постачання вдвічі. Крім співпраці з оборонними підприємствами, «Пеленг» також постачає обладнання для: «Уралвагонзаводу» – 48 комплектів запасних прицілів та приладдя для БМПТ та БМП-2, 189 комплектів прицілів для танків АТ «Буревісник» – 82 оптико-електронних модулі та 8 систем виявлення та прицілювання. ТОВ "Збройові майстерні" (Москва) - 497 оптико-електронних блоків.
АТ «Саратовський агрегатний завод» – 6 комплектів апаратури комбінованого оптичного приладу керування. Крім того, «Пеленг» постачає 10 комплектів оптико-електронних блоків для збройових майстерень Росгвардії та модулі для ФСБ.
Коментарів немає
Залишити коментар