Верховна рада вкотре продовжила на 90 днів (до 6 серпня) термін дії воєнного стану та загальної мобілізації.
Це рішення підтримали 357 депутатів. Лише один проголосував проти цього рішення — депутат «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко. Про це стало відомо з трансляції Верховної Ради, - пише hromadske.
Рада також підтримала законопроєкт про продовження мобілізації — за 365 депутатів. Гончаренко знову єдиним проголосував проти.
Перед голосуванням у Раді виступили секретар Ради з питань національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко, голова парламентського комітету з питань оборони Олександр Завітневич та член цього комітету Федір Веніславський.
Вони закликали народних депутатів продовжити воєнний стан. Депутат партії «Голос» Роман Костенко також закликав голосувати за продовження воєнного стану та наголосив, що це питання «не варто перетворювати на політичне шоу», позаяк йдеться про виживання країни.
Водночас депутатка «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко звинуватила чинну владу у корупції. Вона також звинуватила у чинних проблемах у війську, зокрема, президента Володимира Зеленського та наголосила, що він повинен відповісти за це.
Раніше частина опозиції заявила, що влада використовує воєнний стан для «побудови авторитарного режиму», а деякі її депутати заявляли, що голосуватимуть проти цього рішення.
Нинішнє продовження воєнного стану стало 15 від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році.
До слова, під час воєнного стану в країні можуть обмежувати свободу руху громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
Окрім того, можуть запровадити трудову повинність, обов’язкові суспільно корисні роботи або примусове відчуження приватного майна. Також можливий перехід різних установ та організацій усіх форм власності на роботу на користь оборони.
Можлива заборона діяльності певних політичних партій чи громадських об’єднань, які ведуть роботу проти незалежності України.
Під час воєнного стану неможливо припинити повноваження Верховної Ради, уряду, судів, омбудсмена та деяких інших органів влади. Не можна внести зміни до Конституції та провести вибори.
Згідно із законом, під час воєнного стану влада й військове командування мають право перевіряти документи, оглядати речі, багаж, вантаж, транспорт і приватне майно.
Також в Україні можуть забороняти проведення мирних зібрань, мітингів, походів і демонстрацій та інших масових заходів. Може обмежуватися право на вільне пересування.
Коментарів немає
Залишити коментар