Сьогодні в Україні – День Героїв Небесної Сотні

image
Оля Коновалова / 20.02.2022 / 0 Коментарів

У неділю, 20 лютого, в Україні вже увосьме відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

Саме цього дня, 20 лютого від куль снайпера загинули волиняни Едуард Гриневич з с. Деревок, Іван Тарасюк, а від вогнепального поранення загинули Сергій Байдовський з м. Нововолинськ та Василь Мойсей з м. Ківерці. Раніше, 22 січня, від побиття на вул. Грушевського помер волинянин Олександр Бадера. Уродженець с. Дерно Юрій Сидорчук на Майдані отримав вогнепальне поранення в голову. Після 130 днів перебування в комі помер так і не прийшовши до тями. Уродженця с. Голишів Віктора Хом'яка знайшли повішеним на внутрішній стороні каркаса ялинки, що розташована на Майдані Незалежності. Причини його смерті у досі залишаються таємницею, адже на тілі Віктора Хом'яка очевидці бачили сліди від побоїв та насилля.

 

105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *